Poniedziałek, 26 października
Imieniny: Damiana, Lucjana
Czytających: 7410
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świetna zabawa na Pikniku Rodzinnym w Sobieszowie

Wiadomości: Jelenia Góra
Wtorek, 3 czerwca 2014, 8:50
Aktualizacja: Środa, 4 czerwca 2014, 7:59
Autor: AP
Fot. AP
Pokaz tańca w wykonaniu oddziału przedszkolnego oraz tańca towarzyskiego i nowoczesnego, piosenki z Akademii Pana Kleksa w wykonaniu pierwszaków, sztuki walki Karkonoskiego Klubu Karate SHINKYOKUSHINKAI, występy muzyczne uczniów, nauka pierwszej pomocy, kącik malucha czy rodzinny tor przeszkód – m.in. takie atrakcje przygotowali organizatorzy Rodzinnego Pikniku w Sobieszowie. Impreza odbyła się w sobotę (31.05).

Piknik Rodzinny przygotowała dyrekcja i Rada Rodziców Zespołu Szkoły Podstawowej nr 15 i Gimnazjum nr 5 w Jeleniej Górze – Sobieszowie. Miejscem wspólnej zabawy i serdecznych, rodzinnych spotkań uczniów, ich rodziców i dziadków oraz nauczycieli było Centrum Turystyki Aktywnej pod Chojnikiem. Słoneczna pogoda sprzyjała wszystkim, którzy tego dnia wybrali się na wielki piknik.

Uroczystego otwarcia pikniku z życzeniami dobrej zabawy dokonali zastępca prezydenta Jeleniej Góry Jerzy Łużniak i dyrektor szkoły Zbigniew Stępień. Nie obyło się również bez podziękowań, które tym razem – za wieloletnią współpracę – odebrali: dyrektor KPN-u Andrzej Raj oraz radni: Janusz Wojtas i Janusz Grodziński.
Najsympatyczniej i bardzo zabawnie prezentowała się mini-scena. To na niej właśnie miały miejsce popisy wielu utalentowanych młodych wykonawców. Atmosfera panująca na tej właśnie scenie i wokół niej była wyjątkowo gorąca. Prawdziwy aplauz wywołała grupa z oddziału przedszkolnego, która porwała publikę do wspólnego tańca.

Gimnazjaliści w licznych konkursach wykazali się sprytem w rozwiązywaniu zagadek, wiadomościami krajoznawczymi oraz sprawnością fizyczną. Na zakończenie pikniku wręczono zwycięzcom nagrody. Wśród atrakcji nie zabrakło również wystawy prac uczniowskich oraz Gimnazjady, a na pokrzepienie ciał: pysznych ciast i wspólnego grillowania.

- Przygotowanie pikniku wymagało sporo wysiłku zarówno ze strony nauczycieli, rodziców jak i uczniów - mówiła z-ca dyrektora szkoły Małgorzata Kruczkowska. - Wysiłek ten przyniósł fantastyczne rezultaty: uczniowie, rodzice, nauczyciele bawili się świetnie. Dziękuję wszystkim, którzy pomogli w organizacji imprezy. Wiemy, że można zawsze na Was, Drodzy Przyjaciele, liczyć. Do zobaczenia w przyszłym roku – dodała.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (26) Dodaj komentarz

