Wtorek, 9 sierpnia
Imieniny: Edyty, Romana
Czytających: 7981
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Święto Muzyki w Bukowcu 2015

Wtorek, 16 czerwca 2015, 7:50
Aktualizacja: 7:52
Autor: Manu
Region: Święto Muzyki w Bukowcu 2015
Fot. Organizator
W niedzielę (21.06) od godz. 11.00 w Artystycznej Stodole, Pałacu, Herbaciarnii i parku w Bukowcu, w ramach Święta Muzyki w Bukowcu 2015, odbędą się koncerty, pokazy tańca, warsztaty muzyczno–wokalne oraz kącik muzyczny dla najmłodszych. Wśród zaproszonych będą m.in.: Jacek Szreniawa i zespół Głosowanie, Agata Szmigrodzka, Impro Classic, Marta a Rasputin Band, Paraluzja, Katharina Scheliga i Almuth Schulz, Galaxy Dust oraz Grzegorz Rdzak i Sebastian Skrzypek. Wstęp wolny.

- Na warsztaty zapraszamy osoby uczące się lub grające na gitarze i innych instrumentach oraz wszystkich lubiących śpiewać – zapowiadają organizatorzy. - Naszym celem jest wspólne wykonanie utworu “Dziś w parku w Bukowcu” skomponowanego specjalnie na tę okazję przez Jacka Szreniawę.

Zapisy pod numerem telefonu: 75-74-28-501 lub 603-619-139 lub e-mail: biuro@dolinapalacow.pl

Program:

- godz. 11.00 - Warsztaty muzyczne z Jackiem Szreniawą. Jeleniogórzanin z urodzenia i z wyboru Jacek Szreniawa to muzyk, wokalista, nauczyciel muzyki i śpiewu, kompozytor, aranżer. Gra na gitarze, klarnecie, fortepianie. Od 20 lat związany z Teatrem Naszym Jadwigi i Tadeusza Kutów. Tworzył muzykę do wielu spektakli Teatru Naszego, a także Teatru Animacji w Jeleniej Górze, Teatru im. C. K. Norwida w Jeleniej Górze oraz Teatru Lalki i Aktora w Wałbrzychu. Konsultant wokalny. Prowadzi działalność edukacyjną, również w ramach międzynarodowych warsztatów teatralno-muzycznych. Jest założycielem i dyrygentem Zespołu Wokalnego GŁOSOWANIE.

- godz. 12.00 - Warsztaty tańca w kręgu. Prowadzenie: Agata Szmigrodzka (ur. 1971 r. w Warszawie) - tancerka i choreografka, założycielka, menedżerka i liderka zespołów Hayat i Anda. Swoją przygodę z tańcem rozpoczęła w 1996 r. w Warszawie. Flamenco poznawała u wybitnych polskich tancerek – Małgorzaty Matuszewskiej (założycielka Teatru Tańca NTF w Warszawie) i Joanny Stróżewskiej (instruktorka Studio Flamenco – pierwszej w Polsce szkoły flamenco). Brała udział w kursach prowadzonych m.in. przez takich tancerzy jak: Belen Maya, Costi del Chato, Juan Trigueros, Ana Maria Amay. Obecnie rozwija swoje umiejętności we flamenco pod kierunkiem Katarzyny Radułowicz we Wrocławiu oraz Jany Drdacki w Pradze. Z tańcem orientalnym zetknęła się po raz pierwszy w Jeleniej Górze na kursach prowadzonych przez Elżbietę Eisenblatter oraz przez Agnieszkę Krzysztofiak we Wrocławiu. Technikę tańca orientalnego rozwijała u takich instruktorek jak: Ola Toth (Warszawa) czy Rena Milgrom (Studio Zambra, Praga). Obecnie prowadzi zajęcia w Szkole Tańca "TABOR" Beaty i Tomasza Taborów w Jeleniej Górze.

