Piątek, 30 września
Imieniny: Hieronima, Zofii
Czytających: 6543
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: „Sybiraczki i kresowianie”: dwadzieścia lat minęło

Niedziela, 16 października 2016, 9:07
Aktualizacja: Środa, 19 października 2016, 8:51
Autor: Robert Czepielewski
Jelenia Góra: „Sybiraczki i kresowianie”: dwadzieścia lat minęło
Fot. Robert Czepielewski
W Miejskim Domu Kultury „Muflon” odbyła się wczoraj (15.10) uroczystość XX–lecia zespołu „Sybiraczki i Kresowianie” połączona z nadaniem zespołowi honorowego tytułu „Zasłużony dla Jeleniej Góry”.

Sala widowiskowa sobieszowskiego ośrodka kultury wypełniła się zaprzyjaźnionymi zespołami takimi, jak: Jeleniogórzanie, Agat, Rudawianie, Sokolik, Dziwiszowianie, Wojcieszowianie oraz Szklarki.

Podczas laudacji pod adresem jubilatów padło wiele serdeczności i gratulacji. Uroczystość była także okazją do wielu wspomnień i wzruszeń.

Dwadzieścia lat temu za główny cel zespół postawił sobie pielęgnowanie kultury Kresów Wschodnich. Kierownik zespołu Maria Aleksandrowicz tak wspomina początki: - Zaczynaliśmy w Osiedlowym Domu Kultury. Na początku to była 3-osobowa grupa, która później rozrosła się do 12 osób. Zespół w pewnym momencie podzielił się na dwa zespoły: Sybiraczki i Agat, z którym do tej pory utrzymujemy świetne stosunki. Obecnie „Sybiraczki i Kresowianie” liczą 15 osób.

Otrzymany przez zespół honorowy tytuł „Zasłużony dla Jeleniej Góry” to zdaniem Marii Aleksandrowicz, pełne podsumowanie działalności zespołu. - Jest nam niezmiernie milo, że nasza działalność została dostrzeżona i władze miasta przyznały nam tytuł „Zasłużony dla Jeleniej Góry”. Może będę nieskromna, ale wydaje mi się, że przez te dwadzieścia lat działalności zapracowaliśmy na to wyróżnienie – powiedziała Maria Aleksandrowicz.

Działalność zespołu to nie tylko występy estradowe. To także spotkania z młodzieżą, podczas których młodzi ludzie z „pierwszej ręki” dowiadują się m.in. o trudnych czasach II wojny światowej i zesłaniach na Syberię.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group