Środa, 29 czerwca
Imieniny: Piotra, Pawła
Czytających: 7108
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra/Maciejowa: Święto Maciejowej na mokro

Niedziela, 28 czerwca 2009, 17:39
Aktualizacja: 17:50
Autor: Mar
Jelenia Góra/Maciejowa: Święto Maciejowej na mokro
Fot. Mar
Mimo nieustannie siąpiącego z nieba deszczu uczestnicy zorganizowanego po raz czwarty festynu parafialnego w Maciejowej bawili się do 2 w nocy podczas wieczornej zabawy tanecznej. Zabawa od 20 była głównym punktem sobotniego festynu. Wcześniej wystąpił zespół z Zabrza z muzyką biesiadną.

Po śląskiej biesiadzie wystąpił miejscowy zespół rockowy Icipit oraz starsi panowie z zespołu Whisky Boys, działającym przy ODK na Zabobrzu. Gdy mocniej padało, wszyscy chowali się pod parasole. Gdy deszcz ustawał, zaczynała się zabawa przy scenie.

Była jeleniogórska policja z wystawą używanego przez funkcjonariuszy sprzętu i broni, był konkurs z wiedzy o bezpieczeństwie. Dzieci bawiły się w dmuchanym zamku, była loteria fantowa i stoiska z jadłem oraz piciem.

Na chwilę w Maciejowej pojawił się też prezydent Jeleniej Góry, Marek Obrębalski, który był jednym ze sponsorów zabawy. Pozdrowił zebranych i życzył udanego święta. Wysłuchał jeszcze żali jednego z mieszkańców i pojechał dalej.

Po prezydencie w Maciejowej pojawił się też zastępca prezydenta, Jerzy Łużniak w towarzystwie radnej Zofii Czernow. Oboje wzięli udział w loterii fantowej i wygrali przedmioty podarowane przez sponsorów.

- To już tradycja, przychodzi na naszą zabawę coraz więcej ludzi – wyjaśniał organizator i szef rady parafialnej, Andrzej Grochala – głównym celem jest integracja mieszkańców, a przy okazji zbieramy pieniądze na remont naszego kościoła. W zeszłym roku zebraliśmy siedem tysięcy które przeznaczyliśmy na nową elewację świątyni. W tym roku z powodu pogody jest mniej ludzi, ale myślę, że też zbierzemy jakąś kwotę.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group