Sobota, 24 lutego
Imieniny: Bogusza, Macieja
Czytających: 8606
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Świętowali policjanci

Piątek, 3 sierpnia 2018, 6:08
Aktualizacja: Niedziela, 5 sierpnia 2018, 13:14
Autor: WAC
Jelenia Góra: Świętowali policjanci
Fot. WAC
Na uroczystej akademii, która odbyła się w gmachu Filharmonii Dolnośląskiej obchodzili wczoraj (2.08) swoje święto policjanci z powiatu jeleniogórskiego.

Wraz z funkcjonariuszami, którzy na co dzień dbają o nasze bezpieczeństwo świętowali: posłanka Zofia Czernow, przedstawiciele biur: poselskiego Marzeny Machałek oraz senatorskiego Krzysztofa Mroza, samorządowcy, przedstawiciele służb i instytucji współpracujących z policją. Gośćmi specjalnymi akademii byli: wicewojewoda Kamil Krzysztof Zieliński oraz komendant wojewódzki Policji nadinsp. Tomasz Trawiński.

Szef dolnośląskiej policji w swoim wystąpieniu poza podziękowaniami swoim podwładnym za ofiarną służbę podkreślał istotną wagę etosu zawodu policjanta.

- Służba w policji to codzienna wojna w czasie pokoju. Walka ze złem i niesprawiedliwością – mówił nadinsp. T. Trawiński. - Mieszkańcy oczekują policjanta przyjaznego, który pomaga w rozwiązywaniu codziennych problemów. Potrzebują też policjanta, który byłby dla nich wzorem dla naśladowania, jeśli chodzi o honor, szacunek i praworządność. Abyśmy tacy byli, musimy na co dzień pamiętać o etosie.
- Dziękuje wam, że na co dzień można na was liczyć i za bardzo dobrą współpracę – mówił w imieniu samorządowców prezydent Jeleniej Góry Marcin Zawiła. - Od czasów mrocznych, stanu wojennego, komunizmu policja bardzo dzielnie odrabiała swoją wiarygodność i w dniu waszego święta życzę wam abyście tego nie zaprzepaścili na przyszłość. Życzę wam abyście byli bezpieczni, właściwych zarobków, satysfakcji mieszkańców z waszej pracy oraz powodzenia w życiu rodzinnym

Obchody Święta Policji były okazją do wręczenia wyróżniającym się funkcjonariuszom odznaczeń resortowych. Nie zabrakło też awansów na wyższe stopnie oraz nagród przyznanych przez samorządy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (15)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Na kogo oddasz głos w wyborach samorządowych 7 kwietnia do rady miasta/gminy/powiatu/sejmiku?

Oddanych
głosów
1499
Bezpartyjnych Samorządowców (partia)
7%
Konfederacje
10%
Lewice
8%
PiS
24%
PO
35%
Trzecią drogę
8%
Innych
8%
 
Głos ulicy
Zjadłem 6 pączków z nadzieniem owocowym
 
Miej świadomość
CPK: Kluczowa inwestycja Polski zagrożona?
 
Rozmowy Jelonki
Maliny polskie kontra ukraińskie
 
Karkonosze
Wystartowali!
 
Kilometry
Pociągiem do Lwówka za trzy lata
 
Kultura
Baśnie dźwiękiem opowiedziane
 
Kultura
Debata "Między miastem a regionem" w Muzeum Karkonoskim
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group