Czwartek, 9 lutego
Imieniny: Apolonii, Cyryla
Czytających: 8547
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Świąteczna licytacja

Poniedziałek, 23 listopada 2020, 9:13
Autor: WAC
Jelenia Góra: Świąteczna licytacja
Fot. użyczone
Rusza VIII. edycja aukcji bombek na rzecz oddziałów dziecięcych Wojewódzkiego Centrum Szpitalnego Kotliny Jeleniogórskiej

Pomysł aukcji urodził się w 2005 roku, a inspiracją była Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Jej organizatorem od lat jest jeleniogórski społecznik Mariusz Synówka. W ramach akcji odbywającej się w sieci, licytowane są bombki przyozdobione przez lokalnych artystów. Pieniądze uzyskane w ten sposób przeznaczane są na zakup sprzętu medycznego, który służy małym pacjentom jeleniogórskiego szpitala.

Do tej pory, w ciągu siedmiu edycji akcji uzbieraliśmy na 5 pomp strzykawkowych, 2 pompy kroplówkowe, defibrylator dziecięcy, 2 kardiomonitory, 3 inhalatory, pulsoxymetry i narzędzia dla chirurgii dziecięcej – mówi inicjator akcji Mariusz Synówka. - Wartość tych zakupów przekracza 50 tys. zł. Dodatkowo jedna pompę podarowała na rzecz akcji firma Dr. Schneider z Radomierza.
Z czasem zaczęły pojawiać się sygnały, że wiele osób chciałoby dołożyć się do tej akcji, ale cena wywoławcza bombki (200 zł) niestety im to uniemożliwiała. Małgorzata Bączek (autorka jednej z bombek) podsunęła mi pomysł, aby zorganizować zbiórkę drobnych darowizn od wszystkich chętnych. I tak w 2016 (VI edycja akcji) narodziła się nowa tradycja - "Jeleniogórskiej Bombki". Rok później kolejną "Jeleniogórską" przygotowała Irena Gołąb ze Szklarskiej Poręby. W tym roku będzie następna. Wszystkie, jako nasze wspólne dobro, przekazywane są do Muzeum Karkonoskim. Największa dotychczasowa wpłata na rzecz Jeleniogórskiej Bombki to 1500 zł od firmy CODE TWO.

Twoja reakcja na artykuł?

12
67%
Cieszy
2
11%
Hahaha
2
11%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
2
11%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Jak, w efekcie licznych inwestycji, jeździ się teraz po drogach Kotliny Jeleniogórskiej?

Oddanych
głosów
511
Coraz lepiej
23%
To ciągle kropla w morzu potrzeb
38%
Nie najlepiej
12%
Wciąż fatalnie
27%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group