Piątek, 26 czerwca
23°C Jelenia Góra
CZYTAJ RÓWNIEŻ
Ciekawe miejsca Otworzyli kolejne tajne przejście w Zamku Czocha. To dopiero początek zmian Edukacja Świadectwa odebrane, czas na wakacje! Aktualności Kurtyna wodna w centrum Jeleniej Góry i w Cieplicach 112 Kolizja na Karola Miarki Inwestycje Wodnik ma pieniądze na odbudowę oczyszczalni Aktualności Szybkie zdjęcia bez wychodzenia z urzędu Kilometry KD Retro wraca na trasę Jelenia Góra – Karpacz Wiadomości z miasta Prezydent Jeleniej Góry z wotum zaufania i absolutorium Edukacja Zmarła Jadwiga Dąbrowska Kryminał Groził śmiercią kobiecie i dzieciom Uzdrowisko Cieplice Nowość w Uzdrowisku Cieplice – kąpiel perełkowa w basenie termalnym Aktualności Wyrobiska Góry Wapiennej skrywają historię sprzed wieków Pogoda Popadało mało, a zniszczenia duże Aktualności Złoto dla KANS! Kuba Smolarek najlepszy w Gdańsku Piłka nożna Karkonosze z nowym trenerem Pogoda Balon nad Jelenią Górą. Tak wygląda pierwszy dzień lata z góry 112 Samochodem w drzewo Sport Ala ogrywa starsze koleżanki Aktualności Setki podpisów Inwestycje Powódź zostawiła ślady. Trwa odbudowa szkoły
reklamy
reklamy

Sudety bliżej finału!

Audio

Czytaj na głos

Autor: Przemo 2 min czytania

W trzecim półfinałowym spotkaniu o awans do I–ligi Sudety Jelenia Góra pokonały Nysę Kłodzko 73:57. Przy ogłuszającym dopingu kibiców obu ekip nasi koszykarze nawet na chwilę nie oddali prowadzenia, w rywalizacji do trzech zwycięstw prowadzimy 2:1.

Wypełniona niemal do ostatniego miejsca hala przy ul. Sudeckiej w Jeleniej Górze gościła w sobotni wieczór koszykarzy rywalizujących o finał rozgrywek II-ligi. Ogłuszający doping, jakiego od dawna nie było w obiekcie im. Mariana Koczwary, świetnie wpłynął na poczynania miejscowych. Pierwsza kwarta, bardzo dobra w wykonaniu Wilusza, charakteryzowała się wysoką nieskutecznością gości. Po 4 min. prowadziliśmy 7:0, a pierwsze punkty dla gości zdobył Lepczyński, który tego dnia był najskuteczniejszym zawodnikiem na parkiecie (24 pkt.).

Drugą odsłonę kapitalną akcją rozpoczęli gospodarze, przy pięknej asyście Matczaka Samiec rozpoczął powiększanie przewagi jeleniogórzan. Do przerwy trwał koncert gry podopiecznych Ireneusza Taraszkiewicza, którzy po 20 minutach prowadzili 46:20. Powodem tak dużej różnicy punktowej była nieskuteczność gości: 30 % celnych rzutów z gry przy 62% Sudetów. W pierwszej połowie filar drużyny z Kłodzka Lepczyński zdołał zapisać na swoim koncie zaledwie 8 pkt.

Po zmianie stron gracze Sudetów obniżyli loty i dali dojść do głosu przyjezdnym. Trzecia kwarta wygrana przez Nysę 15:9 nie zmieniła wiele w ostatecznym rozrachunku, ale emocje w tym spotkaniu jeszcze nadeszły. W 38 min. podopieczni Tomasza Włodowskiego zmniejszyli stratę do 10 punktów, a po dwóch niecelnych osobistych Łukasza Niesobskiego poderwała się ławka rezerwowych gości oraz kilkudziesięcioosobowa grupa kibiców z Kłodzka, która przez cały mecz dopingowała swoją drużynę. Na szczęście dla jeleniogórzan, udało się opanować nerwy i dwie ostatnie minuty potoczyły się pod ich dyktando. Końcowy rezultat 73:57 to przede wszystkim zasługa bardzo dobrej pierwszej połowy meczu. Duży wkład w zwycięstwo mieli także Czech (14 zbiórek) oraz Wilusz (10 zbiórek).

Rewelacyjna atmosfera, przypominająca najlepsze lata jeleniogórskiej koszykówki z pewnością będzie towarzyszyć także w niedzielnym spotkaniu pomiędzy Sudetami, a Nysą, na które zapraszamy do hali przy ul. Sudeckiej od godz. 18:15. O 16:00 ostatni mecz sezonu, który zadecyduje o być albo nie być w I-lidze centralnej kobiet, rozegrają koszykarki Finepharm Karkonoszy. Dzięki porażce Unii Swarzędz z AZS UMCS Lublin (63:69), nasze koszykarki rzutem na taśmę mogą uratować ligowy byt. Zatem zapraszamy na oba spotkania zachęcając do gorącego dopingu.
Focus Mall Sudety Jelenia Góra - Doral Zetkama Nysa Kłodzko 73:57 (26:11, 20:9, 9:15, 18:22)

Sudety: Matczak 16, Ł. Niesobski 15, Samiec 13, Wilusz 9, R. Niesobski 7, Czech 6, Minciel 5, Kozak 2, Czekański, Maryniewski.

Nysa: Lepczyński 24, Płatek 9, Lipiński 6, Weiss 6, Radwański 5, Ulrich 3, Grygiel 2, Kos 2, Obrzut, Kurowski, Mielnik.

W drugim pólfinale Stal Ostrów Wlkp. przegrała na własnym parkiecie z Open Florentyną 69:75. Koszykarze z Pleszewa w rywalizacji do trzech zwycięstw prowadzą 2:1. W niedzielę, 10 kwietnia o godz. 18:30 czwarte spotkanie obu ekip.

reklamy

Ogłoszenia

Zobacz więcej ogłoszeń Więcej
Kosmetolog K/M w 5* hotelu (możliwe zakwaterowanie) Platinum Mountain Hotel & SPA to ekskluzywny Resort położony w malowniczej, górskiej miejscowości - Szklarskiej Porębie. Na kompleks składa się luksu… Praca na dachu Firma o ugruntowanej pozycji na rynku zatrudni dekarza z doświadczeniem. Praca na stałe, gwarancja zatrudnienia przez cały rok. Umowa o pracę. Tylko … KSIĘGOWA / KSIĘGOWY Spółka ENERGOBEST z siedzibą w Jeleniej Górze zatrudni na stanowisko: Księgowa / Księgowy z doświadczeniem oraz znajomością programu Comarch Optima.… Handlowiec z Niemieckim Firma schody Gaździcki poszukuje osobę na stanowisko przedstawiciel Handlowy do obsługi klientów na terenie Niemiec, więcej informacji ; rekrutacj… Kucharz bankietowy w 5* resorcie Platinum Mountain Hotel & SPA to ekskluzywny Resort położony w malowniczej, górskiej miejscowości - Szklarskiej Porębie. Na kompleks składa się luksu…
reklamy

Skomentuj

Komentarze są dostępne dla zalogowanych użytkowników.

Nie ma jeszcze komentarzy.

reklamy
TikTokowa Jelonka