Sobota, 19 czerwca
Imieniny: Gerwazego, Protazego
Czytających: 3350
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Święty Mikołaj dał radość chorym dzieciom

Wtorek, 6 grudnia 2011, 14:59
Aktualizacja: Środa, 7 grudnia 2011, 7:48
Autor: Agrafka
JELENIA GÓRA: Święty Mikołaj dał radość chorym dzieciom
Fot. Agrafka
Najmłodsi pacjenci Wojewódzkiego Centrum Szpitalnego Kotliny Jeleniogórskiej mogli wziąć dziś udział w grach i zabawach oraz otrzymać prezenty od samego św. Mikołaja! Wszystko dzięki dobremu sercu rzeszy wolontariuszy i darczyńców.

Uroczystość mikołajkową zorganizowało Stowarzyszenie Pomocy Chorym Dzieciom. – To już dwudzieste takie mikołajki, ponieważ właśnie w tym roku obchodzimy 20-lecie naszego stowarzyszenia. Cieszymy się, że młodzież bardzo angażuje się w tę imprezę. Dziękuję uczniom Gimnazjum nr 2, zespołom szkół: Ekonomiczno-Turystycznych i Rzemiosł Artystycznych, II LO im. C.K. Norwida oraz studentce z Uniwersytetu Ekonomicznego, Kasi. Nasi wolontariusze przystroili sale, kupili bombki z własnych środków pieniężnych, a nawet zrobili razem z dziećmi najdłuższy łańcuch w historii szpitala, który ma aż 40 metrów – powiedziała Anna Sinica, prezes Stowarzyszenia Pomocy Chorym Dzieciom.

Poprzez takie akcję młodzież i dzieci uczą się integracji, zrozumienia, cierpliwości, i przede wszystkim nadziei. Poznają, co to jest cierpienie i potrafią zrozumieć drugiego człowieka. Jednak dziś choć na chwile zapomniano o troskach i chorobach. Wszystko dzięki mikołajkom i prezentom, które najmłodszym wręczył – korzystając z pomocy ludzi wielkiego serca – sam święty Mikołaj.

Zabawę, w której wzięli udział najmłodsi pacjenci z różnych oddziałów, nieodpłatnie poprowadziła Firma Vesna. Organizatorzy dziękują cukierni Żaneta i Klejnowscy, za ofiarowane słodkości dla małych pacjentów oraz wszystkim, którzy przyczynili się do umilenia dzieciom dzisiejszego dnia.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (17) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group