Sobota, 13 sierpnia
Imieniny: Diany, Heleny
Czytających: 7139
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Janowice Wielkie: Świętowali Złote Gody

Czwartek, 10 czerwca 2021, 12:00
Autor: Ewa Fit
Janowice Wielkie: Świętowali Złote Gody
Fot. Użyczone
W środę (9.06) w janowickim Urzędzie Stanu Cywilnego miała miejsce uroczystość Złotych Godów, czyli pięćdziesięciolecia pożycia małżeńskiego.

Rocznicę tak długiego bycia razem świętowały tego dnia trzy pary małżonków z janowickiej gminy. Doniosłej uroczystości przewodniczył wójt Kamil Kowalski oraz kierownik Urzędu Stanu Cywilnego. Na uroczystości obecna była również Karolina Rokicka odpowiedzialna m.in za promocję gminy, która jak powiedziała, po raz drugi bierze udział w tego typu wydarzeniu, kiedy wręczane jest odznaczenie "Za długoletnie pożycie małżeńskie.

Pięćdziesiątą rocznicę obchodzili: Bronisława i Witold Czapor, Janina i Leon Kowalscy oraz Helena i Eugeniusz Malinowscy. Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w słowach pełnych szacunku gratulował Jubilatom wytrwałości i cierpliwości oraz umiejętnego bycia razem przez wspólne lata. Dostojne pary w imieniu Prezydenta RP wyjątkowym medalem odznaczył wójt.

Janowiczan z tak długim stażem małżeńskim jest więcej, ale pandemiczne ograniczenia wymusiły organizację uroczystości w ograniczonym zakresie. Następne będą kolejne trzy pary Jubilatów - powiedział Miłosz Kamiński, sekretarz Gminy.

Twoja reakcja na artykuł?

19
73%
Cieszy
4
15%
Hahaha
1
4%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
2
8%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group