Zalogowanych: 8

Jelenia Góra: Świerzawa gra dalej

Sobota, 10 września 2022, 8:22
Aktualizacja: 8:24
Juniorzy starsi Karkonoszy Jelenia Góra po ambitnej walce musieli uznać wyższość seniorów Pogoni Świerzawa, którzy wygrywając przy Złotniczej wywalczyli awans do ćwierćfinału okręgowego Pucharu Polski.

Po pierwszej połowie wydawało się, że goście pewnie sięgną po awans, bowiem prowadzili różnica trzech bramek. W 14. minucie wynik otworzył Marcin Gajek, a 10 minut później podwyższył Krzysztof Górny. W 36. minucie kolejnego gola dla Pogoni zdobył Filip Chmara. Po zmianie stron jeleniogórzanie poderwali się do walki i w ciągu dwóch minut sprawili, że zrobiło się gorąco. W 61. minucie na 1:3 strzelił Dominik Szkutnicki, a chwilę później na 2:3 trafił Wiktor Kowalski. Spotkanie zrobiło się tak zacięte, że w 74. minucie czerwoną kartkę ujrzał Tymoteusz Wąsiewski, a 4 minuty później było już 2:4 (gol Bartłomieja Kłosa). Grający w osłabieniu biało-niebiescy nadal ambitnie walczyli i w 86. minucie Kacper Siwek dał nadzieje gospodarzom strzelając na 3:4, ale więcej goli nie padło.

MKS Karkonosze Jelenia Góra - Pogoń Świerzawa 3:4 (0:3)

Karkonosze: Ślaz – Brymerski (78’ Gancarz), Hetman, Kania (70’ Furman), Kowalski, K. Lewkowicz (80’ Szaciłło-Kulikowski), M. Lewkowicz (46’ Szkutnicki), Najda (46’ Hordyniak), Siwek, Trząsalski, Wąsiewski.
Pogoń: Romejko – Chmara (56’ Borycki), M. Gajek (46’ Szeliga), Górny, Hundle (78’ Bredicki), Kłos, Krajewski, Madejczyk, A. Maraszek (70’ Chlebosz), G. Maraszek (56’ Kurek), Wójcik (60’ Piotrowski).