Wtorek, 7 lutego
Imieniny: Romana, Ryszarda, Romualda
Czytających: 7847
Zalogowanych: 14
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Święto przedszkolaków z prezentem dla rodziców

Sobota, 21 września 2013, 8:09
Aktualizacja: Niedziela, 22 września 2013, 7:43
Autor: Angela
Jelenia Góra: Święto przedszkolaków z prezentem dla rodziców
Fot. Angela
Jeleniogórskie przedszkolaki świętowały wczoraj (20.09), uchwalony w ostatnich dniach przez Sejm, Międzynarodowy Dzień Przedszkolaka. Z tej okazji dzieci obejrzały w Zdrojowym Teatrze Animacji spektakl „Tomcio Paluch”. Maluchy przywitał prezydent Marcin Zawiła w stroju czarodzieja, który przygotował prezent dla ich rodziców.

W tym dniu prezydent Marcin Zawiła oprócz życzenia przedszkolakom uśmiechu, beztroski i sukcesów, przekazał też informację, że od października br., miasto pokryje koszty zajęć dodatkowych w jeleniogórskich przedszkolach publicznych - rytmiki i języków obcych.

Te zajęcia mogłyby zniknąć z przedszkoli po wprowadzeniu nowych przepisów, zgodnie z którymi rodzice nie płacą więcej niż złotówkę za zajęcia odbywające się po pięciu bezpłatnych godzinach tzw. podstawy programowej. Jednocześnie zniknęła bowiem możliwość płacenia właśnie za tzw. zajęcia dodatkowe np. język angielski, rytmikę, taniec, szachy, czy gimnastykę korekcyjną.

- Miasto Jelenia Góra zapłaci do końca roku za języki obce i rytmikę, bo są to najczęstsze zajęcia dodatkowe prowadzone w jeleniogórskich placówkach, problem będzie z innymi zajęciami dodatkowymi - mówił prezydent Marcin Zawiła.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (10)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Jak, w efekcie licznych inwestycji, jeździ się teraz po drogach Kotliny Jeleniogórskiej?

Oddanych
głosów
372
Coraz lepiej
23%
To ciągle kropla w morzu potrzeb
39%
Nie najlepiej
11%
Wciąż fatalnie
27%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group