Wtorek, 17 maja
Imieniny: Weroniki, Sławomira
Czytających: 8040
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Światła działają, jak chcą

Piątek, 29 sierpnia 2008, 8:58
Aktualizacja: 8:59
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Światła działają, jak chcą
Fot. TEJO
Powinna reagować na włączenie przez pieszych, ale czasem na daremno trzeba czekać na zielone światło. To sygnalizacja u zbiegu ulic Wolności i al. Wojska Polskiego.

Wprawdzie przejście jest wąskie, ale bardzo niebezpieczne. Zza zakrętu co rusz wyjeżdżają pojazdy kierujące się w al. Wojska Polskiego. Zainstalowana tu sygnalizacja świetlna umożliwia spokojne przejście na zielonym po naciśnięciu przez pieszych guzika.

- Ale to nie działa jak trzeba – mówią nam przechodnie, którzy nieraz kilka minut czekają, aż zapali się zielone. Niektórzy tracą cierpliwość i łamią przepisy. – Przecież nie będę czekał w nieskończoność. Światła są rozregulowane – denerwuje się mężczyzna.

Wielu w ogóle nie zwraca uwagi na światła. Czekają, aż auta przestaną jechać i ryzykują przejście na czerwonym. – Policja miałaby tu mandatowe żniwo – zauważają korzystający z tych pasów. Tyle że rzeczywiście powodem łamania przepisów przez pieszych jest nie do końca sprawna sygnalizacja. „Mandat” należy się odpowiedzialnym za to drogowcom.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (16) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group