~? 3-06-2014 9:02
Za mało fotek, i za dużo prominentów na tych fotkach, a gdzie te fotografie z GIMNAZJADY? Taka fajna impreza.... a gdzie wręczanie nagród????
~? 3-06-2014 9:47
...zwracam honor :)
~Łoś Wolski 3-06-2014 9:50
Podziękowaniom Rajowi, Radnym,V-ce Prezydentowi itp, itd końca nie było - rodzice czuli się zażenowani, jakby uczestniczyli w wiecu przygotowującym do wyborów samorządowych. Tak komentowali to na boku. Oni przyszli dla swoich dzieci, o polityce nie było mowy. Eh - Jelenia Dziura.
~mamuska 3-06-2014 12:40
Pdziekowania sa i zawsze benda dla osób niebioracych udziału w organiza jach np-podziekowania i kwiaty na uroczystosci komuni sw dla dyrektora i dyrektorki smiehy jakies-a niby za co??????a jak dzieci chciały wreczyc po kwiatku dla rodziców ksaiadz tego zabronił-cyrk -a my małpy;-(((((
~hmmm 3-06-2014 14:50
te polityczne występy są już przy każdej okazji niestety okres wyborczy to szarańcza z ratusza wyległa ale sezon się skończy z dniem ciszy wyborczej
~Kibol2 3-06-2014 15:18
Zdjęcie nr 2 , To są ludzie na których trzeba głosować w przyszłych wyborach :):):) Tak wiele zrobili dla sobieszowa :):)
~ 3-06-2014 21:06
Panie Stępień kiedy wreszcie pan zaprosi prawdziwego ojca chrzestnego tych tras biegowych z przed 40tuch już lat Pana Zbyszka Popka , chociaż raz chonorowo . bo pan powinien pamiętać, jestem kumplem i rówieśnikiem pana brata Andrzeja ....
~sobieszowianin 3-06-2014 22:00
A czym ten Raj się zasłużył? Wybetonowaniem i wybarierkowaniem połowy Karkonoszy? Popatrzcie co się dzieje na Chojniku - jeden wielki plac budowy w rezerwacie. Bo pan dyrektor realizuje swoje poronione wizje. A takich prostych rzeczy jak wysprzątanie śmieci wzdłuż szlaków nie ma kto zrobić. Jeden z wielu poronionych pomysłów to własnie to pseudo Centrum Turystyki z trasami do narciarstwa biegowego na których nigdy nie ma śniegu, przez to teraz sztucznie tworzy się frekwencję napędzając tam dzieciaki z Sobieszowa.
~duch gór 3-06-2014 22:12
"Nie obyło się również bez podziękowań, które tym razem – za wieloletnią współpracę – odebrali: dyrektor KPN-u Andrzej Raj". He he, ta "współpraca" to polega głównie na wspólnym ... publicznych pieniędzy. KPN dostał od miasta za friko pałac w Sobieszowie, to zrewanżował się kilkoma kilometrami asfaltu w parku narodowym dla mieszkańców Sobieszowa. Gdzie w tym wszystkim jest ochrona przyrody, interes miasta? Np. pałac w Sobieszowie byłby idealny pod centrum konferencyjno-hotelarskie, a tymczasem dyrektor KPN zorganizuje w nim jakieś nudne muzeum historii lasów, gdzie frekwencja będzie taka jak w pozostałych muzeach KPN-u, czyli znikoma.
~ 3-06-2014 23:45
wielka mi atrakcja - wielki parking z polbruku, budynek który przez większą częśc roku stoi zamknięty na trzy spusty i już jest "Centrum Turystyki". tylko zmarnowano pieniądze na tę pseudo inwestycję. a śmieci jak zwykle nie będzie miał kto posprzątać. to jest park narodowy czy zwykły chlew ?
~do sobieszow 4-06-2014 10:21
Jak tylko pojawia się artykuł o trasach pod Chojnikiem lub na temat pana Raja, ty to samo piszesz i powtarzasz jak mantrę. Nie ważne dla ciebie , że artykuł dotyczy dzieci, rodziców... oni potrafią czytać i na pewno jest im przykro, tym bardziej ,że bardzo zaangażowali się, by wszystko wyszło dobrze, aby uczestniczący w tym pikniku byli zadowoleni. Jeśli chodzi o podziękowania, to zrobili to z serca, ponieważ rzeczywiście te osoby pomagają szkole, a ty oprócz biadolenia co zrobiłeś?!
~PiotrG 4-06-2014 14:29
