Sudety zakończyły sezon

Sobota, 22 kwietnia 2006, 0:00
Aktualizacja: Sobota, 22 kwietnia 2006, 23:46
Autor: Łukasz Stawski
Koszykarze Sudetów Jelenia Góra zakończyli sezon w II lidze koszykówki mężczyzn gr. A zajmując ostatecznie 12 miejsce, gwarantujące utrzymanie się w tej klasie rozgrywkowej. Plan minimum został wykonany i za to chwała zawodnikom, zarządowi i trenerowi, który miał znacznie osłabioną drużynę w porównaniu z ubiegłym sezonem, bowiem odeszło pięciu podstawowych zawodników.

W ostatnim meczu tego sezonu jeleniogórzanie zagrali z liderem - Tarnovią Tarnowo Podgórne, który już awansował do I ligi. Przez trzy kwarty kibice przecierali oczy ze zdumienia, bowiem jeleniogórzanie po 30 min. spotkania prowadzili 66:54. Potem stało się to co zwykle w wielu meczach Sudetów. W czwartej kwarcie zabrakło kondycji, gry zespołowej i sposobu na pokonanie strefy postawionej przez gości. Dlatego ostatnią kwartę lider wygrał 30:6 i cały mecz 84:72.

U gospodarzy jak zwykle najlepiej zaprezentowali się: Piotr Kozyra i Krzysztof Samiec. W wyrównanej drużynie gości bardzo dobre wrażenie sprawiał Rafal Niesobski, wychowanek Sudetów.

Warto zauważyć, że Sudety jako jedyna drużyna strefy spadkowej miała dodatni stosunek koszy. Dlatego niedosyt po tym meczu, jak również po całym sezonie pozostał, choć plan minimum został wykonany.

Z II ligi spadły: rezerwy Stali Ostrów oraz Polonii Warszawa. Drużyny ŁKS Łódź i Polonii Leszno będą walczyły w barażowych pojedynkach z zespołami III ligi o utrzymanie się w II lidze.