Sobota, 26 listopada
Imieniny: Konrada, Sylwestra
Czytających: 7554
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Świąteczny weekend – wielka laba

Piątek, 21 grudnia 2007, 8:16
Aktualizacja: 20:24
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Świąteczny weekend – wielka laba
Fot. TEJO
Kto ma coś pilnego do załatwienia w ratuszu, lepiej zrobić to w piątek. W Wigilię ratusz będzie zamknięty. Podobnie – niektóre inne urzędy, które otworzą drzwi przed petentami dopiero w najbliższy czwartek po świętach.

Urząd miasta odpracował Wigilię w sobotę, 15 grudnia. Urzędnicy z niecierpliwością patrzą w piątek na zegarek. Koniec pracy to dla nich początek wielkiej świątecznej laby: aż pięć dni wolnego, co w magistracie nie zdarza się często.
Szczęśliwcy, którzy wzięli urlopy, mogą odpoczywać aż do 2 stycznia 2008. Korzystny układ dni świątecznych w kalendarzu bardzo to ułatwia.

W wigilijny poniedziałek nieczynny będzie także sąd zarówno okręgowy, jak i rejonowy. Otwarte będą natomiast urzędy skarbowy i statystyczny. Nieco krócej, bo do godziny czternastej będzie można załatwić również sprawy w urzędzie pracy.

Bardziej pracowity dla urzędów będzie sylwester (31 grudnia). Tylko w sądach nie będzie dyżurów, a placówki będą otwarte do godz. 15.15. Pozostałe urzędy będą natomiast pracować normalnie.

Świątecznych zakupów lepiej nie odkładać do poniedziałku. W Wigilię wszystkie sklepy będą czynne krócej (mniej więcej do godz. 16). Wprawdzie NSZZ Solidarność namawia, aby 24 grudnia był dniem wolnym dla handlowców w hipermarketach, jednak wiele wskazuje na to, że wielkie sklepy będą pracowały normalnie.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group