Polub Jelonkę:
Czytaj także: Wałbrzych Świdnica
Wtorek, 15 lipca
Imieniny: Henryka, Włodzimierza
Czytających: 4776
Zalogowanych: 14
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Święto Muzyki w Bukowcu 2015

Wtorek, 16 czerwca 2015, 7:50
Aktualizacja: 7:52
Autor: Manu
Region: Święto Muzyki w Bukowcu 2015
Fot. Organizator
W niedzielę (21.06) od godz. 11.00 w Artystycznej Stodole, Pałacu, Herbaciarnii i parku w Bukowcu, w ramach Święta Muzyki w Bukowcu 2015, odbędą się koncerty, pokazy tańca, warsztaty muzyczno–wokalne oraz kącik muzyczny dla najmłodszych. Wśród zaproszonych będą m.in.: Jacek Szreniawa i zespół Głosowanie, Agata Szmigrodzka, Impro Classic, Marta a Rasputin Band, Paraluzja, Katharina Scheliga i Almuth Schulz, Galaxy Dust oraz Grzegorz Rdzak i Sebastian Skrzypek. Wstęp wolny.

- Na warsztaty zapraszamy osoby uczące się lub grające na gitarze i innych instrumentach oraz wszystkich lubiących śpiewać – zapowiadają organizatorzy. - Naszym celem jest wspólne wykonanie utworu “Dziś w parku w Bukowcu” skomponowanego specjalnie na tę okazję przez Jacka Szreniawę.

Zapisy pod numerem telefonu: 75-74-28-501 lub 603-619-139 lub e-mail: biuro@dolinapalacow.pl

Program:

- godz. 11.00 - Warsztaty muzyczne z Jackiem Szreniawą. Jeleniogórzanin z urodzenia i z wyboru Jacek Szreniawa to muzyk, wokalista, nauczyciel muzyki i śpiewu, kompozytor, aranżer. Gra na gitarze, klarnecie, fortepianie. Od 20 lat związany z Teatrem Naszym Jadwigi i Tadeusza Kutów. Tworzył muzykę do wielu spektakli Teatru Naszego, a także Teatru Animacji w Jeleniej Górze, Teatru im. C. K. Norwida w Jeleniej Górze oraz Teatru Lalki i Aktora w Wałbrzychu. Konsultant wokalny. Prowadzi działalność edukacyjną, również w ramach międzynarodowych warsztatów teatralno-muzycznych. Jest założycielem i dyrygentem Zespołu Wokalnego GŁOSOWANIE.

- godz. 12.00 - Warsztaty tańca w kręgu. Prowadzenie: Agata Szmigrodzka (ur. 1971 r. w Warszawie) - tancerka i choreografka, założycielka, menedżerka i liderka zespołów Hayat i Anda. Swoją przygodę z tańcem rozpoczęła w 1996 r. w Warszawie. Flamenco poznawała u wybitnych polskich tancerek – Małgorzaty Matuszewskiej (założycielka Teatru Tańca NTF w Warszawie) i Joanny Stróżewskiej (instruktorka Studio Flamenco – pierwszej w Polsce szkoły flamenco). Brała udział w kursach prowadzonych m.in. przez takich tancerzy jak: Belen Maya, Costi del Chato, Juan Trigueros, Ana Maria Amay. Obecnie rozwija swoje umiejętności we flamenco pod kierunkiem Katarzyny Radułowicz we Wrocławiu oraz Jany Drdacki w Pradze. Z tańcem orientalnym zetknęła się po raz pierwszy w Jeleniej Górze na kursach prowadzonych przez Elżbietę Eisenblatter oraz przez Agnieszkę Krzysztofiak we Wrocławiu. Technikę tańca orientalnego rozwijała u takich instruktorek jak: Ola Toth (Warszawa) czy Rena Milgrom (Studio Zambra, Praga). Obecnie prowadzi zajęcia w Szkole Tańca "TABOR" Beaty i Tomasza Taborów w Jeleniej Górze.

- godz. 13.00 - Impro Classic (muzyka klasyczna) to toruński zespół, który tworzą młodzi utalentowani muzycy. Łączy ich wspólna pasja do muzyki klasycznej, chęć ciągłego rozwoju i poszukiwań. Skład: Ewa Świokła-mezzosopran, Ewelina Motylewska-flet poprzeczny, Tomasz Cienkowski-gitara klasyczna. Muzyka, którą grają jest bardzo różnorodna ze względu na ich zróżnicowane inspiracje. Cechuje ich odkrywanie siebie w różnych stylach. Niejednokrotnie wykonują utwory, które zostały napisane na orkiestrę, zaś wiele z nich jest własnym opracowaniem muzyków. Program koncertu: utwory wokalne: “Pie Jesu” z Requiem A.L. Webber, “Quella fiamma che m’accende” Benedetto Marcello arr. G. Bergeron, “O mio Babinio Caro” G. Puccini- aria Lauretty z opery Gianni Schicchi, “Habanera” G. Bizet - aria z I aktu opery “Carmen”, “Stride la vampa” G. Verdi- aria z II aktu opery “Trubadur”, “Time to say goodbay” F. Sartori (muzyka) L. Quarantotto (słowa), “O del mio dolce ardor” Ch. W. Gluck - aria z II aktu “Parys i Helena”, “Where I do begin” z musicalu “Love Story” - Carl Sigman (słowa) Francis Lai (muzyka); utwory instrumentalne (duet gitara i flet): “Aria na strunie G” - J.S. Bach, “Formule Tag” G. Bergeron, “Fleur des champs” - G. Bergeron, “Ballade pour Anne” - G. Bergeron, “Libertango” - A. Piazzolla, “Dos Aires Candomberos” - M. D. Pujol; utwory instrumentalne (gitara solo): “Milonga” – J. Cardoso, “Un dia de novembrie” – L. Brouwer, “Andecy” – A. York.

