Gość Książnicy Karkonoskiej dziennikarstwem para się już od drugiej klasy liceum, a na świat przyszedł lat temu 40 w Wadowicach. Jest mistrzem autoprezentacji. Wyluzowany Krzysztof Petek wie, jak rozmawiać z młodymi ludźmi, czego dowód dał podczas dzisiejszego spotkania autorskiego. „Kupił” słuchaczy barwną narracją opowieści i ich pasjonującą treścią nie pozbawioną mnóstwa wątków sensacyjnych.
Ten politolog z wykształcenia i dziennikarz z profesji jest także mistrzem sztuki przetrwania, znawcą niedostępnych dla szarego człowieka odludzi, a także cenionym szkoleniowcem w rozmaitych misjach specjalnych i operacyjnych. Najpierw sam uczestniczył, a później prowadził kursy – z udziałem antyterrorystów - z zakresu survivalu, walki wręcz, psychologii sytuacji krytycznych.
Zgromadzonej w Książnicy Karkonoskiej młodzieży gość opowiedział, jak szkolił nastolatków, których zadaniem było wejście do młodzieżowych grup przestępczych oraz gangów subkulturowych: skinheadów, neofaszystów, satanistów i innych – jak to określił gość książnicy– nieludzkich tworów. Młodzi agenci byli zwerbowani przez pewną fundację mającą na celu zwalczenie przestępczości wśród młodzieży. K. Petek szkolił ich trzy lata. Później „przeniknęli” do opisanych środowisk. Na podstawie raportów z ich pracy, do których dotarł autor, powstały książki, których fabuły nie powstydziłby się sam Ian Fleming, autor cyklu o niezniszczalnym agencie 007.
Opowieści Krzysztofa Petka brzmiały fascynująco, ale czy wiarygodnie? Choć autor zapewnia, że obca mu jest fikcja literacka, trudno nie uwierzyć, że fantazja nie podpowiedziała mu kilku wątków zamieszczonych w książkach. Na pewno autor ma dobre intencje, bo na kartach swoich książek wychwala walkę ze złem i jest apologetą męstwa, wiedzy i umiejętności skutecznego działania.