Poniedziałek, 26 października
Imieniny: Damiana, Lucjana
Czytających: 7801
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świąteczny weekend – wielka laba

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Piątek, 21 grudnia 2007, 8:16
Aktualizacja: 20:24
Autor: Angela
Fot. TEJO
Kto ma coś pilnego do załatwienia w ratuszu, lepiej zrobić to w piątek. W Wigilię ratusz będzie zamknięty. Podobnie – niektóre inne urzędy, które otworzą drzwi przed petentami dopiero w najbliższy czwartek po świętach.

Urząd miasta odpracował Wigilię w sobotę, 15 grudnia. Urzędnicy z niecierpliwością patrzą w piątek na zegarek. Koniec pracy to dla nich początek wielkiej świątecznej laby: aż pięć dni wolnego, co w magistracie nie zdarza się często.
Szczęśliwcy, którzy wzięli urlopy, mogą odpoczywać aż do 2 stycznia 2008. Korzystny układ dni świątecznych w kalendarzu bardzo to ułatwia.

W wigilijny poniedziałek nieczynny będzie także sąd zarówno okręgowy, jak i rejonowy. Otwarte będą natomiast urzędy skarbowy i statystyczny. Nieco krócej, bo do godziny czternastej będzie można załatwić również sprawy w urzędzie pracy.

Bardziej pracowity dla urzędów będzie sylwester (31 grudnia). Tylko w sądach nie będzie dyżurów, a placówki będą otwarte do godz. 15.15. Pozostałe urzędy będą natomiast pracować normalnie.

Świątecznych zakupów lepiej nie odkładać do poniedziałku. W Wigilię wszystkie sklepy będą czynne krócej (mniej więcej do godz. 16). Wprawdzie NSZZ Solidarność namawia, aby 24 grudnia był dniem wolnym dla handlowców w hipermarketach, jednak wiele wskazuje na to, że wielkie sklepy będą pracowały normalnie.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~pikor 21-12-2007 20:00
Sąd okręgowy, nie wojewódzki
~Łowca byków 21-12-2007 22:12
Urzędy nie powinny mieć możliwości odpracowywania normalnych dni urzędowania. Na pewno wielu ludzi zaplanowało sobie załatwienie spraw urzędowych w tym dniu. To wielka porażka takie odpracowywanie dlatego, że w tę sobote pracująca, niby 15.12 i tak nikt tam nie przyszedł, bo nawet nie liczył na to, iż w tym dniu ktoś tam będzie, więc cała ta szopka była zbędna. Urzędaski na każdym kroku lukrują sobie życie naszym kosztem.
misiekjg(konto usuniete) 23-12-2007 20:55
Może troszkę nie na temat, ale jak wielka weekendowa laba to... : mrozek jest jak się patrzy, śniegu brak (co w tym wypadku jest bardzo korzystne) i co?, gdzie te lodowiska? Ludzie przecież to jest miasto z ambicjami, "stolica" Karkonoszy! Panie dyrektorze dawnego MDK, Marianie Koczwara, patrzysz z niebiesiech na ten skandal i nie grzmisz?!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group