Czwartek, 21 stycznia
Imieniny: Agnieszki, Jarosława
Czytających: 7713
Zalogowanych: 17
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Świętowali Dzień Języków Obcych

Sobota, 26 września 2015, 18:26
Aktualizacja: 19:30
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Świętowali Dzień Języków Obcych
Fot. Przemek Kaczałko
Uczniowie Gimnazjum nr 1 przy ul. Piłsudskiego w Jeleniej Górze po raz czwarty obchodzili Europejski Dzień Języków Obcych. Wczoraj (25.09) mieli okazję uczyć się poprzez zabawę. – Stawiamy mocno na ten dzień dlatego, że w dzisiejszych czasach nauka języków obcych jest niesamowitym atutem w poszukiwaniu pracy – powiedziała nauczycielka języka niemieckiego Agnieszka Krusicka, która koordynowała wydarzenie.

Europejski Dzień Języków Obcych został ogłoszony przez Radę Europy w Strasburgu w 2001 roku. Uczniowie Gimnazjum nr 1 przygotowywali stoiska, na których prezentowali ciekawostki z danego kraju, stroje, flagi oraz specjały kulinarne. Wszystkie wydarzenia związane ze świętem odbywały się w szkole w czasie przerw, jednym z nich był międzynarodowy orszak złożony z par bohaterów, czy znanych postaci danego kraju. - Myślę, że to pozwoli dzieciom zrozumieć istotę wielokulturowości – inne narody też mogą być interesujące. Na lekcjach języków obcych odbywają się prezentacje różnych narodowości, jest też język migowy, który funkcjonuje na całym świecie - opowiedziała Agnieszka Krusicka.

Wśród atrakcji dla podniebienia uczniowie przygotowali m.in. steki szwajcarskie z cytryną (Szwajcaria), sushi (Japonia), ciasteczka z wróżbami w środku (Chiny), kebab w zdrowym wydaniu (Turcja) czy ciasteczka rodem z Egiptu. - Dzieci bardzo wzięły sobie do serca obchody tego dnia i było to na wysokim poziomie. Również przebrania przygotowywali sami, pod okiem językowców i wychowawców – dodała koordynatorka wydarzenia w Gimnazjum nr 1.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group