- godz. 13.00 - Impro Classic (muzyka klasyczna) to toruński zespół, który tworzą młodzi utalentowani muzycy. Łączy ich wspólna pasja do muzyki klasycznej, chęć ciągłego rozwoju i poszukiwań. Skład: Ewa Świokła-mezzosopran, Ewelina Motylewska-flet poprzeczny, Tomasz Cienkowski-gitara klasyczna. Muzyka, którą grają jest bardzo różnorodna ze względu na ich zróżnicowane inspiracje. Cechuje ich odkrywanie siebie w różnych stylach. Niejednokrotnie wykonują utwory, które zostały napisane na orkiestrę, zaś wiele z nich jest własnym opracowaniem muzyków. Program koncertu: utwory wokalne: “Pie Jesu” z Requiem A.L. Webber, “Quella fiamma che m’accende” Benedetto Marcello arr. G. Bergeron, “O mio Babinio Caro” G. Puccini- aria Lauretty z opery Gianni Schicchi, “Habanera” G. Bizet - aria z I aktu opery “Carmen”, “Stride la vampa” G. Verdi- aria z II aktu opery “Trubadur”, “Time to say goodbay” F. Sartori (muzyka) L. Quarantotto (słowa), “O del mio dolce ardor” Ch. W. Gluck - aria z II aktu “Parys i Helena”, “Where I do begin” z musicalu “Love Story” - Carl Sigman (słowa) Francis Lai (muzyka); utwory instrumentalne (duet gitara i flet): “Aria na strunie G” - J.S. Bach, “Formule Tag” G. Bergeron, “Fleur des champs” - G. Bergeron, “Ballade pour Anne” - G. Bergeron, “Libertango” - A. Piazzolla, “Dos Aires Candomberos” - M. D. Pujol; utwory instrumentalne (gitara solo): “Milonga” – J. Cardoso, “Un dia de novembrie” – L. Brouwer, “Andecy” – A. York.

- godz. 14.00 - Marta a Rasputin Band (muzyka folkowa) - skład: Tomáš Rasputin Habrún: akordeon, gitara, śpiew, Marta Cherokee Věchetová: skrzypce, flet, Irena Homo Janigová: wiolonczela, flet, Jaroslav Hayoka Švandrlík- djembe, Radim Kníže Kolbe – bębny.

- godz. 15.00 - Paraluzja (muzyka ilustracyjna), czyli Aga Radziejewska i Bartek Drak.

- godz. 16.00 - “Gegenüber: Naprzeciwko” – koncert sopranowy - Katharinę Scheligę (sopran) i Almuth Schulz (fortepian, kompozycja) łączy ciekawość polskiej kultury oraz muzyki. Programem pragną zbudować artystyczny most między dwoma krajami i przybliżyć ich muzyczne dziedzictwo. Podczas koncertu rozbrzmią romantyczne pieśni Stanisława Moniuszki i Clary Schumann, a także autorskie kompozycje i aranżacje ludowe polskich i niemieckich pieśni.

- godz. 17.00 - Galaxy Dust (muzyka elektroniczna) to duet producentów i kompozytorów powstały w 2011 roku w Szklarskiej Porębie. Łączy tak różne wpływy jak The Chemical Brothers, Daft Punk, Junkie XL czy space disco z lat 70-tych i 80-tych by stworzyć z nich taneczno-elektroniczno-psychodeliczną mieszankę. W 2013 roku zespół własnym nakładem wydał pierwszą E.P.-kę “Highlights”, a w 2014 “Space Modular”. Tworzą go: Krystian Bromblik i Piotr Rączka.

- godz. 18.00 - Pokaz tańca orientalnego i flamenco - Szkoła Tańca Tabor

- godz. 18.30 “Jazz w Stodole” - Grzegorz Rdzak i Sebastian Skrzypek (ur. 2.07.1996 we Wrocławiu) - perkusista o muzycznych korzeniach. Naukę gry na perkusji rozpoczął pod wpływem rodzinnej inspiracji, oraz obserwacji z bardzo bliska profesjonalnego środowiska muzycznego. Pozwoliło mu to na szybkie przyswajanie umiejętności i umożliwiło nabycie bogatego ich wachlarzu jak na jego młody wiek. Obecnie jest uczniem Poznańskiej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej imienia Mieczysława Karłowicza, w klasie perkusji jazzowej mgr. Marka Jakubowskiego. Brał udział w wielu renomowanych warsztatach muzycznych: na Międzynarodowych Warsztatach Jazzowych w Puławach - u Pawła Dobrowolskiego i Zbigniewa Lewandowskiego oraz na Cho-jazz w Chodzieży u Krzysztofa Przybyłowicza oraz Krzysztofa Gradziuka. Zdobył dotychczas dwie nagrody zespołowe: I miejsce na szóstym “Azoty Tarnów Jazz Contest” oraz I miejsce na Przeglądzie Zespołów Muzycznych we Wrocławiu. Na co dzień przebywa w Poznaniu i we Wrocławiu. Pasjonuje go wiele gatunków muzycznych, czerpie inspiracje z takich muzyków jak Keith Jarret, Eric Harland, Ambrose Akinmusire, Walter Smith III, Kendrick Scott, Cory Henry.

- godz. od 11.00 do 18.00 - Kącik muzyczny dla najmłodszych

W przerwach pomiędzy koncertami – Wolna Scena.

Zadanie współfinansowane ze środków budżetu Województwa Dolnośląskiego.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group