Poniedziałek, 29 listopada
Imieniny: Błażeja, Saturnina
Czytających: 4701
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Studenci w areszcie

Sobota, 23 października 2021, 7:00
Autor: WAC
Jelenia Góra: Studenci w areszcie
Fot. areszt śledczy
Jeleniogórski Areszt Śledczy odwiedziła wraz z opiekunem grupa studentów z Karkonoskiej Państwowej Szkoły Wyższej w Jeleniej Górze. Celem było przedstawienie oferty Służby Więziennej jako miejsca atrakcyjnego na rynku pracy.

Studenci poznali zasady postępowania kwalifikacyjnego i naboru do tej formacji mundurowej. Zapoznali się także z możliwościami kształcenia i rozwoju zawodowego funkcjonariuszy. Młodzież miała również możliwość podpatrzeć funkcjonariuszy podczas wykonywania obowiązków służbowych oraz zapoznać się ze specyfiką jednostki penitencjarnej.

Karkonoska Państwowa Szkoła Wyższa wystąpiła z propozycją, zorganizowania u nas lekcji profilaktycznej, która ma na celu przeciwdziałaniu negatywnym zachowaniom młodych ludzi – mówi rzecznik prasowy jeleniogórskiego Aresztu Śledczego mjr Mariusz Mrozewski. - Z drugiej strony pokazujemy uczniom i studentom, że służba więzienna jest dobrym i stabilnym pracodawcą, który umożliwia rozwój osobisty poprzez dokształcanie. Przy okazji młodzi ludzie mogą zobaczyć od środka jak funkcjonuje placówka penitencjarna i jak w praktyce wyglądają: przestrzeganie podstawowych zasad regulujących wykonywanie tymczasowego aresztowania i odbywania kary pozbawienia wolności oraz działania funkcjonariuszy służby więziennej zapewniające bezpieczeństwo i porządek w zakładzie karnym.

Dla promocji zatrudnienia w służbie więziennej od wakacji odwiedzamy też jeleniogórskie szkoły średnie. Ostatnio byliśmy w Zespole Szkół Rzemiosł Artystycznych. Ogółem w tym roku zamierzamy spotkać się z maturzystami w dziewięciu placówkach oświatowych.

Twoja reakcja na artykuł?

12
39%
Cieszy
12
39%
Hahaha
1
3%
Nudzi
0
0%
Smuci
2
6%
Złości
4
13%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (16) Dodaj komentarz

komentarz usunięty

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group