Wtorek, 7 lutego
Imieniny: Romana, Ryszarda, Romualda
Czytających: 8687
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Włochy/Jelenia Góra: Święto kwiatów u włoskich przyjaciół z naszym akcentem

Piątek, 31 maja 2013, 14:00
Aktualizacja: 14:05
Autor: UM
Włochy/Jelenia Góra: Święto kwiatów u włoskich przyjaciół z naszym akcentem
Fot. UM
W partnerskim mieście Jeleniej Góry – Cervi odbyło się ostatnio doroczne „Święto Kwiatów”. Maj to dla Cervi – „Citta Giardino – Maggio in Fiore” (Miasto Ogrodów – Maj w kwiatach”) czas święta, kiedy to powstaje w mieście na rondach, skwerach i w parkach ponad 50 klombów przygotowywanych przez ogrodników z Europy, w tym Polski, także z Jeleniej Góry.

Jelenia Góra jest szczególnie postrzegana przez gospodarzy, bowiem nasza umowa partnerska została podpisana jeszcze w ramach poprzedniego ustroju, w roku 1976 i jest jedną z najstarszych.

Tegoroczne święto w Cervi było dla Polski szczególne, bowiem w porcie tego – leżącego nad Adriatykiem – miasta odsłonięto obelisk ku czci Jana Pawła II, który gościł w Cervi, a na klombie „jeleniogórskim” – pomnik ucznia miejscowej szkoły, Ulrico Sordi, zmarłego w wieku 12 lat, zapisanego trwale w pamięci jemu współczesnych jako chłopca wyjątkowo wrażliwego na sprawy innych ludzi. Te przymioty sprawiły, iż tamtejsze duchowieństwo stara się o kanonizację chłopca, stąd też usytuowanie pomnika na skwerze Jeleniej Góry ma dla Włochów wyjątkowe symboliczne znaczenie.

- Na klombie – powiedzieli nam pracownicy MPGK, którzy w pierwszych dniach maja układali tam rabaty – wysadziliśmy 3.420 sadzonek różnych gatunków kwiatów, w tym begonii, cynerarii, tageste (aksamitki), canne, alternentery i asyrantes. Zdobią one okolice pomnika i fontanny, wypełniając ok. 600 m kwadr. powierzchni klombu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Jak, w efekcie licznych inwestycji, jeździ się teraz po drogach Kotliny Jeleniogórskiej?

Oddanych
głosów
427
Coraz lepiej
23%
To ciągle kropla w morzu potrzeb
39%
Nie najlepiej
10%
Wciąż fatalnie
28%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group