Poniedziałek, 25 października
Imieniny: Darii, Kingi
Czytających: 5149
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Święto przedszkolaków z prezentem dla rodziców

Sobota, 21 września 2013, 8:09
Aktualizacja: Niedziela, 22 września 2013, 7:43
Autor: Angela
Jelenia Góra: Święto przedszkolaków z prezentem dla rodziców
Fot. Angela
Jeleniogórskie przedszkolaki świętowały wczoraj (20.09), uchwalony w ostatnich dniach przez Sejm, Międzynarodowy Dzień Przedszkolaka. Z tej okazji dzieci obejrzały w Zdrojowym Teatrze Animacji spektakl „Tomcio Paluch”. Maluchy przywitał prezydent Marcin Zawiła w stroju czarodzieja, który przygotował prezent dla ich rodziców.

W tym dniu prezydent Marcin Zawiła oprócz życzenia przedszkolakom uśmiechu, beztroski i sukcesów, przekazał też informację, że od października br., miasto pokryje koszty zajęć dodatkowych w jeleniogórskich przedszkolach publicznych - rytmiki i języków obcych.

Te zajęcia mogłyby zniknąć z przedszkoli po wprowadzeniu nowych przepisów, zgodnie z którymi rodzice nie płacą więcej niż złotówkę za zajęcia odbywające się po pięciu bezpłatnych godzinach tzw. podstawy programowej. Jednocześnie zniknęła bowiem możliwość płacenia właśnie za tzw. zajęcia dodatkowe np. język angielski, rytmikę, taniec, szachy, czy gimnastykę korekcyjną.

- Miasto Jelenia Góra zapłaci do końca roku za języki obce i rytmikę, bo są to najczęstsze zajęcia dodatkowe prowadzone w jeleniogórskich placówkach, problem będzie z innymi zajęciami dodatkowymi - mówił prezydent Marcin Zawiła.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (10) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group