Środa, 28 września
Imieniny: Marka, Wacława
Czytających: 7338
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Systemowe ciepło w Karkonoskiej Państwowej Szkole Wyższej

Środa, 21 grudnia 2011, 8:43
Aktualizacja: Czwartek, 22 grudnia 2011, 11:09
Autor: Angela
Zakończył się ostatni etap inwestycji realizowanej od marca br., dzięki której ciepłem z ECO Jelenia Góra są ogrzewane wszystkie budynki tej wyższej uczelni.

Przed rozpoczęciem inwestycji uczelnia była ogrzewana z lokalnej kotłowni gazowej. W wyniku umowy podpisanej w grudniu ubiegłego roku sukcesywnie do systemu ciepłowniczego ECO podłączyło 13 budynków, przy czym siedem z nich należy do Karkonoskiej Państwowej Szkoły Wyższej oraz sześć budynków do wspólnot mieszkaniowych ogrzewanych dotychczas z kotłowni lokalnej obsługiwanej przez uczelnię.

– Kończymy dosyć znaczącą, dużą inwestycję, którą etapami realizowaliśmy od marca br. Podłączenie nowego odbiorcy wymagało wybudowania dodatkowego odcinka sieci ciepłowniczej o dł. 1,32 km oraz wykonania kilku nietypowych zadań, jak np. położenie sieci pod czynnymi torami kolejowymi. Pierwszy etap prac zakończyliśmy w marcu, od tego czasu ciepłem z ECO Jelenia Góra były już ogrzewane trzy budynki.

– W październiku podłączyliśmy kolejnych pięć i teraz, jeszcze przed świętami, oddajemy ostatni etap inwestycji, dzięki której już w całości zadbamy o właściwy komfort cieplny we wszystkich budynkach wcześniej ogrzewanych gazem. Przygotowaliśmy również infrastrukturę do ogrzewania zaplanowanego do budowy basenu – mówi Andrzej Kowalczyk, dyrektor ds. technicznych spółki ECO Serwis, która jest wykonawcą inwestycji.

W ciągu najbliższych dni spółka zadba również o odtworzenie terenu wokół uczelni. Karkonoska Państwowa Szkoła Wyższa to jeden z kilku nowych klientów ECO Jelenia Góra. W ciągu roku do systemu ciepłowniczego spółka podłączyła także firmę Zorka oraz budynki Urzędu Miasta Jelenia Góra, Zespół Szkół Technicznych „Mechanik” i MOPS, Galerię przy ul. Pijarskiej, Pawilon Handlowy „Biedronka”, „DINO”, budynki mieszkalno-usługowe przy ul. 1 Maja 26 oraz ul. Przeskok, dzięki czemu ECO Jelenia Góra pozyskała klientów na odbiór 10,5 MW ciepła.

Umowa z Karkonoską Państwową Szkołą Wyższą na podłączenie uczelni do systemu ciepłowniczego ECO została podpisana w minionym roku przez ówczesnego prezesa Andrzeja Latuszka.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group