Środa, 2 grudnia
Imieniny: Piotra, Pauliny
Czytających: 7642
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Święty Mikołaj w Kostrzycy i Ściegnach

Wiadomości: Region
Niedziela, 6 grudnia 2015, 8:17
Aktualizacja: 8:22
Autor: Krzysztof Tęcza
Fot. Krzysztof Tęcza
Gdy w piątek (4.12) dzieci ze Szkoły Podstawowej w Kostrzycy czekały na św. Mikołaja u pani dyrektor zadzwonił telefon. Okazało się, że jeden z reniferów św. Mikołaja złamał sobie rogi i najpierw trzeba odwiedzić weterynarza. Dzieci to bardzo zmartwiło. Na szczęście w pobliżu przejeżdżał Olaf, który gdy dowiedział się o tym nieszczęściu postanowił pomóc i zajechał do szkoły…

Trafił na moment, gdy dzieci odgrywały scenkę o św. Mikołaju. Był tym tak wzruszony, że z radością pozostał dłużej, by włączyć się do zabawy. Olaf - ulubiona postać z bajki - tak spodobał się dzieciom, że witając się omal go nie przewróciły. W wymyślaniu kolejnych zabaw Olafowi pomagała Śnieżynka. Tymczasem weterynarz pomógł reniferowi i św. Mikołaj dotarł do Kostrzycy. Była z nim Śnieżynka, która poprowadziła konkurs ekologiczny. Każde dziecko, które odpowiedziało poprawnie na pytanie mogło wybrać sobie prezent z przepastnego worka, który przyniósł Mikołaj.

Potem nadeszła długo oczekiwana przez dzieci chwila. Mikołaj usiadł wygodnie w fotelu a Śnieżynka podawała mu piękne paczki. Była to chwila prawdy. Jak się jednak okazało wszystkie dzieci były grzeczne i wszystkie mogły odejść z prezentem.

Kiedy Mikołaj obdarowywał dzieci w Kostrzycy, Olaf dotarł do Szkoły Podstawowej w Ściegnach. Tak jak poprzednio wciągnął do zabawy dzieci zgromadzone na sali gimnastycznej. Po chwili przyjechała młodzież ze szkoły w Kostrzycy i ponownie odegrała scenkę o Świętym Mikołaju. Gdy wreszcie przyjechała Śnieżynka i Święty Mikołaj można było rozegrać, tak jak poprzednio, konkursy ekologiczne i przystąpić do świetnej zabawy.

Prezenty dla dzieci zostały zasponsorowane przez Związek Gmin Karkonoskich w Bukowcu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group