Środa, 30 listopada
Imieniny: Andrzeja, Justyny
Czytających: 5030
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

SZKLARSKA PORĘBA: Studenckie brzmienie nie tylko Pod Ponurą Małpą

Niedziela, 1 sierpnia 2010, 11:50
Aktualizacja: Poniedziałek, 2 sierpnia 2010, 7:44
Autor: Karolina
SZKLARSKA PORĘBA: Studenckie brzmienie nie tylko Pod Ponurą Małpą
Fot. Karolina
W Szklarskiej Porębie od czwartku słychać charakterystyczną muzykę w ramach 43 Ogólnopolskiej Turystycznej Giełdy Piosenki Studenckiej. Wczoraj, w Rodzinnym Parku Rozrywki Esplanada odbył się koncert „Giełda Miastu”. Impreza kończy się dzisiaj.

Za nami już dwa koncerty konkursowe, które miały miejsce w czwartek i piątek. Swoje niesamowite umiejętności wokalno-taneczne zaprezentowali także najmłodsi wykonawcy podczas konkursu „Od Przedszkola do Giełdowa”. Wydarzenie to zorganizowano w samym centrum miasta na Skwerze Radiowej Trójki. Podobnie było z wczorajszym koncertem na Esplanadzie. – Już po raz kolejny pokazujemy się w mieście. Nie chcemy „zamykać się” tylko i wyłącznie w „Bazie pod Ponurą Małpą” – twierdzili giełdowicze.

Sobotnie występy zespołów oraz wokalistów stanowiły przekrój tego, co dzieje się przez cztery dni tej corocznej imprezy. Jako pierwsza na scenie pojawiła się grupa „Bieguni”. – Nasza nazwa powstała od piosenki o tym samym tytule. Dokładnie rok temu w Szklarskiej Porębie zapowiedziano nas pod tym hasłem i tak już zostało – wyjaśniła solistka zespołu. Muzycy zaprezentowali kilka swoich utworów. Autorem większości tekstów do piosenek jest Jarek Augiewicz.

Występ tego zespołu, oprócz ciekawych wykonań, dał też możliwość do posłuchania prawdziwej muzyki na żywo. W tym czasie rozbrzmiewały skrzypce, gitary, bęben, a nawet grzechotka. Członkowie grupy od lat przyjeżdżają na Giełdę Turystycznej Piosenki Studenckiej. W tym roku wzięli też udział w koncertach konkursowych i nie ma co ukrywać, że mają duże szanse na dzisiejsze wyróżnienie. Utwory takie, jak „Bawmy się czerwcem” czy „Bieguni” są klimatyczne i uwielbiane przez giełdowych słuchaczy.

Podczas sobotniego koncertu wystąpił także Piotr Bakal. Jego teksty odnoszą się do codziennego życia i ukazują nas samych. Okazało się, że piosenka „Byle jak”, napisana w latach 70., jest wciąż aktualna i nabiera nowego znaczenia. – Trafiło nam się to życie jak ślepej kurze ziarno, a my tacy mali, tacy cisi wciąż omijamy je starannie – zaśpiewał wczoraj Bakal, a wraz z nim zgromadzona publiczność. Z kolei utwór „Kompleks” przedstawiał to, co Polacy lubią najbardziej, czyli… narodowe klęski.

Kolejnym wykonawcą był Grzegorz Suliga. Wystąpił w 1-osobowym składzie, nazywając się resztką grupy „Toruń”. Turystyczne piosenki studenckie nie traktują o błahych sprawach, ale opowiadają o prawdzie życia codziennego zwyczajnych ludzi. Giełda od lat przyciąga rzesze zarówno młodych, jak i nieco starszych uczestników. W mieście pod Szrenicą nie sposób ich przeoczyć. Ubrani zazwyczaj w wygodne luźne ciuchy, zawsze uśmiechnięci, z kapeluszem na głowie i gitarą przepasaną przez ramię.

Ogólnopolska Turystyczna Giełda Piosenki Studenckiej, odbywająca się w Szklarskiej Porębie po raz 43 jest okazją do muzycznej przygody także dla turystów i mieszkańców tego miasta. Impreza nie musi się już reklamować, ponieważ od dawna ma liczne grono swoich sympatyków. Dla uczestników tego wydarzenia jest to sposób na udane wakacje, zapomnienie o codziennych problemach i spotkania z ciekawymi ludźmi. Dzisiaj o godz. 11.00 w „Bazie pod Ponurą Małpą” odbędzie się koncert laureatów. Będzie to ostatnia okazja do posłuchania turystycznych piosenek. Następna giełda dopiero za rok.

Czytaj również

Komentarze (5)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group