Niedziela, 25 października
Imieniny: Darii, Kingi
Czytających: 1827
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Święty Mikołaj dał radość chorym dzieciom

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Wtorek, 6 grudnia 2011, 14:59
Aktualizacja: Środa, 7 grudnia 2011, 7:48
Autor: Agrafka
Fot. Agrafka
Najmłodsi pacjenci Wojewódzkiego Centrum Szpitalnego Kotliny Jeleniogórskiej mogli wziąć dziś udział w grach i zabawach oraz otrzymać prezenty od samego św. Mikołaja! Wszystko dzięki dobremu sercu rzeszy wolontariuszy i darczyńców.

Uroczystość mikołajkową zorganizowało Stowarzyszenie Pomocy Chorym Dzieciom. – To już dwudzieste takie mikołajki, ponieważ właśnie w tym roku obchodzimy 20-lecie naszego stowarzyszenia. Cieszymy się, że młodzież bardzo angażuje się w tę imprezę. Dziękuję uczniom Gimnazjum nr 2, zespołom szkół: Ekonomiczno-Turystycznych i Rzemiosł Artystycznych, II LO im. C.K. Norwida oraz studentce z Uniwersytetu Ekonomicznego, Kasi. Nasi wolontariusze przystroili sale, kupili bombki z własnych środków pieniężnych, a nawet zrobili razem z dziećmi najdłuższy łańcuch w historii szpitala, który ma aż 40 metrów – powiedziała Anna Sinica, prezes Stowarzyszenia Pomocy Chorym Dzieciom.

Poprzez takie akcję młodzież i dzieci uczą się integracji, zrozumienia, cierpliwości, i przede wszystkim nadziei. Poznają, co to jest cierpienie i potrafią zrozumieć drugiego człowieka. Jednak dziś choć na chwile zapomniano o troskach i chorobach. Wszystko dzięki mikołajkom i prezentom, które najmłodszym wręczył – korzystając z pomocy ludzi wielkiego serca – sam święty Mikołaj.

Zabawę, w której wzięli udział najmłodsi pacjenci z różnych oddziałów, nieodpłatnie poprowadziła Firma Vesna. Organizatorzy dziękują cukierni Żaneta i Klejnowscy, za ofiarowane słodkości dla małych pacjentów oraz wszystkim, którzy przyczynili się do umilenia dzieciom dzisiejszego dnia.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (17) Dodaj komentarz

