Karkonoska Państwowa Szkoła Wyższa w Jeleniej Górze 1 lipca ukończy 19 lat istnienia. Z okazji urodzin na terenie kampusu odbyło się "Święto uczelni", które miało na celu integrację środowiska studentów, nauczycieli akademickich i pracowników KPSW.
reklamy
Nawiązując do wojskowej przeszłości kampusu, którym obecnie dysponuje uczelnia – studenci postanowili świętować kolejne urodziny pod hasłem „Manewry KPSW”. W programie znalazły się m.in. przemarsz na plac apelowy, prezentacja samorządu studenckiego, rozruch, w formie zumba dance, festiwal piosenki żołnierskiej, kabaret „Petarda”, któy stworzyli studenci wraz z Krzysztofem Langerem z działu promocji, „Karkonoski talenciak” - pokaz talentów studentów, czy kuchenne rewolucje (wojskowy obiad). Wieczorem młodzi ludzie bawili się w jednej z jeleniogórskich dyskotek.
Dojrzewamy, 18 już mieliśmy, a za rok 20. urodziny – mówił Tadeusz Lewandowski, prorektor KPSW, który zdradził, że trwają prace nad biuletynem naukowym, który zostanie wydany przy okazji okrągłej rocznicy. - Jak widać, studenci, pracownicy, wykładowcy bawią się wspaniale i to był dobry pomysł na hasło militarne z przymrużeniem oka. Widzę, że studenci się poprzebierali, a niektórzy po partyzancku w lesie siedzą – ocenił „Manewry KPSW” prorektor, który strojem również dostosował się do zabawy.
Święto uczelni obchodzone jest po raz trzeci i tradycją stało się wręczanie „Złotych żaczków”, a więc statuetek dla wykładowców. - Mam wrażenie, że to będzie trwały zwyczaj. Studenci odznaczają wykładowców z przymrużeniem oka i nikt się nie obraża – podkreślił T. Lewandowski. W tym roku „sympatycznym dusicielem” została dr hab. Teresa Bruś, „wielką charyzmą” odznaczono dr Beatę Telążkę, „prawdziwym przyjacielem” dr Katarzynę Sradomską, a „zaangażowanym społecznikiem” nazwano mgra Piotra Iwańca. Z kolei wśród wykładowców Wydziału Przyrodniczo-Technicznego identycznymi tytułami nagrodzono kolejno: dr Monikę Sobolak, dr Wiolettę Palczewską, dra inż. Jerzego Pietruszewskiego oraz dra Tomasza Ignasiaka.
Ponadto nagrodzono laureatów konkursu fotograficznego: Klaudię Jędrzejczak (II rok fizjoterapii), Zuzannę Wróblewską (II rok pielęgniarstwa) oraz Karolinę Sułkowską (III rok dziennikarstwa).
Święto uczelni zapoczątkowane zostało trzy lata temu przez Koło Komunikacji Wizerunkowej, ale w tym roku to współpraca tego właśnie koła naukowego, Samorządu Studenckiego i Działu Promocji – powiedział Kornel Musiał, przewodniczący Samorządu Studentów KPSW. Na szczęście mimo ponurej aury z samego rana, później pogoda dopisała i studenci mogli korzystać z uroków kampusu i przygotowanych atrakcji.
Udana zabawa oraz integracja miała też miejsce podczas gry w palanta, którą przygotowali studenci i wykładowcy wychowania fizycznego. Za rok okrągła – 20. rocznica postania jedynej w pełni jeleniogórskiej uczelni i jak zapowiadają organizatorzy, będzie to święto z przysłowiową pompą.
Osoby w artykule
Profile osób publicznych powiązanych z tym tekstem.
Używamy niezbędnych cookies do działania serwisu oraz opcjonalnych cookies preferencji, analityki, treści zewnętrznych i pomiaru reklam. Można zaakceptować wszystko, odrzucić opcjonalne albo dostosować ustawienia.
Polityka prywatności i cookies
Ustawienia cookies
Zarządzaj zgodami
Niezbędne cookies są wymagane do działania serwisu. Opcjonalnie można włączyć preferencje, analitykę Google, osadzone treści zewnętrzne oraz pomiar reklam.
Niezbędne
Logowanie, bezpieczeństwo, sesja oraz zapis decyzji o cookies.
Zawsze aktywne
Preferencje
Zapamiętanie ustawień interfejsu itp.
Analityka
Pomiar ruchu w Google Analytics po uzyskaniu zgody.
Treści zewnętrzne
Osadzone mapy Google, filmy YouTube i materiały Facebook.
Reklamy i pomiar
Google AdSense, ograniczanie ponownego wyświetlenia oraz pomiar skuteczności reklam.
Skomentuj
Komentarze są dostępne dla zalogowanych użytkowników.
Nie ma jeszcze komentarzy.