Czytających: 11859

Łomnica: Szachowe zmagania o puchar wójta

Niedziela, 6 listopada 2022, 7:29
Autor: WAC
Wczoraj (5 listopada) w świetlicy wiejskiej w Łomnicy, pod patronatem Jelonki.com, odbył się Turniej Szachowy o Puchar Wójta Gminy Mysłakowice.

Łącznie do rywalizacji przystąpiło 81 zawodników. W kategorii OPEN zgłoszonej do międzynarodowego rankingu FIDE grało 27 zawodników, w kategorii do lat 14 – 20 zawodników oraz w kategorii do lat 10 po 34 zawodników.

W kategorii do lat 10 triumfował Amadeus Aksianevich (KSz Jelonka Jelenia Góra), drugie miejsce zajął Oliwier Pindral (KSz Jelonka Jelenia Góra), a najniższym stopniu podium uplasował się Władysław Słowicki. Puchar i nagroda dla najlepszej dziewczynki powędrowała do Zuzanny Martyki (KSz Jelonka Jelenia Góra). Ostatnie wyróżnienie w tej kategorii przypadło Piotrowi Fidlerowi, który został najlepszym zawodnikiem z terenu gminy Mysłakowice. Wszystkie dzieci biorące udział w tej grupie wiekowej otrzymały pamiątkowy dyplom, nagrodę rzeczową oraz słodki poczęstunek.

W kategorii do lat 14 najlepszym zawodnikiem okazał się Jakub Owad (KSz Miedź Legnica), srebro przypadło w udziale Mateuszowi Łabieńcowi (KSz Jelonka Jelenia Góra), trzecie miejsce wywalczyła Aleksandra Gerono (KSz Jelonka Jelenia Góra). Najlepszą zawodniczką do lat 14 była Daria Bartkiewicz. Najlepszym zawodnikiem do lat 14 z terenu gminy Mysłakowice został Aleksander Rybacki (Bobrów, KSz Jelonka Jelenia Góra, Polska). Wszyscy zawodnicy w tej grupie wiekowej otrzymali nagrodę oraz słodki poczęstunek.

W najbardziej prestiżowej kategorii OPEN zwycięstwo wywalczył Samuel Gul (Jelenia Góra). Drugie miejsce przypadło Petrowi Bucharowi (Šachový klub Jičín, Czechy), a trzecie miejsce uzyskał Piotr Frąc (MUKS MDK Śródmieście Wrocław). Najlepszą kobietą Turnieju Szachowego o Puchar Wójta Gminy Mysłakowice została Wiktoria Janikowska (KSz Polonia Wrocław, Polska). Najlepszym zawodnikiem z terenu gminy Mysłakowice został Mateusz Wiewióra (Wojanów, KSz Jelonka Jelenia Góra). Tytuł najlepszych juniora i juniorki do lat 18 wywalczyli Jakub Błaszkiewicz (UKS "Giecek" Radków oraz Jagoda Romejko (KSz Jelonka Jelenia Góra). Wszyscy wyróżnieni zawodnicy otrzymali pamiątkowe puchary oraz nagrody finansowe przewidziane w regulaminie Turnieju Szachowego o Puchar Wójta Gminy Mysłakowice.