~F 6-12-2011 16:16
bardzo miło ! :)
~ 6-12-2011 16:26
Super, świetna sprawa i znowu widać zaangażowanie i pracę uczniów Gimnazjum nr 2 w Jeleniej Górze, brawa i podziękowania dla Pani Dyrektor.
~Agatka 6-12-2011 18:39
Gratulacje dla organizatorów.Wspaniała impreza! Inne szpitale mogą Wam tylko pozazdrościć takiego pomysłu i tak wielkiego zaangażowania.BRAWO!!!!!!!!!!!
~pelka 6-12-2011 18:43
SUPER IMPREZA - MIKOŁAJA NA PEDIATRII. TERAZ DZIECI BĘDĄ CHCIAŁY LECZYĆ SIĘ TYLKO W TYM SZPITALU.BARDZO DOBRY POMYSŁ.GRATULACJE
~@ 6-12-2011 18:51
Jestem zaskoczona że owa impreza wywołała tak wielkie zaangażowanie wielu ludzi. Dziękuje w swoim imieniu za tak cudowny pomysł
~Mariola 6-12-2011 20:22
Serdeczne podziękowanie dla Dyrekcji za branie udziału w tak pięknej imprezie mikołajkowej ( zabawa z małymi pacjentami)
~ 6-12-2011 22:15
Oj, nie wiem czy wszystkie dzieci tak bardzo beda chcialy leczyc sie w tym szpitalu. Najlepiej zeby ta wspaniała mlodzież troche pobyla charytatywnie na tym oddziale nie tylko od swieta, to wtedy okazaloby sie jak jest naprawdę w tym cudownym szpitalu na pediatrii!!! Chociaż może lepiej niech tego nie robią. Myśle, że rodzice przebywajacy tam na co dzień ze swoimi dziećmi duzo mogliby sie w tym temacie wyrazić.
~A.S 7-12-2011 0:49
Ja mogę się wypowiedzieć... W styczniu tego roku, przebywałam z moim synkiem na pediatrii. Łóżko mieliśmy na świetlicy, ponieważ oddział był bardzo przepełniony. Personel na tym oddziale jest bardzo fachowy i przesympatyczny. Oczywiście trafił się jeden "wyjątek", ale wierzę, że ta pani miała gorszy dzień:) Pozdrawiam serdecznie Panie pielęgniarki i salowe:) Jesteście wspaniałe, mimo to mam nadzieję, że się już nie spotkamy:) Mama Kacperka
~B.B. 7-12-2011 15:41
Takich "wyjatków" i pań pielegniarek czy tez opiekunek, salowych co mają zły dzień, zapewniam panią, że jest wiecej, ale może akurat w pani przypadku bylo inaczej, albo tez miała pani i dziecko szczęscie, że trafiliście na te "lepszą" obsługe. Życze zdrówka maleństwu co by jednak nie musiało trafić ponownie do szpitala, bo a nuż trafi sie ta gorsza zmiana. Pozdrawiam.
~mamaKacperka 7-12-2011 17:43
Super zabawa.Chore dzieci bardzo potrzebują takiego wytchnienia.Takie imprezy powinny organizować wszystkie szpitale,w których są leczone dzieci.Brawa dla Dyrekcji i Pani Naczelnej Wojewódzkiego Centrum Szpitalnego Kotliny Jeleniogórskiej a przede wszystkim organizatorów i całego personelu Pediatrii.Nie przejmujcie się tymi paszkwilami,zawsze znajdą się niezadowoleni.Pewno mają problemy osobiste, a może mają do Was pretensje,że ich dziecko jest chore!JESTEŚCIE WSPANIALI ! GRATULUJĘ WYTRWAŁOŚCI .Pomysł super i dzieci szczęśliwe,a to jest najważniejsze.Pozdrowienia i gratulacje dla Pani ANI SINICY.Oby tak dalej.
~ewa 7-12-2011 17:53
byłam w kilku szpitalach z moim dzieckiem, z klinikami włącznie.spędzaliśmy tam razem święta i 6.12.-mikołajki.nigdzie nie spotkała nas taka niespodzianka jak w waszym szpitalu te malutkie dzieciaczki.był wprawdzie mikołaj w tym szpitalu, w którym byłam z synkiem ,wręczył paczuszkę i to był koniec uroczystego dnia dla chorych dzieci.cieszcie się ,że macie w swoim szpitalu ludzi,którzy tak dbają o dzieci organizują im takie imprezy,bo to rzadkość.ci co narzekają,chyba w życiu nie mieli wielkich problemów i szukają dziury w całym. wieli podziw dla organizatorów.brawoooo
~beret 7-12-2011 18:15
Pięknie przystrojony ten oddział dziecięcy.Gratulacje dla gimnazjalistów z "2" i uczennic z pozostałych średnich szkół.Pozdrowienia dla Pani Polachowskiej
~ 8-12-2011 22:45
BRAWA!!! Świetny pomysł, super wykonanie, a najważniejsze, że na tych małych buźkach chorych dzieci pojawił się uśmiech!!!
~ 8-12-2011 23:18
Jak znajdzie się więcej takich ludzi którzy nie myślą tylko o sobie, świat stanie się piękniejszy. Ogromne gratulacje dla organizatorów za super pomysł !!!
~do B.B 9-12-2011 20:55
Wy Drogie Panie Mamuśki będąc w szpitalu ze swoimi pociechami od momentu przekroczenia drzwi,macie cały wachlarz fochów,wymagań i pretensji.Zachowujecieę zacząć się jak nadmuchane ropuchy.Ocenę zchowań ludzkich proponuję zacząć od siebie.Pozdrawiam Marcin
~do Marcina 11-12-2011 21:41
Serdeczne podziękowania za słowa uznania i zrozumienie naszej pracy.
~do Marcina 7-12-2013 15:18
Brawa! brawa, i jeszcze raz brawa!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group