Czwartek, 13 sierpnia
Imieniny: Diany, Heleny
Czytających: 6279
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świąteczny weekend na drogach (w miarę) spokojny

Wiadomości: Region
Wtorek, 4 listopada 2014, 15:50
Aktualizacja: 15:52
Autor: 112
Fot. admin
Od 30. października do 3. listopada jeleniogórscy policjanci prowadzili prewencyjną akcję „Znicz 2014”. Główne siły skoncentrowane były na drogach od piątku do niedzieli. W ciągu tych czterech dni doszło do 21. kolizji, których najczęstszą przyczyną było niezachowanie bezpiecznej odległości między pojazdami oraz niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze.

W niedzielę (2.11) około godziny 12.20 w Jeleniej Górze na ulicy Orzeszkowej doszło do wypadku drogowego. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 62-letni kierujący pojazdem marki Audi najprawdopodobniej nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu 62-letniemu rowerzyście i doszło do zderzenia. Do szpitala trafił cyklista. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Obecnie policja wyjaśnia przyczyny i okoliczności tego wypadku.

Ponadto funkcjonariusze zatrzymali pięciu nietrzeźwych kierujących pojazdami. Natężenie ruchu na drogach w tych dniach było bardzo duże, ale nie wystąpiły poważne utrudnienia . Do rozładowania natężenia ruchu w mieście przyczyniła się zwiększona liczba autobusów miejskich, które dowoziły mieszkańców do jeleniogórskich nekropolii. Po raz kolejny sprawdziła się obwodnica , z której korzystali kierowcy udający się w kierunku Karpacza.

- Nad bezpieczeństwem mieszkańców naszego regionu czuwali policjanci prewencji, ruchu drogowego oraz policjanci operacyjni. Działania policyjne wspierali również strażnicy miejscy. Dzięki temu nie doszło do poważnych zdarzeń, zarówno kryminalnych jak i drogowych. Na podkreślenie zasługuje fakt, że tym roku kierujący oraz piesi bezwzględnie stosowali się do poleceń policjantów czuwających nad bezpieczeństwem w okolicach cmentarzy, jak i na głównych ciągach komunikacyjnych Jeleniej Góry i powiatu jeleniogórskiego – informuje podinsp. Edyta Bagrowska, rzecznik prasowy KMP w Jeleniej Górze.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~ 4-11-2014 17:01
ktos w tym roku dobrze pomyslał i oznakował cmentarze na dwa dni, bo inaczej to byłaby bryndza
~drogоwiec 5-11-2014 2:56
Wakacje się skończyły, to wrocławskie słoiki siedzą w domach. Co od razu widać - wypadkowość na naszych drogach gwałtownie się zmniejszyła. Kolejnego wzrostu liczby wypadków można spodziewać się w zimie, gdy wrocławskie fujаry wyruszą na narty w góry i ferie świąteczne swoimi ruplami na letnich oponach.
~evo 5-11-2014 19:38
rzeczywiście obwodnica się przydała tylko jak się z niej zjeżdzało to ładnie się odczekało.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group