Niedziela, 22 maja
Imieniny: Heleny, Julii
Czytających: 5092
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Święty Mikołaj odwiedził dzieci w jeleniogórskim szpitalu

Piątek, 5 grudnia 2014, 8:28
Aktualizacja: Sobota, 6 grudnia 2014, 7:11
Autor: Mea
Jelenia Góra: Święty Mikołaj odwiedził dzieci w jeleniogórskim szpitalu
Fot. Mea
– Mikołaj i prezenty są super – mówiło kilkudziesięciu małych pacjentów, biorących udział we wczorajszej (04.12.) zabawie mikołajkowej. Imprezę zorganizowało już po raz czternasty Stowarzyszenie Pomocy Chorym Dzieciom w Wojewódzkim Centrum Szpitalnym Kotliny Jeleniogórskiej.

Zabawy, śpiewy, tańce, robienie zwierzątek z baloników, malowanie kredkami, słodki poczęstunek oraz upragnione prezenty od samego Świętego Mikołaja to atrakcje, które czekały na dzieci. Było też przedstawienie w wykonaniu Teatru Mała Bajka.

– Ponieważ dzieci przebywające na takich oddziałach, jak: pediatria, chirurgia, otolaryngologia oraz alergologia i pulmonologia nie będą mogły uczestniczyć w imprezach mikołajowych organizowanych w szkołach i przedszkolach, postanowiliśmy umilić im czas i zaprosić św. Mikołaja. Mali pacjenci pomagali nam ubierać choinki i stroić salę, bo wiedziały, że coś miłego ich czeka. Radość była olbrzymia. w dekorowaniu oddziałów pomagali studenci Pielęgniarstwa Karkonoskiej Państwowej Szkoły Wyższej. Paczki powstały dzięki sponsorom, a słodycze przekazały cukiernie - mówiła Anna Sinica, prezes Stowarzyszenia.

W przygotowaniu zabawy brali udział pomocnicy św. Mikołaja oraz elfy, które przybyły do Jeleniej Góry prosto z Laponii. A Fundacja Orange ofiarowała małym pacjentom cukierki i upominki.

- Impreza bardzo mi się podoba, Mikołaj jest fajny. Dostałem kredki, świeczuszki, maskotkę, notesik do malowania i wiele słodyczy – wymieniał Dawid. - To wydarzenie było dla mnie bardzo wzruszające. Synek świetnie się bawił – mówiła Agnieszka Wandycz, mama Dawida.

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz

komentarz usunięty

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group