Środa, 10 sierpnia
Imieniny: Borysa, Wawrzyńca
Czytających: 7163
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Janowice Wielkie: Survivalowe wakacje

Poniedziałek, 4 lipca 2022, 8:00
Autor: WAC
Janowice Wielkie: Survivalowe wakacje
Fot. użyczone
Wspaniale rozpoczęły wakacje dzieci i młodzież z janowickiej świetlicy „Rudawy”. Przez pięć dni uczestnicy półkolonii w dwóch grupach wiekowych brali udział w survivalowych warsztatach i biwakach odbywających się w większości w górnej części Mniszkowa, a poprowadzonych przez instruktorów z „Dzikiej Drogi” – Krzysztofa Lewickiego i Kaję Labochę.

Przygód i emocji było co nie miara, z godziny na godzinę rozwijały się umiejętności dzieci, a pogoda zafundowała dodatkowe, nieco ekstremalne wrażenia – od tropikalnego upału po burze. Obie grupy przeżyły wiele przygód, z których chyba najbardziej zapamiętają dwie ewakuacje z namiotów (grupa młodsza w nocy, przed burzą), nocleg w hamakach w środku lasu (grupa starsza), przejście przez błotnisty staw, który tradycyjnie, od trzech lat udostępnia w tym celu mniszkowska Fundacja Czarodziejska Góra, ulewę z gradem. Było intensywnie, wesoło, czasem ekstremalnie. Było zdobywanie wielu nowych umiejętności podczas warsztatów – m.in. wiązanie węzłów, rozpalanie ognia krzesiwem, posługiwanie się busolą, krótkofalówkami, mapą, korzystanie ze składanych survivalowych piecyków, gotowanie obiadu najpierw dla małej grupy, a kolejnego dnia dla wszystkich.

To już trzecie wakacje z survivalem dla dzieci ze świetlicy „Rudawy” - mówi opiekunka świetlicy Krystyna Pisarska. - Na każde z nich dzieci czekają z utęsknieniem, bowiem instruktorzy są pasjonatami z wieloletnim stażem, dużym doświadczeniem i potrafią zarażać swoimi zamiłowaniami. Szef „Dzikiej Drogi” - Krzysztof Lewicki wyznaje zasadę Ludwika Hirszfelda - „kto chce zapalać innych, sam musi płonąć”, natomiast Kaja Labocha powtarza za Aleksandrem Wielkim „nie ma rzeczy niemożliwych. Są tylko trudne do wykonania”. To wielkie szczęście spotkać ludzi, którzy z tak ogromnym entuzjazmem, pasją i maksymalnym zaangażowaniem pracują z dziećmi.

Twoja reakcja na artykuł?

15
88%
Cieszy
1
6%
Hahaha
1
6%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (37) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group