Piątek, 3 lutego
Imieniny: Błażeja, Oskara
Czytających: 6471
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Sudety rozpoczęły treningi

Sobota, 28 sierpnia 2021, 21:34
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Sudety rozpoczęły treningi
Fot. Przemek Kaczałko
W poniedziałek (23.08) koszykarze Sudetów Jelenia Góra rozpoczęli przygotowania do nowego sezonu. W pierwszym treningu brali udział głównie młodzi zawodnicy, ale nie jest to ostateczny skład drugoligowca. Część doświadczonych zawodników postanowiła jednak zakończyć karierę zawodniczą.
To jeszcze nie jest trening pełnego pierwszego zespołu - spotkała się młodzież i młodzi gracze, którzy są na miejscu. Nie ukrywam, że szykują się spore zmiany - przyznaje Rafał Niesobski, trener Sudetów.

W trakcie tygodnia do zespołu mają dołączyć Łukasz Niesobski i Paweł Minciel. W poniedziałek (30.08) na treningu ma się pojawić czterech zawodników z zewnątrz. Jak się dowiedzieliśmy, dwóch z nich grało w ubiegłym sezonie w I lidze.

W przyszłym sezonie na parkiecie hali przy ul. Sudeckiej nie zobaczymy Damiana Ostrowskiego, Michała Kozaka (problemy zdrowotne), ale jak mówi trener - w trakcie sezonu obaj zawodnicy mają drzwi otwarte, gdyby byli w stanie wrócić. O zakończeniu kariery zawodniczej zdecydował Rafał Niesobski, który chce się skupić na roli trenera i tylko w ostateczności może dołączyć do grania.

Nagrałem się już 24 lata, stawy się odzywają. Nawet nie przygotowuję się do sezonu, chcemy dawać więcej czasu młodzieży - powiedział szkoleniowiec Sudetów, który dodaje, że najprawdopodobniej nie zobaczymy też Jarosława Wilusza, który będzie prowadzić zespoły młodzieżowe i wraz z Marcinem Koperkiem będzie wspierać Rafała Niesobskiego przy pierwszym zespole.

Na mocy współpracy z Dolnośląskim Zespołem Szkół w Karpaczu, część zawodników będzie zbierać doświadczenia w drużynie Wilków Karpacz, który będzie rywalizować w III lidze. Trenerem Wilków ma być Jarosław Wilusz.

Sudety mają zaplanowane cztery sparingi:
4 września (u siebie) z Pogonią Prudnik - spadkowicz z I ligi
9 września (wyjazd) z Kątami Wrocławskimi
11 września (u siebie) miniturniej z udziałem Swiss Krono Żary, Basketem Nysa i Sudetami.

Niewykluczone, że uda się jeszcze rozegrać sparing 18 września - trwają poszukiwania rywala.

Twoja reakcja na artykuł?

5
71%
Cieszy
2
29%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
1152
Tak
20%
Nie
70%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group