A ja mam pytanie: ilu ludzi korzysta z tych kretyńskich tras nartorolkowych, które nie dość że wybudowano w miejscu gdzie nigdy nie ma śniegu, to jeszcze w parku narodowym (tak jak by nie było innych miejsc). ilekroć tam jestem widzę tylko mieszkańców szwendających się z psami. rolkarzy tam jak na lekarstwo, narciarza biegowego nie widziałem nigdy (i słusznie, bo co to za przyjemność szorować nartami po asfalcie ?). to nie sztuka zagonić dzieciaków z okolicznych szkół dwa razy w roku i powiedzieć: "o, popatrzcie jaka jest frekwencja !". O zasadności takich inwestycji decyduje frekwencja na codzień ludzi korzystających z własnej woli, a ta jest marna. Niestety ale to kolejny przykład pieniędzy unijnych wywalonych w błoto, Unia dała kasę to ją wydano,a że bez sensu to kogo to obchodzi ?
~mieszk. 4-06-2014 17:26
Jak tylko pojawia się krytyka tras po Chojnikiem, odzywa się jakiś piesek z Sobieszowa (klient.box3), który obraża krytyków. Można tylko się zastanawiać, przez kogo wynajęty: przez pomysłodawcę tych tras czy przez dyrektora KPN-u? Regularność z jaką się pojawia i ciągle ten sam IP z pewnością nie są przypadkowe! Co do tras to na temat ich bezsensowności napisano już wiele. A jakie jest wykonanie, najlepiej świadczy już pokruszony superhiper ekologiczny beton, na którym ładnymi czerwonymi kółkami niedawno obwiedziono ubytki w nawierzchni czy trawa pięknie budząca się do życia na wiosnę w szczelinach pomiędzy kostkami Pol-Bruku na ogromnym, wiecznie pustym parkingu. Na inwestycję Unia dała pieniądze, ale na jej utrzymanie już nie?
~ 4-06-2014 17:32
Pieskom z KPN-u proponuję, żeby zamiast ujadać na forum zrobiły coś pożytecznego dla tych tras: wzięły motykę i wyplewiły trawę na parkingu (parking duży, to jest co robić), zakleiły dziury w asfalcie uklepując je łopatą, czy przynajmniej wzięły wiaderko i worki foliowe i posprzątały psie kupy walające się na trasie i śmieci w lesie wzdłuż niej. Pokażcie, jak kochacie swoje trasy! Można się zastanawiać, czy ten brud i syf jaki powstał po wybudowaniu tras w tych rejonach Chojnika, świadczy o wysokiej frekwencji czy też bardziej niechlujstwie mieszkańców, którzy nie zasługują na takie trasy.
~Ach... 4-06-2014 21:19
Artykuł jest o pikniku, a tu jak zwykle zazdrośnicy dyskutują o trasach wypisując przy tym niestworzone rzeczy. Starsi mieszkańcy wiedzą , że w latach 70, gdy Sobieszów był odrębną miejscowością znajdowała się tu trasa, z której korzystały dzieci z pobliskiej szkoły. Po przyłączeniu do Jeleniej Góry, zapomniana. Po latach ją odtworzono i zmodernizowano.Służy cały rok i nie musi padać śnieg, aby na niej pobiegać, pojeździć rowerem, czy na nartorolkach, można też z rodziną na niej pospacerować. A tak na marginesie, na miejscu zarządcy tego terenu, skierowałbym sprawę do odpowiednich organów, nie można bezkarnie na okrągło tak obrażać.
~ 4-06-2014 22:23
klient.box, ile ci płacą za spamowanie i straszenie? Jesli popełniono nieprawidłowości, to obowiązkiem obywatelskim jest zwracanie na to uwagi społeczeństwa. Widać jesteś osobą bezpośrednio zaangazowaną w tę inwestycję (a może nawet czerpiesz wymierne profity z defraudowania środków europejskich), skoro zaśmiecasz dyskusje pijarowym spamem, a gdy to nie pomogło - teraz próbujesz zastraszać czytelników, żeby ich uciszyć. A wiesz, że to jest karalne? Nawet nie potrafisz podpisac się jednym nickiem. Na szczeście mieszkańcy doskonale wiedzą jak bezsensowna jest to inwestycja, poza twoimi komentarzami nie ma tu nikogo, kto by bronił tych idiotycznych tras.
~do 22:23 5-06-2014 0:02
Dzięki, uśmiałem się twoim wpisem do łez. Człowieku, artykuł jest o zorganizowaniu przez dzieci, rodziców itd... pikniku i to udanego, a ty o trasach. Masz z tym problem, twoja sprawa. Ja nie straszę, zwracam Ci delikatnie uwagę, że przesadzasz.Jeśli masz dowody o jakiś nieprawidłowościach, to zgłoś to do odpowiednich organów. Swoją drogą, czy wiesz, że przez kilka lat nie można na tym ośrodku pobierać pieniędzy, bo jest dotowany przez unię i nie ma co zazdrościć - parking jest darmowy, korzystanie z wc i pryszniców też. Chyba, że to cię boli ;)
