Czwartek, 22 października
Imieniny: Filipa, Halki
Czytających: 3127
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Studenckie brzmienie nie tylko Pod Ponurą Małpą

Wiadomości: SZKLARSKA PORĘBA
Niedziela, 1 sierpnia 2010, 11:50
Aktualizacja: Poniedziałek, 2 sierpnia 2010, 7:44
Autor: Karolina
Fot. Karolina
W Szklarskiej Porębie od czwartku słychać charakterystyczną muzykę w ramach 43 Ogólnopolskiej Turystycznej Giełdy Piosenki Studenckiej. Wczoraj, w Rodzinnym Parku Rozrywki Esplanada odbył się koncert „Giełda Miastu”. Impreza kończy się dzisiaj.

Za nami już dwa koncerty konkursowe, które miały miejsce w czwartek i piątek. Swoje niesamowite umiejętności wokalno-taneczne zaprezentowali także najmłodsi wykonawcy podczas konkursu „Od Przedszkola do Giełdowa”. Wydarzenie to zorganizowano w samym centrum miasta na Skwerze Radiowej Trójki. Podobnie było z wczorajszym koncertem na Esplanadzie. – Już po raz kolejny pokazujemy się w mieście. Nie chcemy „zamykać się” tylko i wyłącznie w „Bazie pod Ponurą Małpą” – twierdzili giełdowicze.

Sobotnie występy zespołów oraz wokalistów stanowiły przekrój tego, co dzieje się przez cztery dni tej corocznej imprezy. Jako pierwsza na scenie pojawiła się grupa „Bieguni”. – Nasza nazwa powstała od piosenki o tym samym tytule. Dokładnie rok temu w Szklarskiej Porębie zapowiedziano nas pod tym hasłem i tak już zostało – wyjaśniła solistka zespołu. Muzycy zaprezentowali kilka swoich utworów. Autorem większości tekstów do piosenek jest Jarek Augiewicz.

Występ tego zespołu, oprócz ciekawych wykonań, dał też możliwość do posłuchania prawdziwej muzyki na żywo. W tym czasie rozbrzmiewały skrzypce, gitary, bęben, a nawet grzechotka. Członkowie grupy od lat przyjeżdżają na Giełdę Turystycznej Piosenki Studenckiej. W tym roku wzięli też udział w koncertach konkursowych i nie ma co ukrywać, że mają duże szanse na dzisiejsze wyróżnienie. Utwory takie, jak „Bawmy się czerwcem” czy „Bieguni” są klimatyczne i uwielbiane przez giełdowych słuchaczy.

Podczas sobotniego koncertu wystąpił także Piotr Bakal. Jego teksty odnoszą się do codziennego życia i ukazują nas samych. Okazało się, że piosenka „Byle jak”, napisana w latach 70., jest wciąż aktualna i nabiera nowego znaczenia. – Trafiło nam się to życie jak ślepej kurze ziarno, a my tacy mali, tacy cisi wciąż omijamy je starannie – zaśpiewał wczoraj Bakal, a wraz z nim zgromadzona publiczność. Z kolei utwór „Kompleks” przedstawiał to, co Polacy lubią najbardziej, czyli… narodowe klęski.

Kolejnym wykonawcą był Grzegorz Suliga. Wystąpił w 1-osobowym składzie, nazywając się resztką grupy „Toruń”. Turystyczne piosenki studenckie nie traktują o błahych sprawach, ale opowiadają o prawdzie życia codziennego zwyczajnych ludzi. Giełda od lat przyciąga rzesze zarówno młodych, jak i nieco starszych uczestników. W mieście pod Szrenicą nie sposób ich przeoczyć. Ubrani zazwyczaj w wygodne luźne ciuchy, zawsze uśmiechnięci, z kapeluszem na głowie i gitarą przepasaną przez ramię.

Ogólnopolska Turystyczna Giełda Piosenki Studenckiej, odbywająca się w Szklarskiej Porębie po raz 43 jest okazją do muzycznej przygody także dla turystów i mieszkańców tego miasta. Impreza nie musi się już reklamować, ponieważ od dawna ma liczne grono swoich sympatyków. Dla uczestników tego wydarzenia jest to sposób na udane wakacje, zapomnienie o codziennych problemach i spotkania z ciekawymi ludźmi. Dzisiaj o godz. 11.00 w „Bazie pod Ponurą Małpą” odbędzie się koncert laureatów. Będzie to ostatnia okazja do posłuchania turystycznych piosenek. Następna giełda dopiero za rok.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz

~ 1-08-2010 14:45
..."Giełda od lat przyciąga rzesze..."(ha!,ha!,ha!...) To trzeba było zobaczyć te "TŁUMY" w czasie trwania nocnego koncertu z soboty na niedzielę...( Z resztą kto był to sam mógł się przekonać). Na polanie "BAZY POD PONURĄ MAŁPĄ wręcz trzeba było PRZEDZIERAĆ SIĘ!!! przez te całe "RZESZE" ludzi aby dotrzeć np. pod scenę
~ 1-08-2010 19:15
to z pewnością wina burmistrza i radnych, że ten rodzaj piosenki w Polsce umiera.
~Sztyric 1-08-2010 20:53
Widać pogoda nie posłużyła lub napojów trunkowych zbrakło!
~Onaa 1-08-2010 23:18
A tam był taki przystojniak ochroniarz :***
~Krzysztof.L. 6-08-2010 0:12
Były też piosenki o tematyce politycznej zresztą bardzo fajne..Szkoda że frekwencja w tym roku nie dopisała, ale to nie jest wina urzędników , lecz 50-cio procentowego obłożenia w pensjonatach . W dodatku było trochę chłodno .Właściciel samego pola namiotowego też nie wykazał tak dużego zaangażowania jak w latach wcześniejszych.Mieszkańcy S.P powinni się bardziej przyłączyć do reklamy tak szczytnej idei jaką jest giełda piosenki turystycznej.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group