Czwartek, 30 czerwca
Imieniny: Emilii, Lucyny
Czytających: 5805
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION JELENIOGÓRSKI: Światowy Zlot Campingu i Caravaningu w Miłkowie

Czwartek, 18 sierpnia 2011, 8:33
Aktualizacja: 8:59
Autor: Agrafka
REGION JELENIOGÓRSKI: Światowy Zlot Campingu i Caravaningu w Miłkowie
Fot. Agrafka
Uroczystym pożegnaniem zakończył się polski etap 77. Światowego Zlotu Campingu i Caravaningu, który po raz pierwszy odbył się na Campingu Wiśniowa Polana w Miłkowie. W zlocie wzięły udział 83 załogi z różnych krajów.

Od 14 do 17 sierpnia trwał Światowy Zlot Campingu i Caravaningu, w którym brali udział miłośnicy podróży przyczepą campingową z takich krajów jak: Hiszpania, Norwegia, Włochy, Francja, Niemcy, Czechy, czy też Wielka Brytania oraz z Polski. W otwarciu zlotu w Miłkowie wziął udział starosta jeleniogórski Jacek Włodyga, który przekazał przybyłym gościom informatory o ciekawych miejscach w naszym regionie.

– Zlot ten był świetną okazją, aby zaprezentować obcokrajowcom piękne walory naszych terenów, regionalną kulturę, a także wyborność polskiej kuchni, którą nasi goście byli zachwyceni. Najbardziej zdziwił ich wspaniały smak naszego chleba, przez co wielu z turystów kupiło polskie pieczywo, aby zawieźć je do swojego kraju. Jako organizatorzy przygotowaliśmy dla gości informacje na temat ciekawych miejsc, które można zobaczyć w okolicy – powiedział Krzysztof Wiśniewski, właściciel Campingu Wiśniowa Polana.

Większość z turystów odwiedziło Polskę po raz pierwszy. Uczestnicy zlotu zwiedzali Dolinę Pałaców i Ogrodów, Park Miniatur, Chojnik, oglądali starówkę Jeleniej Góry, Karpacz, Szklarską Porębę, niektórzy dotarli nawet na Strzechę Akademicką. Najbardziej byli zachwyceni okoliczną przyrodą, a szczególnie naturalnymi szlakami w Karkonoszach. Wielu gości już zapowiedziało swój powrót wraz ze znajomymi i rodziną. Zorganizowane były konkursy rodzinne z nagrodami, takie jak wyścigi w trzy-osobowych nartach, w trzy-osobowych spodniach, rozegrany został także mecz piłki nożnej, w którego finale wygrali Polacy z Anglikami.

Zlot zorganizowany w Miłkowie był świetną okazją do promocji Kotliny Jeleniogórskiej. Niemiecka telewizja RTL nakręciła reportaż na jego temat, dzięki któremu również region jeleniogórski będzie promowany poza granicami.
Wielu z uczestników wybrało się w dalszą trasę na kolejny zlot, tym razem zorganizowany w Norwegii, natomiast największy tegoroczny zlot odbywał się w Pradze.

- Za dwa lata planowana jest organizacja globalnego zlotu w miejscowości turystycznej Sława, dlatego gościliśmy również sekretarza z tej gminy wraz z pracownikami, którzy przyjechali na Wiśniową Polanę specjalnie, by zobaczyć jak wyglądają takie zloty – dodał Krzysztof Wiśniewski.
Warto wspomnieć, że w ubiegłym roku Camping Wiśniowa Polana zdobył nagrodę Mister Camping, na najładniejszy camping w Polsce, dlatego też Międzynarodowa Federacja Campingu i Caravaningu zorganizowała w tym roku zlot również w Miłkowie i możliwe, że w przyszłych latach również tu się odbędzie.

Od trzech lat na Wiśniowej Polanie organizowany jest Karkonoski Zlot Rodzinny Campingu i Caravaningu, który rozpoczął się wczoraj.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group