~ 5-06-2014 1:13
klient-box, nie trolluj. nikt twojego ujadania nie traktuje tu poważnie. wszyscy wiedzą kim jesteś. weź worek burku z kpn i idź zbierać śmieci z otoczenia swoich tras, bo potrafisz tylko szczekać na forach a śmieci nie ma kto zbierać. tym właśnie zajmują się pracownicy kpn - zastraszaniem niewygodnej krytyki, a tymczasem ... w parku narodowym jest taki że szkoda gadać.
~Wanda Z 5-06-2014 12:33
Wielkie brawa dla p. Zbyszka Stępnia, jest to człowiek, który wiele dobrego robi dla swojej szkoły. Podziwiam dawna mieszkanka Sobieszowa.
~karkonosz 5-06-2014 20:02
Kolejna idiotyczna promocja tras narciarsko-rolkarskich, z których nikt nie korzysta i które już powoli zarasta trawa. Unia dała kasę to wywalono ją bezsensownie, ale utrzymać tego wszystkiego już nie ma za co. Typowa gigantomania w polskim stylu. Jak Unia da pieniądze to wybudują nawet kosmodrom. wielkie gwizdy dla dyrektora KPN który pozwala na coś takiego. Zamiast stać na straży ochrony przyrody przyczynia się do jej zniszczenia. W zeszłym roku niemal co tydzień były jakieś rajdy rowerowe, biegowe, maratony, "lawiny" itd. na Śnieżkę, a turysta który chciał wejść na tę górę czuł się jak intruz i bał się, żeby go nie stratowano. Czy tak samo będzie w tym roku? Ten dyrektor już dawno powinien zostać odwołany !!!
~do karkonosz 5-06-2014 23:17
Sam sobie przeczysz, raz piszesz, że nic się nie dzieję , a w następnym zdaniu, biadolisz, że za dużo. Ha, zdecyduj się co ty chcesz! Na okrągło atakujesz dyrektora, jeśli masz odpowiednie kwalifikację, to stań do konkursu na to stanowisko, a nóż zostaniesz wybrany i wtedy wszystkim udowodnisz jak powinno się zarządzać KPN-em ;)
~do 23:17 6-06-2014 2:09
A tak w w ogóle w rodzinie wszyscy zdrowi? Jak widać nie. Ty jesteś przypadkiem krytycznym - po twoich komentarzach widzę, że żaden psychiatra już nie pomoże. Mimo to idź się człowieku leczyć, naprawdę dobrze ci radzę. I kup sobie wcześniej słownik ortograficzny.
~sudek 6-06-2014 15:06
Czy to znowu trolluje Michał M. - niedorzecznik Karkonoskiego Parku Narodowego? Już kilka wątków zasmiecił w ten sposób. Na przykład ten: http://www.prw.pl/articles/view/33957/Parki-narodowe-dla-narciarzy. Na tym polega praca rzecznika w KPN ? To smutne że w parku narodowym zatrudniają takich .... Takimi działaniami tylko ośmieszają tę instytucję, potwierdzajac jednocześnie że coś w krytyce musi być na rzeczy.
~A sio 6-06-2014 15:27
Szanowni Panowie, jeśli chcecie sobie pogadać na temat pracy KPN-u, to odwiedźcie osobiście tą instytucję. Młodzież, czyta wasze wpisy i się śmieje. Pozdrawia Was gimnazjalistka, biorąca udział w tym festynie. Było superancko :)
~Mieszkaniec 6-06-2014 16:57
Teraz jesteś gimnazjalistą trolu ? Raczej burkiem z KPN-u o umyśle gimnazjalisty. przeczytałem całą dyskusję podaną w linku i mam niezłą bekę z zacietrzewionego spamerka.
~do 15:27 6-06-2014 18:01
Jeszcze we wtorek byłeś "mamuśką" (post 03-06-2014 12:40 | ~mamuska | *klient.box3.pl (176.114.*.*)), później kibolem (post 03-06-2014 15:18 | ~Kibol2 | *klient.box3.pl (176.114.*.*)), a dzisiaj "gimnazjalistką"? Ciekawe zwielokrotnienie jaźni. Jak na gimnazjalistkę to chyba niezbyt przywiązujesz wagę do nauki, bo od trzech dni siedzisz non stop na forum całymi dniami i trollujesz. Także w godzinach, kiedy w szkole odbywają się lekcje. Ciekawe, komu tak bardzo zależy na bronieniu tej inwestycji, że trolluje w wyjątkowo prostacki sposób: jej pomysłodawcy czy też faktycznie jest to robota któregoś pracownika parku narodowego (rzecznika?)? Pod jakim kolejnym nickiem się pojawisz?

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group