- godz. 14.00 - Marta a Rasputin Band (muzyka folkowa) - skład: Tomáš Rasputin Habrún: akordeon, gitara, śpiew, Marta Cherokee Věchetová: skrzypce, flet, Irena Homo Janigová: wiolonczela, flet, Jaroslav Hayoka Švandrlík- djembe, Radim Kníže Kolbe – bębny.

- godz. 15.00 - Paraluzja (muzyka ilustracyjna), czyli Aga Radziejewska i Bartek Drak.

- godz. 16.00 - “Gegenüber: Naprzeciwko” – koncert sopranowy - Katharinę Scheligę (sopran) i Almuth Schulz (fortepian, kompozycja) łączy ciekawość polskiej kultury oraz muzyki. Programem pragną zbudować artystyczny most między dwoma krajami i przybliżyć ich muzyczne dziedzictwo. Podczas koncertu rozbrzmią romantyczne pieśni Stanisława Moniuszki i Clary Schumann, a także autorskie kompozycje i aranżacje ludowe polskich i niemieckich pieśni.

- godz. 17.00 - Galaxy Dust (muzyka elektroniczna) to duet producentów i kompozytorów powstały w 2011 roku w Szklarskiej Porębie. Łączy tak różne wpływy jak The Chemical Brothers, Daft Punk, Junkie XL czy space disco z lat 70-tych i 80-tych by stworzyć z nich taneczno-elektroniczno-psychodeliczną mieszankę. W 2013 roku zespół własnym nakładem wydał pierwszą E.P.-kę “Highlights”, a w 2014 “Space Modular”. Tworzą go: Krystian Bromblik i Piotr Rączka.

- godz. 18.00 - Pokaz tańca orientalnego i flamenco - Szkoła Tańca Tabor

- godz. 18.30 “Jazz w Stodole” - Grzegorz Rdzak i Sebastian Skrzypek (ur. 2.07.1996 we Wrocławiu) - perkusista o muzycznych korzeniach. Naukę gry na perkusji rozpoczął pod wpływem rodzinnej inspiracji, oraz obserwacji z bardzo bliska profesjonalnego środowiska muzycznego. Pozwoliło mu to na szybkie przyswajanie umiejętności i umożliwiło nabycie bogatego ich wachlarzu jak na jego młody wiek. Obecnie jest uczniem Poznańskiej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej imienia Mieczysława Karłowicza, w klasie perkusji jazzowej mgr. Marka Jakubowskiego. Brał udział w wielu renomowanych warsztatach muzycznych: na Międzynarodowych Warsztatach Jazzowych w Puławach - u Pawła Dobrowolskiego i Zbigniewa Lewandowskiego oraz na Cho-jazz w Chodzieży u Krzysztofa Przybyłowicza oraz Krzysztofa Gradziuka. Zdobył dotychczas dwie nagrody zespołowe: I miejsce na szóstym “Azoty Tarnów Jazz Contest” oraz I miejsce na Przeglądzie Zespołów Muzycznych we Wrocławiu. Na co dzień przebywa w Poznaniu i we Wrocławiu. Pasjonuje go wiele gatunków muzycznych, czerpie inspiracje z takich muzyków jak Keith Jarret, Eric Harland, Ambrose Akinmusire, Walter Smith III, Kendrick Scott, Cory Henry.

- godz. od 11.00 do 18.00 - Kącik muzyczny dla najmłodszych

W przerwach pomiędzy koncertami – Wolna Scena.

Zadanie współfinansowane ze środków budżetu Województwa Dolnośląskiego.

Ogłoszenia

Czytaj również

Sonda

Czy na ulicy Wolności powinno być więcej np. świateł, aby spowolnić ruch na odcinku do Cieplic?

Oddanych
głosów
298
Tak
33%
Nie, tak jak jest jest dobrze
58%
Nie mam zdania
9%
 
Głos ulicy
Nie "siedzimy" na telefonach
 
Warto wiedzieć
Specjalnie szkoleni rosyjscy agenci sabotują w Europie
Rozmowy Jelonki
Strzelania będą tylko raz w tygodniu
 
Kilometry
Od dziś "ciepły przycisk" w autobusach MZK
 
Aktualności
Zamiast ogródka – sąd i marihuana
 
Inne wydarzenia
Jelenia Góra areną Mistrzostw Polski
 
Kultura
Teatry uliczne – 3 dzień – Aleksandr Makagon, Kazachstan
Copyright © 2002-2025 Highlander's Group