Czwartek, 22 października
Imieniny: Filipa, Halki
Czytających: 6731
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Sukcesy jeleniogórzan na nartorolkach

Wiadomości: Jelenia Góra
Poniedziałek, 7 września 2020, 11:35
Aktualizacja: Wtorek, 8 września 2020, 10:56
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko
W sobotę i niedzielę (5-6.09) w Jeleniej Górze i okolicach odbywały się Mistrzostwa Dolnego Śląska w biegu na nartorolkach, zaliczane do klasyfikacji Pucharu Polski. Dobre wyniki osiągnęli reprezentanci Karkonoszy Sporty Zimowe Jelenia Góra.

Pierwszego dnia zawodnicy i zawodniczki rywalizowali w uphillu na dystansie 3,5 km, a zawody odbywały się w Zachełmiu. Wśród seniorów zwyciężył Jakub Sikora (Ski Klub Jablonec nad Nysą), a czwarte miejsce zajął Adrian Cheba (Karkonosze Sporty Zimowe Jelenia Góra). W kategorii junior młodszy na podium stanął Jakub Kowalski (Karkonosze SZ JG/ SMS Karpacz). Wśród kobiet zwyciężyła Barbora Antosova (Ski Klub Jablonec nad Nysą), a drugie miejsce zajęła Kamila Boczkowska (Karkonosze SZ Jelenia Góra). Sukces odniosła również Aleksandra Ciepiela (Karkonosze SZ), która wygrała w kategorii juniorek. Spośród juniorek młodszych na 4. miejscu rywalizację zakończyła Kinga Mareczek (Karkonosze SZ/ SMS Karpacz). W kategorii amatorów wygrał Piotr Skowron (SMS Szklarska Poręba).

Drugiego dnia sportowcy przenieśli się do Sobieszowa, gdzie walczyli na terenie Transgranicznego Centrum Turystyki Aktywnej. Wśród seniorów ponownie wygrał Jakub Sikora z Jablonca nad Nysą. Na najniższym stopniu podium stanął Adrian Cheba (Karkonosze SZ). W rywalizacji juniorów młodszych drugie miejsce zajął Jakub Kowalski (Karkonosze SZ). Podobnie jak dzień wcześniej, wśród seniorek zwyciężyła Barbora Antosova przed Kamilą Boczkowską (Karkonosze SZ). Najlepszą juniorką młodszą okazała się Kinga Mareczek (Karkonosze SZ).

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
1
33%
Hahaha
0
0%
Nudzi
1
33%
Smuci
0
0%
Złości
1
33%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~ 10-09-2020 20:03
Zawsze się boję, że ktoś z nich upadnie i się poobdziera ze skóry. Prędkość jest niezła, kolana gołe i żadnych ochraniaczy. Wiem, że to nie przedszkolaki, ale. ... nie mogę na to spokojnie patrzeć. Życzę sukcesów i zero wypadków :)

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group