Środa, 10 sierpnia
Imieniny: Borysa, Wawrzyńca
Czytających: 6936
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Święto ponad podziałami

Czwartek, 3 maja 2018, 16:15
Aktualizacja: Niedziela, 6 maja 2018, 7:29
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Święto ponad podziałami
Fot. Przemek Kaczałko
W czasach politycznych wojenek zdarzają się momenty, gdy jeleniogórzanie i mieszkańcy okolic spotykają się ponad podziałami, aby uczcić święto narodowe. Takim wydarzeniem po raz kolejny były uroczyste obchody 227. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja, które odbyły się na Placu Ratuszowym, a następnie pochód ruszył deptakiem pod Kościół Podwyższenia Krzyża Świętego.

Warto podkreślić, że tego dnia podziały polityczne, jakie obserwujemy w polityce ogólnokrajowej zatarły się – wszyscy uczestniczyli w jednej uroczystości. Była obecna wiceminister edukacji Marzena Machałek, posłanka Zofia Czernow, senator Krzysztof Mróz oraz starosta Anna Konieczyńska, przewodniczący Rady Miejskiej Leszek Wrotniewski i wielu samorządowców. Nie zabrakło również przedstawicieli jeleniogórskich szkół i harcerzy ze sztandarami, a także przedstawicieli instytucji i organizacji pozarządowych.

W porównaniu do ubiegłorocznej uroczystości, tym razem nie było wystrzału z armaty Bractwa Kurkowego, nie było też samolotów Aeroklubu Jeleniogórskiego. Mimo to obchody były barwne. Mnóstwo dzieci, a w szczególności harcerzy uczestniczyło w tym wydarzeniu.

- To ważne wydarzenie w moim życiu. Patriotyzm mam w sobie zaszczepiony przez mojego ś.p. tatę. To jest coś, co należy z pietyzmem nosić w sobie i uważam, że codzienny patriotyzm, a nie tylko od święta jest bardzo istotny - powiedział Tadeusz Wnuk, który życzy Polakom, aby umieli ze sobą rozmawiać ponad podziałami.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (12) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group