Poniedziałek, 15 sierpnia
Imieniny: Marii, Napoleona
Czytających: 8200
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Sukcesy cieplickich lekkoatletek z „Trójki” i „Szóstki”

Piątek, 6 czerwca 2014, 8:18
Aktualizacja: 8:22
Autor: Angela
Region: Sukcesy cieplickich lekkoatletek z „Trójki”  i „Szóstki”
Fot. Użyczone
Uczennice dwóch jeleniogórskich szkół: „Trójki” i „Szóstki” pokazały jak walczy się o zwycięstwo. Na dolnośląskim finale Igrzysk Lekkoatletycznych Dzieci wywalczyły dwa złote medale oraz wicemistrzostwo. Gratulujemy!

Dolnośląski Finał Igrzysk Lekkoatletycznych Dzieci we Wrocławiu odbył się w ramach II Dolnośląskiego Święta Sportu. W imprezie wzięło udział blisko pół tysiąca dzieci z ponad 60 szkół podstawowych. Wśród nich nie zabrakło dziewcząt z jeleniogórskich szkół podstawowych nr 3 i 6.

Złote medale zdobyły Natalia Filończuk (SP nr 6) i Zuzanna Szramik (SP nr 3). Pierwsza z wynikiem 9,71 m wygrała konkurencję pchnięcia kulą (waga 3 kg), druga najdalej rzucała piłeczką palantową, a jej rezultat to 46,5 m. Z bardzo dobrej strony na zawodach pokazała się też Wiktoria Siemaszko (SP nr 3), która zajęła drugie miejsce w skoku w dal. Trójka wystawiła też drużynę w sztafecie szwedzkiej. Dziewczęta pobiegły w składzie: Małecka Weronika, Karolina Kotus, Zuzanna Szramik i Wiktoria Siemaszko. W klasyfikacji generalnej uczennice z SP3 zajęły 7 miejsce.

Opiekunami sportsmenek są: Katarzyna Pakosz (SP nr 3) i Krzysztof Zaleśny (SP nr 6). Podczas otwarcia imprezy jeleniogórzanki miały okazję spotkać wielu znanych polskich sportowców, m.in. złotą medalistkę olimpijską w strzelaniu z karabinu pneumatycznego Renatę Mauer - Różańską, panczenistkę Natalię Czerwonkę, siatkarza Bartosza Kurka czy szczypiornistów: Grzegorza Tkaczyka, Sławomira Szmala i Bartosza Jureckiego.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group