Czwartek, 7 lipca
Imieniny: Cyryla, Metodego
Czytających: 7204
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Święto lotnictwa w Jeleniej Górze

Środa, 22 sierpnia 2018, 16:27
Aktualizacja: Piątek, 24 sierpnia 2018, 8:59
Autor: Paweł Guszała
Jelenia Góra: Święto lotnictwa w Jeleniej Górze
Fot. Paweł Guszała
Zbliża się kolejne święto lotnictwa w Jeleniej Górze. Z tej okazji miejscowy aeroklub przygotował pewne wydarzenia, na które zaprasza mieszkańców naszego miasta i okolic.

Tradycyjnie 28 sierpnia w Jeleniej Górze zarezerwowany jest dla święta lotnictwa. W tym roku przypada wyjątkowa, bo setna rocznica. O szczegółach opowiedział nam Jacek Musiał, dyrektor Aeroklubu Jeleniogórskiego.

- W najbliższy wtorek o godzinie 18:00 zapraszamy do kościoła „Garnizonowego”. Tam odbędzie się uroczysta msza święta w intencji lotników polskich. Następnie, bezpośrednio po mszy, udamy się na Górę Szybowcową, gdzie odsłonimy kolejne nazwiska osób na symbolicznych tabliczkach, które w jakiś sposób zasłużyły się lotnictwu.

Wśród wyróżnionych będą nie tylko wybitni piloci, ale i osoby obecnie pracujące na jeleniogórskim lotnisku, np. mechanicy. W ten sposób władze aeroklubu chcą podkreślić, że tę wyjątkową społeczność tworzą również ludzie, których nie zobaczy się na pierwszych stronach gazet.

- Za sprawą tego wydarzenia chcielibyśmy, aby w świadomości mieszkańców zaistnieli lotnicy i święto lotnictwa. Zwłaszcza, że ten teren wydał wielu świetnych pilotów. Niektórzy zdobywali medale mistrzostw świata, jak Adam Witek, a inni siadają za sterami Dreamlinera. Zapraszam wszystkich na nasze święto – kończy J. Musiał.

Twoja reakcja na artykuł?

31
74%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
2%
Nudzi
1
2%
Smuci
4
10%
Złości
5
12%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (24) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group