Sobota, 28 maja
Imieniny: Jaromira, Justyny
Czytających: 7136
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: Sukces policji w walce ze złodziejami samochodów

Sobota, 1 listopada 2008, 8:37
Aktualizacja: 8:38
Autor: TEJO
Dwa volkswageny skradzione ostatnio w Lubaniu i Lwówku wrócą do właścicieli, a przestępcy zamieszani w proceder odpowiedzą przed sądem. Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn. Jeden kradł auta, drugi skupował kradzione pojazdy i „użyczył” im schronienia w tzw. dziupli.

30 października jeleniogórscy kryminalni w wyniku prowadzonych działań operacyjnych złapali 21-letniego mieszkańca Lubania oraz 37-letniego mieszkańca gminy Podgórzyn, którzy mają związek z przestępczością samochodową.

– 21-letni mężczyzna odpowie za kradzieże z włamaniem do dwóch samochodów marki VW, skradzionych w ostatnim tygodniu października w Lubaniu i na terenie Lwówka Śląskiego, a następnie ukrycie ich w dziupli na terenie gminy Podgórzyn. Drugi z zatrzymanych jest paserem. W jego pomieszczeniu gospodarczym ukryte były skradzione pojazdy. Łączna wartość odzyskanych aut wynosi nie mniej niż 60 tys. zł. – poinformowała nadkom. Edyta Bagrowska.

Sprawa wyszła na jaw przy okazji czynności dotyczących kradzieży samochodu marki Audi z terenu gminy Stara Kamienica. Policja ustaliła, że 21-letni mężczyzna mieszkaniec Lubania oferuje do sprzedaży antenę CB, która pochodziła ze skradzionego auta. Gdy policjanci zapukali do jego drzwi mężczyzna rzucił się do ucieczki oraz próbował zniszczyć swój telefon komórkowy. Po krótkim pościgu został zatrzymany. Jak się później okazało, miał on na „sumieniu” znacznie więcej przestępstw.

Obydwaj mężczyźni trafili do policyjnego aresztu. 21-latkowi za kradzieże z włamaniem do pojazdów grozi nawet do 10 lat pozbawienia wolności, a jego koledze za ukrycie ich do 5 lat.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group