Środa, 7 czerwca
Imieniny: Roberta, Wiesława
Czytających: 9357
Zalogowanych: 15
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Świąteczny kiermasz książki strzałem w 10!

Sobota, 18 grudnia 2021, 9:18
Aktualizacja: 9:18
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Świąteczny kiermasz książki strzałem w 10!
Fot. Przemek Kaczałko
Książka z dedykacją od lokalnych twórców pod choinkę? Doskonały pomysł! Z taką inicjatywą wyszła Książnica Karkonoska w Jeleniej Górze, która zorganizowała świąteczny kiermasz w głównej siedzibie przy ul. Bankowej.

Swoje dzieła oferowali: Rafał Fronia, Ryszard Grzywacz, Jacek Kardasiewicz, Anna Komsta, Elwira Kozak, Zbigniew Kulik, Małgorzata Lutowska, Ivo Łaborewicz, Dariusz Miliński, Grzegorz Nowicki, Kazimierz Pichlak, Jędrzej Soliński, Jarosław Szczyżowski, Agata Szmigrodzka, Marianna Sztyma, Tomasz Szyrwiel, Marcin Wawrzyńczak, czy Artur Zygmuntowicz.

Oferuję album na temat teatrów ulicznych, które od wielu lat odbywają się w Jeleniej Górze. Nie znalazłem dotąd nic podobnego, dlatego powstał - powiedział Jacek Kardasiewicz, który zapowiada kolejny album o teatrach ulicznych, a wcześniej ma się pojawić podobne dzieło na temat festiwalu Silesia Sonans.

Twórcy mieli okazję na spotkanie z Czytelnikami, ale też na poznanie siebie nawzajem i wymianę cennych doświadczeń.

Jak zaczynałem pracę w muzeum, to pamiętam jak z zazdrością patrzyłem na przedwojenne produkty literackie księży, pastorów. Wtedy były wydawane 2-3 rocznie. Teraz dzięki inicjatywie bibliotekarzy z działu regionalnego, postanowiliśmy pokazać współczesnych twórców w jednym miejscu. Każdy może kupić dobrą książkę regionalną - od kucharskiej przez baśnie, prace naukowe, tomiki poetyckie - z dedykacją imienną, dla której ma to być prezent - podkreślił Marcin Zawiła, dyrektor Książnicy Karkonoskiej, który chciałby, żeby wydarzenie odbywało się już co roku przed świętami.

W Książnicy Karkonoskiej jeszcze przez kilka dni można oglądać kolekcję bombek - figurek świątecznych ze zbiorów Marcina Zawiły.

Poza tym, że są piękne, to w odróżnieniu od kolekcji obrazów, które widzimy codziennie i to powszednieje, bombki wyciąga się raz w roku - mówił właściciel kolekcji ponad 200 bombek.

Twoja reakcja na artykuł?

13
81%
Cieszy
1
6%
Hahaha
0
0%
Nudzi
1
6%
Smuci
0
0%
Złości
1
6%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy szkoły chronią przed rówieśniczą przemocą, zapewniając uczniom bezpieczeństwo w tym względzie?

Oddanych
głosów
972
Tak
10%
Nie
85%
Nie wiem
6%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group