Środa, 27 września
Imieniny: Kosmy, Damiana
Czytających: 11319
Zalogowanych: 29
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Niemcy: Świetny start Tomaszczyka i Włocha w Niemczech!

Środa, 20 maja 2015, 12:46
Aktualizacja: Czwartek, 21 maja 2015, 13:06
Autor: MDvR
Niemcy: Świetny start Tomaszczyka i Włocha w Niemczech!
Fot. użyczone
Załoga Ulter Sport Rally Team zanotowała świetny występ podczas trzeciej rundy ADAC Opel Adam Cup – Thüringen Rallye. Jerzy Tomaszczyk z jeleniogórskim pilotem Łukaszem Włochem w bardzo silnej, międzynarodowej stawce kierowców zajęli drugie miejsce i dzięki temu awansowali na pozycje wiceliderów punktacji sezonu. To bardzo ważne osiągnięcie Polaków i doskonały prognostyk przed kolejnymi występami zespołu Ulter Sport Rally Team w tym roku.

Jerzy Tomaszczyk: - Jestem bardzo zadowolony. Ten weekend był dla nas niesamowicie udany, a drugie miejsce w klasyfikacji ADAC Opel Adam Cup pokazało, że jesteśmy również bardzo skuteczną i zgrana załogą. Thüringen Rallye miał bardzo podobna charakterystykę do rajdów rozgrywanych na Dolnym Śląsku. Trasy były bardzo szybkie i zdradliwie, a to najwyraźniej wymarzone warunki dla mnie i dla Łukasza. Najbardziej cieszę się z faktu, że podczas tego startu wygrywaliśmy na odcinkach specjalnych. Przyspieszaliśmy, wywieraliśmy presję na naszych konkurentach i ustrzegliśmy się błędów - to dało nam tak znakomity rezultat na mecie. Dzięki temu bardzo mocno awansowaliśmy w punktacji Pucharu Opla i zajmujemy drugie miejsce w tej klasyfikacji. To powód do radości, ale także jeszcze bardziej wytężonej pracy przed kolejnymi startami w tym roku. Power Stage dodatkowo punktowany odcinek wygraliśmy ze sporą przewagą sprawiając duża niespodziankę czekającej tam grupie kibiców i ludziom z Opel Motorsport. Dziękujemy firmom Ulter Sport – układy wydechowe, Nova Trading – dystrybutor stali szlachetnych, Motul – oleje, Olpol – dystrybutor marek olejowych najwyższej jakości, Dealer Opel Wawrosz, Darma, Quick-Car i Interia.pl. Bez Was nasz start nie byłby możliwy.


Łukasz Włoch: - Jest bardzo dobrze. Do pierwszego miejsca zabrakło naprawdę niewiele… ale wierzę, że w tym sezonie będziemy osiągać i takie rezultaty, a liczba kibiców oglądających nasze zmagania będzie jeszcze większa. Odwiedza nas wielu fanów z Polski, którzy wiedzieli o naszym starcie i śledzą uważnie nasze poczynania w tym roku. To niesamowicie miłe. Rywalizacja w ADAC Opel Adam Cup nabiera rumieńców i cieszymy się, że w momencie kiedy różnice w doświadczeniu w startach tym samochodem wyrównują się my jesteśmy w stanie pokazać bardzo dobre tempo i skuteczność. Miniony weekend był pod tym względem niemalże idealny, a ten sukces pojawił się w bardzo ważnym dla nas czasie. To motywuje cały nasz zespół Ulter Sport Rally Team do jeszcze szybszej jazdy i walki w tegorocznym Pucharze. Chcemy zdobywać kolejne doświadczenia, ale i przekuwać je w coraz lepsze wyniki. Bardzo cieszymy się, że po tym osiągnięciu mogliśmy pokazać się również przed kibicami śledzącymi zmagania podczas ostatniego odcinka specjalnego (Galeria Sudecka) Rajdu Karkonoskiego. Dzięki uprzejmości dyrektora Rajdu Marka Kisiela mogliśmy po raz pierwszy w Polsce zaprezentować pucharowego Opla Adama. Koledzy bacznie przyglądali się naszemu samochodowi, widać że takie pucharowe auta wzbudzają duże zainteresowanie. Fajnie było spotkać się w Polsce na zawodach, to był dobry choć bardzo pracowity weekend. Już nie możemy doczekać się kolejnych startów, kolejna runda Rajd Wartburg w Eisenach na początku sierpnia, a później najważniejszy start WRC Rajd Deutschland.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy wiek 50 lat to już senior?

Oddanych
głosów
824
Tak
15%
Nie
85%
 
Głos ulicy
Dni Podgórzyna – czy impreza się podobała?
 
Miej świadomość
Ukraina pozwała Polskę: Koniec Sojuszu?
 
Rozmowy Jelonki
5300 zł na rękę
 
Aktualności
Radni główkują
 
Aktualności
Debatują o pieniądzach
 
Piłka nożna
Barycz za mocna [WYNIKI/TABELA]
 
Aktualności
Policjanci z sąsiedztwa
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group