Sobota, 27 czerwca
20°C Jelenia Góra
CZYTAJ RÓWNIEŻ
Ciekawe miejsca Otworzyli kolejne tajne przejście w Zamku Czocha. To dopiero początek zmian Edukacja Świadectwa odebrane, czas na wakacje! Aktualności Kurtyna wodna w centrum Jeleniej Góry i w Cieplicach 112 Kolizja na Karola Miarki Inwestycje Wodnik ma pieniądze na odbudowę oczyszczalni Aktualności Szybkie zdjęcia bez wychodzenia z urzędu Kilometry KD Retro wraca na trasę Jelenia Góra – Karpacz Wiadomości z miasta Prezydent Jeleniej Góry z wotum zaufania i absolutorium Edukacja Zmarła Jadwiga Dąbrowska Kryminał Groził śmiercią kobiecie i dzieciom Uzdrowisko Cieplice Nowość w Uzdrowisku Cieplice – kąpiel perełkowa w basenie termalnym Aktualności Wyrobiska Góry Wapiennej skrywają historię sprzed wieków Pogoda Popadało mało, a zniszczenia duże Aktualności Złoto dla KANS! Kuba Smolarek najlepszy w Gdańsku Piłka nożna Karkonosze z nowym trenerem Pogoda Balon nad Jelenią Górą. Tak wygląda pierwszy dzień lata z góry 112 Samochodem w drzewo Sport Ala ogrywa starsze koleżanki Aktualności Setki podpisów Inwestycje Powódź zostawiła ślady. Trwa odbudowa szkoły
reklamy

Światło w kratkę. Przez podziemne zwarcie?

Audio

Czytaj na głos

Autor: Angela 1 min czytania

Przy skrzyżowaniu ul. Bacewicz z Al. Jana Pawła II częściej nie ma ulicznego oświetlenia niż jest – skarżą się mieszkańcy, którzy kolejny raz apelują o naprawę wadliwych lamp w tym miejscu. Usterka ma być usunięta skutecznie na wiosnę.

reklamy

Od miesiąca na tej ulicy nie ma oświetlenia. Za każdym razem, kiedy latarnie przestają działać, mieszkańcy zgłaszają sprawę i czekają na reakcję, często nawet ponad miesiąc. Kiedy na miejsce przyjeżdżają elektrycy, wymieniają żarówki lub naprawiają coś, i na tym usuwanie usterki się kończy – zauważa pan Paweł z Zabobrza.

Tymczasem już kilka dni później na ulicy jest ciemno. To jest obraz nędzy i rozpaczy. Jedynym rozwiązaniem tego problemu jest ich wymiana na nowe. Na tej ciemnej ulicy jest też bardzo szerokie i niemal niewidoczne przejście dla pieszych. Kiedyś dojdzie tam do tragedii – obawiają się mieszkańcy.rn rnMiejski Zarząd Dróg i Mostów w Jeleniej Górze tłumaczy, że zarówno latarnie, jak i cała sieć należy do energetyki. Miasto nie ma więc w planach wymiany przydrożnych lamp, bo nie jest ich właścicielem.

- Obecnie ziemia jest zamarznięta i nikt nie podejmie się odkopania sieci i wymiany kabli. Na wiosnę wystąpimy jednak z takim wnioskiem do energetyki. Wszystko wskazuje na to, że na tej ulicy dochodzi do jakiegoś zwarcia w przewodach prowadzących prąd do latarni. Ze swojej strony przyjrzymy się natomiast przejściu dla pieszych. Jest ono rzeczywiście bardzo szerokie. Jeśli będzie w tym miejscu techniczna możliwość, zrobimy między pasami wysepkę, by piesi czuli się bezpieczniej – mówi Jerzy Bigus, zastępca dyrektora Miejskiego zarządu Dróg i Mostów w Jeleniej Górze.

reklamy

Ogłoszenia

Zobacz więcej ogłoszeń Więcej
KSIĘGOWA / KSIĘGOWY Spółka ENERGOBEST z siedzibą w Jeleniej Górze zatrudni na stanowisko: Księgowa / Księgowy z doświadczeniem oraz znajomością programu Comarch Optima.… Handlowiec z Niemieckim Firma schody Gaździcki poszukuje osobę na stanowisko przedstawiciel Handlowy do obsługi klientów na terenie Niemiec, więcej informacji ; rekrutacj… Kucharz bankietowy w 5* resorcie Platinum Mountain Hotel & SPA to ekskluzywny Resort położony w malowniczej, górskiej miejscowości - Szklarskiej Porębie. Na kompleks składa się luksu… Praca na dachu Firma o ugruntowanej pozycji na rynku zatrudni dekarza z doświadczeniem. Praca na stałe, gwarancja zatrudnienia przez cały rok. Umowa o pracę. Tylko … Kosmetolog K/M w 5* hotelu (możliwe zakwaterowanie) Platinum Mountain Hotel & SPA to ekskluzywny Resort położony w malowniczej, górskiej miejscowości - Szklarskiej Porębie. Na kompleks składa się luksu…
reklamy

Skomentuj

Komentarze są dostępne dla zalogowanych użytkowników.

Nie ma jeszcze komentarzy.

reklamy
TikTokowa Jelonka