Wtorek, 28 czerwca
Imieniny: Ireneusza, Leona
Czytających: 7540
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Janowice Wielkie: Świetna zabawa – Air Soft Gun od dzisiaj w Mniszkowie

Sobota, 22 września 2012, 7:34
Aktualizacja: Niedziela, 23 września 2012, 9:06
Autor: mea
Janowice Wielkie: Świetna zabawa – Air Soft Gun od dzisiaj w Mniszkowie
Fot. organizator
Dzisiaj (22 września) rozpoczęły się w Mniszkowie Manewry Górskie ASG (Air Soft Gun), które potrwają do jutra. Udział w nich zapowiedziało już ponad 50 osób z trenu całej polski. – ASG są to repliki prawdziwych broni, w których za pociski służą plastikowe, 6 mm kulki, napędzane zbiorniczkami na sprężone powietrze lub silniczkami elektrycznymi. Jest to doskonała zabawa – mówił Paweł Tuła, organizator imprezy. Każdy może zobaczyć jak wyglądają takie manewry, a chętni mogą jeszcze dołączyć do drużyn.

Cała zabawa ma bardzo rozbudowaną fabułę, wiele w niej zadań taktycznych, podchodów itd. Zawody rozgrywane są w trybie dzienno - nocnym, a na każdą porę doby przewidziany jest inny zestaw ciekawych misji, do których potrzeny jest spryt i doświadczenie zawodników. Jest to zabawa typowo rodzinna, między innymi takie było również założenie przy powstawaniu Drużyny Braci, aby zapewnić ciekawe formy spędzania czasu ojców z synami.

- Założyłem Drużynę Braci dla mojego, wtedy 9-letniego syna, by móc z nim się bawić. Dziś ma już 13 lat i nadal nam obu manewry sprawiają ogromną radość. Wiadomo, że chłopcy lubią zabawę w strzelanie, a i dorosłym sprawia to niezłą frajdę. Taka forma aktywizacji dzieci powstała przy Kościele Zielonoświątkowym, ale do drużyny może dołączyć każdy. Apelujemy jedynie o poszanowanie podstawowych wartości, a także nie picie alkoholu i nie palenie papierosów w czasie zabawy – powiedział Paweł Tula.

ASG zdobywa coraz większą popularność w Polsce. Co rusz powstają nowe drużyny. Ostatnimi czasy w Janowicach Wielkich powstała filia Drużyny Braci ze Świdnicy, która aktywie działa przy Kościele
Zielonoświątkowym, a posiada już swoje filie między innymi we Wrocławiu czy też Nysie.

Jednak zawody w Mniszkowie organizowane są przez BPAT Warszawa. Manewry Górskie potrwają do godz. 13.00 w niedzielę. Przewidzianych jest na ten czas wiele zabaw taktycznych o zróżnicowanym stopniu trudności i czasiei. Miejscem jest polana przy drodze do dawnego przysiółka Gniewczyce k. Mniszkowa.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (14) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group