Czwartek, 28 września
Imieniny: Marka, Wacława
Czytających: 12615
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Sylwia Bogacka gościła w Ratuszu

Czwartek, 7 lipca 2016, 8:51
Aktualizacja: 8:53
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Sylwia Bogacka gościła w Ratuszu
Fot. Przemek Kaczałko
Srebrna medalistka Igrzysk Olimpijskich z Londynu (2012 r.) Sylwia Bogacka odwiedziła wczoraj (6.07) jeleniogórski Ratusz, gdzie spotkała się z wiceprezydentem Piotrem Paczóskim oraz dziennikarzami. Pochodząca ze stolicy Karkonoszy utytułowana strzelczyni opowiadała o przygotowaniach do Igrzysk w Rio de Janeiro oraz specyfice strzelectwa sportowego.

Cztery lata temu pochodząca z Jeleniej Góry (obecnie mieszkająca w Zielonej Górze) Sylwia Bogacka zdobyła srebrny medal w konkurencji z karabinem pneumatycznym, a z karabinem sportowym w trzech postawach zajęła najbardziej nielubiane przez sportowców miejsce czwarte.

Sukcesy z poprzednich Igrzysk rozpalają nadzieje kibiców, jednak Sylwia Bogacka stara się je studzić przypominając o kontuzji, po której wraca do formy. - Na Igrzyska jedzie 80 kobiet, które nie znalazły się tam bez przyczyny. Nie są wylosowane, tylko strzelają najlepiej na świecie. Czasami kwalifikacje są bardzo trudne. Żeby zdobyć swoją musiałam na Pucharze Świata w Azerbejdżanie wyrównać rekord świata, który jest też rekordem olimpijskim. Warunki były mało komfortowe, było opóźnienie ze względu na pogodę – mówiła Sylwia Bogacka. - Nie planuję kończyć na Rio, następne Igrzyska będą w Tokio i postaram się na nie przygotować na tyle, na ile jestem w stanie. Na te IO jestem przygotowana bardzo średnio ze względu na długą kontuzję – dodała olimpijka, która mimo wszystko obiecuje, że będzie walczyć do końca i nie da się łatwo pokonać.

W strzelectwie sportowym zawodników obowiązuje specjalny strój, który szczególnie przy wysokich temperaturach nie dodaje komfortu, ale podczas Igrzysk w Rio, w tej szerokości geograficznej będzie pora zimowa, więc nie powinno być problemów. - To jest bardzo specyficzny materiał, który bardzo mało przepuszcza powietrza. On jest obostrzony ogromną ilością przepisów, pomaga uchronić nam ciało (szczególnie kręgosłup) przed urazami związanymi z obciążeniami. Nie wyglądamy zbyt uroczo w tych strojach, ale zapewniam, że bez niego nie dało by się trenować 22 lata, tak jak ja – powiedziała Sylwia Bogacka.

Podczas spotkania w Ratuszu nasza nadzieja olimpijska została obdarowana upominkami przez wiceprezydenta Paczóskiego. Sylwii Bogackiej towarzyszył jej ojciec Zbigniew Bogacki oraz Artur Muckus z Bractwa Kurkowego Ziemi Jeleniogórskiej. - Mam nadzieję, że olimpijek i olimpijczyków związanych z Jelenią Górą będzie coraz więcej – stwierdził Piotr Paczóski.

Pierwsze kroki w strzelectwie Sylwia Bogacka stawiała w wojskowym klubie Polonia Jelenia Góra, następnie występowała w Śląsku Wrocław, a obecnie reprezentuje barwy Gwardii Zielona Góra. Jednocześnie jest zawodowym żołnierzem w Grupie Sportowej Wojsk Lądowych w Zegrzu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy pójdziesz głosować w wyborach 15.10?

Oddanych
głosów
242
Tak
84%
Nie
9%
To zależy od pogody
7%
 
Głos ulicy
Dni Podgórzyna – czy impreza się podobała?
 
Miej świadomość
Ukraina pozwała Polskę: Koniec Sojuszu?
 
Rozmowy Jelonki
5300 zł na rękę
 
Aktualności
Festiwal w Cieplicach – przygotowania
 
112
Awaria na drodze
 
Aktualności
Posłuchają godów jeleni
 
Aktualności
Radni główkują
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group