Środa, 25 maja
Imieniny: Grzegorza, Magdaleny
Czytających: 6680
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Sucho w kranach na Osiedlu Kosmonautów

Wtorek, 3 czerwca 2008, 13:03
Aktualizacja: 13:03
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Sucho w kranach na Osiedlu Kosmonautów
To kolejna usterka w sieci Wodnika. W ubiegłym tygodniu wody nie było w części mieszkań przy ul. Morcinka.
Fot. TEJO
Awaria wodociągów objęła ulice: Wołkowa, Gagarina, Dobrowolskiego, Pacajewa i Wzgórze Wandy. – Woda raz jest, raz jej nie ma. Tak dłużej nie da się żyć – mówią rozgoryczeni mieszkańcy. Prezes Wodnika przeprasza, za brak informacji o awarii i zapewnia, ze problem wstępnie został rozwiązany.

Ten koszmar trwa już od piątku ubiegłego tygodnia – skarżą się mieszkańcy Osiedla Kosmonautów w Jeleniej Górze. Przez dwie godziny woda w kranie jest, przez kolejnych sześć jest sucho. – Nikt nawet nie raczył nas poinformować o tym, że nie będzie wody, do kiedy i dlaczego – dodaje Krzysztof Myćka z ulicy Wołkowa.

Dziś wiadomo, że przyczyną awarii jest uszkodzony falownik pompy, który włącza i wyłącza wodę w odpowiednich momentach. Stąd też wody nie brakuje przez cały czas, ale co kilka godzin. Wojciech Jastrzębski, prezes Wodnika tłumaczy, że początkowo wyglądało to na małą i łatwą do usunięcia awarię, dlatego nie pojawiły się w tej sprawie żadne komunikaty.

– Dzisiaj mogę tylko przeprosić mieszkańców, za to, że nie ostrzegliśmy ich o utrudnieniach w dostawie wody – mówi Wojciech Jastrzębski. – Musieliśmy sprowadzić automatyka do naprawy urządzenia, co oczywiście musiało potrwać.

Jeszcze dziś komunikaty zostaną umieszczone w internecie i na słupach informacyjnych na osiedlu. Obecnie udało się jednak przywrócić urządzenie do funkcjonowania, ale w najbliższym czasie, będzie je trzeba wymienić.

Jest to spory koszt, bo ponad 14 tysięcy euro, więc konieczna okaże się cała procedura przetargowa. – Ale zrobimy to w jak najszybszym terminie dozwolonym prawem. Gdyby jednak w międzyczasie awaria znowu się pojawiła dostarczymy wodę beczkowozami – zapewnił prezes spółki Wodociągowej

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group