Poniedziałek, 28 września
Imieniny: Marka, Wacława
Czytających: 7107
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świat młodych jak z Bonda

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Środa, 24 marca 2010, 12:58
Aktualizacja: 12:59
Autor: TEJO
Fot. TEJO
Opowieścią z dreszczykiem oraz… sporą dawką humoru uraczył dziś młodzież z jeleniogórskich szkół Krzysztof Petek, dziennikarz, reportażysta i autor sensacyjno–przyrodniczych książek poruszających nie literacką fikcję, ale – jak twierdzi pisarz – samo życie pełne niebezpiecznych pułapek zwłaszcza dla ludzi w młodym wieku.

Gość Książnicy Karkonoskiej dziennikarstwem para się już od drugiej klasy liceum, a na świat przyszedł lat temu 40 w Wadowicach. Jest mistrzem autoprezentacji. Wyluzowany Krzysztof Petek wie, jak rozmawiać z młodymi ludźmi, czego dowód dał podczas dzisiejszego spotkania autorskiego. „Kupił” słuchaczy barwną narracją opowieści i ich pasjonującą treścią nie pozbawioną mnóstwa wątków sensacyjnych.

Ten politolog z wykształcenia i dziennikarz z profesji jest także mistrzem sztuki przetrwania, znawcą niedostępnych dla szarego człowieka odludzi, a także cenionym szkoleniowcem w rozmaitych misjach specjalnych i operacyjnych. Najpierw sam uczestniczył, a później prowadził kursy – z udziałem antyterrorystów - z zakresu survivalu, walki wręcz, psychologii sytuacji krytycznych.

Zgromadzonej w Książnicy Karkonoskiej młodzieży gość opowiedział, jak szkolił nastolatków, których zadaniem było wejście do młodzieżowych grup przestępczych oraz gangów subkulturowych: skinheadów, neofaszystów, satanistów i innych – jak to określił gość książnicy– nieludzkich tworów. Młodzi agenci byli zwerbowani przez pewną fundację mającą na celu zwalczenie przestępczości wśród młodzieży. K. Petek szkolił ich trzy lata. Później „przeniknęli” do opisanych środowisk. Na podstawie raportów z ich pracy, do których dotarł autor, powstały książki, których fabuły nie powstydziłby się sam Ian Fleming, autor cyklu o niezniszczalnym agencie 007.

Opowieści Krzysztofa Petka brzmiały fascynująco, ale czy wiarygodnie? Choć autor zapewnia, że obca mu jest fikcja literacka, trudno nie uwierzyć, że fantazja nie podpowiedziała mu kilku wątków zamieszczonych w książkach. Na pewno autor ma dobre intencje, bo na kartach swoich książek wychwala walkę ze złem i jest apologetą męstwa, wiedzy i umiejętności skutecznego działania.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~dd 24-03-2010 21:07
Spotkanie było super. Filmy, pokazane pod koniec świetnie pokazywały obozy survivalu i wyprawy pana Krzysztofa. Można otworzyć stronę petek@net.pl i samemu się przekonać, co pan Krzysztof Petek ma do zaprezentowania. Można też zapisać się na wyprawę.
~dd 24-03-2010 21:08
petek@net.pl
~ 25-03-2010 7:22
Rozróżniasz adres strony od adresu mailowego czy survival ograniczył twoją zdolność myślenia?
~BDM 25-03-2010 11:07
poprawnie: www.petek.net.pl/ Pozdrawiam

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group