Wtorek, 4 października
Imieniny: Rozalii, Franciszka
Czytających: 7359
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Dolny Śląsk: Sukcesy biegaczy w przełajach

Wtorek, 24 kwietnia 2007, 0:00
Aktualizacja: Wtorek, 24 kwietnia 2007, 15:17
Autor: KED
Bardzo dobrą formą błysnęli młodzi zawodnicy z klubu MKL „12” oraz uczniowie Gimnazjum nr 3 w Jeleniej Góry podczas rozegranych w Mysłakowicach Mistrzostwach LZS Powiatu Jeleniogórskiego w biegach przełajowych.

W trakcie zawodów podopieczni trenerów Łukasza Cudyka i Marka Przeorskiego potwierdzili, że należą do najlepszych w regionie. W biegu chłopców na dystansie 1,5 km (rocznik 1992-1993) w gronie 54 zawodników zdecydowanie najlepszymi okazali się: Kajetan Kąs – I miejsce, Damian Dziarmaga – II oraz Dariusz Ozimek – III. W pierwszej 10 znalazło się jeszcze dwóch zawodników z Gimnazjum nr 3: Sebastian Tymosiewicz – 7 i
Łukasz Kruczek – 9. Ich starsi koledzy (rocznik 1991) rywalizowali na dystansie 2 km. Pierwsze miejsce zajął Michał Schab, drugi był Kamil Borkowski, zaś Mateusz Kołodziejski. Na wyróżnienie zasługują jeszcze miejsca Jakuba Wieczorkiewicza (6) oraz Piotra Wojtarowicza (10).

Wśród dziewcząt (rocznik 1991) tytuł Mistrzyni Powiatu Jeleniogórskiego wywalczyła Martyna Ciaś, w biegu na dystansie 1 km. Na piątym miejscu finiszowała Agnieszka Sieczkowska. Miejsce na podium zdobyła również Karolina Fyda, która w biegu dziewcząt w kategorii 1992-1993 zdobyła srebrny medal, a jej koleżanki; Marta Zawadzka oraz Angelika Samulak uplasowały się odpowiednio na 7 i 10 miejscu.

W biegu juniorów klasą dla siebie był Piotr Judka, który zdecydowanie zwyciężył na dystansie 2 km, natomiast w biegu dziewcząt na dystansie1,5 km Katarzyna Zajdel była 2, a Pola Kijanka 3.

Jeleniogórscy biegacze uczestniczyli także w zawodach o Puchar Przewodniczącego SZS „Dolny Śląsk”, które odbyły się we Wrocławiu na Kąpielisku „Morskie Oko” w” w biegach przełajowych. Wśród rekordowo dużej ilości startujących (1200 osób) wspaniale zaprezentował się młody biegacz z jeleniogórskiego klubu Kajetan Kąs, który zajął drugie miejsce w gronie 90 zawodników z Dolnego Śląska rywalizujących na dystansie 2,7 km. W tym samym biegu na jedenastej pozycji uplasował się Kamil Borkowski. W biegu chłopców na krótszym dystansie, w gronie 190 zawodników, bardzo wysokie miejsca zajęli: Michał Schab – 8, Mateusz Kołodziejski – 17, Dawid Antolak – 25.

W kategorii dziewcząt z klas gimnazjalnych Karolina Fyda oraz Martyna Ciaś ukończyły trudny bieg na dystansie 2,4 km odpowiednio na 12 i 13 miejscu, wśród 80 zawodniczek.
W klasyfikacji drużynowej Gimnazjum nr 3 w Jeleniej Górze uplasowało się na trzecim miejscu (w finale dolnośląskim sklasyfikowano 38 najlepszych gimnazjów z województwa).

Wśród uczniów szkół średnich w biegu na 2 km Piotr Żarczyński, zajął 6 miejsce, zaś w biegu chłopców na dystansie 3,6 km Piotr Judka był 4 , Aleksander Borkowski 6, a Tomasz Kwiatkowski 15.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group