Niedziela, 5 lutego
Imieniny: Adelajdy, Agaty
Czytających: 8354
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Świąteczny weekend na drogach (w miarę) spokojny

Wtorek, 4 listopada 2014, 15:50
Aktualizacja: 15:52
Autor: 112
Region: Świąteczny weekend na drogach (w miarę) spokojny
Fot. admin
Od 30. października do 3. listopada jeleniogórscy policjanci prowadzili prewencyjną akcję „Znicz 2014”. Główne siły skoncentrowane były na drogach od piątku do niedzieli. W ciągu tych czterech dni doszło do 21. kolizji, których najczęstszą przyczyną było niezachowanie bezpiecznej odległości między pojazdami oraz niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze.

W niedzielę (2.11) około godziny 12.20 w Jeleniej Górze na ulicy Orzeszkowej doszło do wypadku drogowego. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 62-letni kierujący pojazdem marki Audi najprawdopodobniej nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu 62-letniemu rowerzyście i doszło do zderzenia. Do szpitala trafił cyklista. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Obecnie policja wyjaśnia przyczyny i okoliczności tego wypadku.

Ponadto funkcjonariusze zatrzymali pięciu nietrzeźwych kierujących pojazdami. Natężenie ruchu na drogach w tych dniach było bardzo duże, ale nie wystąpiły poważne utrudnienia . Do rozładowania natężenia ruchu w mieście przyczyniła się zwiększona liczba autobusów miejskich, które dowoziły mieszkańców do jeleniogórskich nekropolii. Po raz kolejny sprawdziła się obwodnica , z której korzystali kierowcy udający się w kierunku Karpacza.

- Nad bezpieczeństwem mieszkańców naszego regionu czuwali policjanci prewencji, ruchu drogowego oraz policjanci operacyjni. Działania policyjne wspierali również strażnicy miejscy. Dzięki temu nie doszło do poważnych zdarzeń, zarówno kryminalnych jak i drogowych. Na podkreślenie zasługuje fakt, że tym roku kierujący oraz piesi bezwzględnie stosowali się do poleceń policjantów czuwających nad bezpieczeństwem w okolicach cmentarzy, jak i na głównych ciągach komunikacyjnych Jeleniej Góry i powiatu jeleniogórskiego – informuje podinsp. Edyta Bagrowska, rzecznik prasowy KMP w Jeleniej Górze.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group