Czwartek, 26 stycznia
Imieniny: Pauliny, Polikarpa
Czytających: 9742
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Sukces w interesach po jeleniogórsku

Wtorek, 7 września 2010, 8:32
Aktualizacja: Środa, 8 września 2010, 7:35
Autor: Gabi
JELENIA GÓRA: Sukces w interesach po jeleniogórsku
Fot. Gabi
Utarło się przekonanie, że w Jeleniej Górze trudno jest stworzyć firmę, która mogłaby osiągnąć chociaż lokalny sukces, nie mówiąc już o międzynarodowym rozgłosie. Firma programistyczna CodeTwo pokazuje, że wcale tak nie jest i w bardzo krótkim czasie staje się rozpoznawalna na rynku światowym.

Aż trudno uwierzyć, że niewielka jeleniogórska spółka, który powstała zaledwie 3 lata temu, dostaje najwyższe noty za swoje programy na ogólnoświatowych portalach opiniotwórczych Cnet i Tucows. Co więcej, CodeTwo otrzymało właśnie logo Microsoft Certified Partner w kompetencji ISV, czyli niezależnego wytwórcy oprogramowania.

Świadczy to o tym, że programy firmy są w pełni profesjonalne i godne zaufania dla wszystkich użytkowników platform Microsoft.
- Zdobycie certyfikatu zajęło nam kilka miesięcy – mówi Michał Bednarz – współwłaściciel firmy. - Microsoft najpierw dogłębnie testował on nasze programy, a później zbierał referencje od naszych klientów z USA, Kanady, Australii i Wielkiej Brytanii.

CodeTwo jest inne niż większość firm programistycznych z Polski, które w głównej mierze opierają całą swoją sprzedaż na rodzimym rynku. My sprzedajemy tylko 15% swoich produktów w Polsce, 40% w USA i 45% w innych krajach świata. – powiedział Michał Bednarz.

Właściciele firmy przekonują, że osiągnięcie sukcesu wcale nie musi wiązać się z wyjazdem do większego miasta. Firma CodeTwo jeszcze na początku 2010 roku zatrudniała 12 osób, a do dziś liczba pracowników wzrosła do 20. Cały czas poszukują programistów i osób zajmujących się marketingiem internetowym. Właściciele uważają, że praca w takiej firmie jak CodeTwo jest dla programistów o wiele bardziej ciekawa i kreatywna niż w większości większych firm, np. we Wrocławiu.

- Praca w niedużym zespole szybko przynosi wyniki i pozwala się wykazać, natomiast w dużych korporacjach jest się często jedynie trybikiem w wielkiej machinie – mówi Michał Bednarz. –Kiedyś, aby sprzedawać swoje produkty w Pekinie, należało mieć tam biuro lub przynajmniej pracownika, który tam mieszka. Teraz można współpracować z Pekinem, Nowym Jorkiem, Singapurem, Etiopią czy Brytyjskimi Wyspami Dziewiczymi z kamienicy w Jeleniej Górze – dodaje Jarek Bednarz - współwłaściciel.

Misją CodeTwo jest tworzenie programów intuicyjnych i prostych w użyciu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (32)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group