Środa, 5 października
Imieniny: Apolinerego, Marcelego
Czytających: 5994
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Święto dzieci w Muzeum Karkonoskim

Wtorek, 2 czerwca 2015, 8:06
Aktualizacja: 21:36
Autor: Manu
Jelenia Góra: Święto dzieci w Muzeum Karkonoskim
Fot. BM
Ponad sto dzieci w ubiegły poniedziałek (1.06) przybyło do Muzeum Karkonoskiego w Jeleniej Górze z okazji Dnia Dziecka. Najmłodsi uczestniczyli w warsztatach plastycznych, mogli zasiąść w samochodzie strażackim, tworzyli i puszczali olbrzymie bańki mydlane oraz samodzielnie jeździli gokartami. Podczas imprezy także rozdano nagrody zwycięzcom konkursu “Coś z niczego, czyli dziecięcy recykling”.

- Organizując Dzień Dziecka zawsze liczymy na pomoc i zaangażowanie partnerów – komentuje kierowniczka Działu Oświatowego Muzeum Karkonoskiego Aneta Sikora-Firszt. - Cieszymy się, że Straż Miejska w Jeleniej Górze, jeleniogórska policja i straż pożarna po raz kolejny wspierają nas w tym wydarzeniu - mówi.

Na maluchy czekało mnóstwo atrakcji. Przewidziano między innymi interesujące zajęcia z animatorami oraz zwiedzanie muzeum ze specjalnym programem edukacyjnym, w tym malowanie talerzy we wzory ludowe. Każde dziecko mogło za darmo zwiedzić cały obiekt. Wszystkich małych gości oprowadzała Olga Orlińska-Szczyżowska z Działu Oświatowego Muzeum Karkonoskiego. W tym dniu zapewniono uczestnikom także słodki poczęstunek.

- To wyjątkowy dzień, a dzięki naszemu zaangażowaniu możemy sprawić, że jest on jeszcze bardziej atrakcyjny dla zaproszonych małych gości z różnych placówek wychowawczych (m.in. z jeleniogórskiego Miejskiego Przedszkola nr 2, Szkoły Podstawowej w Jeżowie Sudeckim i Szkoły Podstawowej nr 7 w Jeleniej Górze) – mówi jeleniogórska policjantka sierż. Beata Sosulska-Baran. - Dlatego też z ochotą zaangażowaliśmy się po raz kolejny w to przedsięwzięcie - dodaje.

Dzieci mogły zasiąść w samochodzie strażackim, przymierzyć ubranie oraz hełm strażaka. Z zainteresowaniem oglądały sprzęt jakim dysponuje jednostka. Mali uczestnicy mogli również sprawdzić się w roli strażaka, trzymając w rękach prawdziwy wąż strażacki.

- W dniu swojego święta najmłodsi mieli możliwość uczestniczyć w wielu ciekawych atrakcjach organizowanych na terenie muzeum, m.in. mogli także przejechać się gokartami - mówi Grzegorz Rybarczyk z jeleniogórskiej Straży Miejskiej.

Tuż po godzinie 12-ej odbyło się uroczyste wręczenie nagród dla zwycięzców konkursu “Coś z niczego, czyli dziecięcy recykling”. Na konkurs wpłynęły 84 prace z całego regionu. Komisja konkursowa wyłoniła prace czterech autorów. Natomiast internauci swoimi głosami - “lajkami” wybrali jedną Nagrodę Publiczności.

- Te dzieła tworzono podczas naszych warsztatów w ramach projektu edukacyjnego pod hasłem: “Przetwarzaj, używaj ponownie, ograniczaj” - opowiada Małgorzata Amarowicz. – A wszystkie prace zostały utrwalone na zdjęciach i wzięły udział w konkursie.

Pierwsze miejsce zajął Jakub Zakrzewski z kl. IV B ze Szkoły Podstawowej nr 8 z Oddziałami Integracyjnymi w Jeleniej Górze. Drugie miejsce wywalczył Piotr Kałuża z kl. III A ze Szkoły Podstawowej nr 7 im. Adama Mickiewicza w Jeleniej Górze, a trzecie miejsce zdobył Dawid Jagoda z kl. III C ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Bolesława Chrobrego w Jeleniej Górze.

Wyróżnienie powędrowało do Szymona Janickiego z kl. I B z “Dwójki”. Podczas głosowania na fanpegu Muzeum Karkonoskiego Nagrodą Publiczności została uhonorowana Natalia Lewandowska z kl. I B z SP2. Z kolei nagrodę za udział w warsztatach otrzymali pacjenci ze Szpitala Specjalistycznego MSW w Jeleniej Górze oraz uczniowie z Zespołu Szkół Technicznych “Mechanik”.

- Nasz konkurs mógł się udać dzięki wsparciu wielu sponsorów – wspomniała kierowniczka Działu Oświatowego Muzeum Karkonoskiego Aneta Sikora-Firszt. – Wśród nich znaleźli się: Dr. Schneider Automotive Polska Sp. z o.o. oraz Bank Zachodni WBK. Wsparcie pozwoliło nam ufundować wspaniałe nagrody. I chyba dzięki temu wszyscy uczestnicy naszego konkursu wyszli stąd zadowoleni.

Nagrody dla laureatów konkursu zostały sfinansowane przez MPGK.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group