Sobota, 8 października
Imieniny: Brygidy, Pelagii
Czytających: 5506
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Święto naszej karkonoskiej uczelni

Środa, 10 czerwca 2015, 7:59
Aktualizacja: 11:30
Autor: Org
Jelenia Góra: Święto naszej karkonoskiej uczelni
Fot. Natalia
„Karkonoska, Tak!” – pod tym hasłem odbyło się wczoraj (9.06) święto akademickie Karkonoskiej Państwowej Szkoły Wyższej. Studenci zadbali o to, aby program był atrakcyjny dla wszystkich uczestniczących w tym wydarzeniu. Imprezę uświetnił występ znakomitego kabaretu PAKA. Nagrodzono również 10–tysięcznego studenta.

Nagrodę w imieniu prezydenta miasta, z rąk Pawła Domagały, naczelnika Wydziału Edukacji i Sportu Miasta Jeleniej Góry, odebrała Martyna Michalak z III roku wychowania fizycznego.

– Czuję się wyróżniona. Przez trzy lata studiowało mi się bardzo dobrze, panuje tu bardzo przyjazna atmosfera do nauki – mówiła studentka. Długoletnim wykładowcą KPSW został prof. zw. dr hab. inż. Tomasz Winnicki, prorektor KPSW.

Rozstrzygnięta została również pierwsza edycja konkursu ,,Złote Żaczki”. Studenci przez ostatnie dwa tygodnie, za pomocą anonimowych ankiet wybierali spośród wykładowców kandydatów w następujących kategoriach: ,,Wielka charyzma”, ,, Prawdziwy przyjaciel” oraz ,,Sympatyczny dusiciel”.

Zdaniem studentów wyjątkowa charyzmą odznacza się dr Jadwiga Tomczyk-Tołkacz,. „Prawdziwym przyjacielem” została mgr Dorota Cichoń natomiast ,,Sympatycznym dusicielem – dr Mirosław Zdulski .– Tytuł bardzo mi się podoba. Uważam, że od studentów trzeba sporo wymagać, a z drugiej strony bardzo ich lubię. Dlatego tytuł pasuje do mnie - podsumował wykładowca.

Wielu emocji dostarczył występ kabaret PAKA, który w ubiegłym roku świętował swoje 25-lecie. Występ zakończył się wywiadem z artystami, na temat kultury studenckiej. – Studia to czas, który odbija piętno na całym życiu – żartowali artyści.

Karkonoska-Tak!
- Data Święta Uczelni od zawsze była w kalendarzu Karkonoskiej, jednak dopiero teraz postanowiliśmy je ,,wyjąć z szuflady” i uczcić – mówi Agata Skindziul, studentka KPSW ze sztabu organizacyjnego. – Liczymy na to, że Święto Uczelni stanie się flagową imprezą KPSW, na którą studenci będą czekali z niecierpliwością- dodaje.
Imprezę w całości przygotowali studenci z koła naukowego Komunikacja Wizerunkowa, pomagał im także samorząd studencki KPSW oraz biuro promocji

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group