Sobota, 13 sierpnia
Imieniny: Diany, Heleny
Czytających: 7123
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Studenci rozpoczęli uroczyście rok akademicki na Uniwersytecie Ekonomicznym

Piątek, 28 września 2012, 15:50
Aktualizacja: Sobota, 29 września 2012, 7:05
Autor: mea
Jelenia Góra: Studenci rozpoczęli uroczyście rok akademicki na Uniwersytecie Ekonomicznym
Fot. mea
Już 44. uroczysta inauguracja roku akademickiego odbyła się dzisiaj (28.09) w auli Wydziału Ekonomii, Zarządzania i Turystyki w Jeleniej Górze. – Ponad 480 studentów rozpoczęło rok akademicki na pierwszym roku, z czego ponad 340 na studiach dziennych i ok. 140 na studiach zaocznych. Coraz więcej mamy osób na studiach doktoranckich, w tej chwili jest ich 64, z czego bardzo się cieszymy – podsumował Mieczysław Morawski, prodziekan Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu do spraw promocji i rozwoju na Wydziale Ekonomii, Zarządzania i Turystyki w Jeleniej Górze.

W ubiegłym roku na wydziale przeprowadzono modernizację biblioteki i utworzono nowoczesną czytelnię swobodnego dostępu do księgozbioru. W budynku przy ul. Kochanowskiego oraz przy ul. Zahna zainstalowane zostały dwie nowoczesne windy. Wyremontowano część sal dydaktycznych oraz stworzono pięć nowoczesnych stanowisk komputerowych z dostępem do internetu. W budynku przy ul. Nowowiejskiej, gdzie mieści się część dydaktyczna, studium języków obcych oraz akademik położony został nowy dach i jest to pierwsza z inwestycji w tym budynku pozwalająca na planowanie dalszych remontów. Kontynuowano rozbudowę systemu monitoringu terenów i budynków wydziału. W domu studenckim „Depozyt” rozbudowano sieć internetową, dzięki czemu można korzystać z niego bezprzewodowo.

- Jesteśmy dobrze przygotowani do nowego roku akademickiego, odpowiadamy na potrzeby rynku. Mamy sześć nowych, atrakcyjnych specjalności dla studentów na dwóch kierunkach Ekonomii i Zarządzania: Ekonomia menedżerska, Gospodarka i administracja publiczna, Rachunkowość i doradztwo finansowe, Logistyka menedżerska, Zarządzanie gospodarką turystyczną i hotelarstwem oraz Zarządzanie jakością i środowiskiem. W kolejnym roku chcemy otworzyć nowy kierunek Turystykę. Chcemy uczyć praktycznych rzeczy, które studenci będą mogli wykorzystać w przyszłej pracy w naszym regionie – powiedziała Aneta Zielińska, doktor z Wydziału Ekonomii, Zarządzania i Turystyki w Jeleniej Górze, Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. - Najbardziej nam zależy na tym, żeby nasi absolwenci potrafili uruchamiać i prowadzić przedsiębiorstwa w regionie jeleniogórskim, dlatego też dopasowujemy kierunki do potrzeb rynku w naszym powiecie – dodał Mieczysław Morawski.

Wydział posiada 100 pracowników naukowych, a 27 spośród nich otrzymało dziś nagrody rektorskie za swoją pracę. Uczelnia stwarza szerokie możliwości studiowania w innych krajach, dzięki uczestnictwie w programie Erasmus. W ubiegłym roku studenci poszerzali swoja wiedzę na uniwersytetach w Turcji, Hiszpanii oraz Portugalii. Wydział współpracuje również z uczelniami wyższymi z Euroregionu Nysa m.in. z Liberca, Görlitz, Zittau. W ubiegłym roku zrealizowanych zostało 11 projektów badawczych, finansowanych przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, które kosztowały ponad 400 tys. zł.

- Warto u nas studiować, ponieważ wykładowcy mają do każdego indywidualne podejście, dzięki czemu można lepiej przyswoić wiedzę. Łatwo pogodzić naukę z praktykami i pracą, a doświadczenie jest bardzo ważne dla przyszłej kariery – powiedziała Joanna Kostuń, studentka trzeciego roku ekonomii.

Część studentów wybiera studia ekonomiczne, ponieważ sądzą, że to ułatwi im znalezienie pracy w regionie, jednak dla niektórych to lepszy start za granicą. - Wybrałam tę uczelnię, gdyż zawsze chciałam studiować ekonomię, jest to kierunek przyszłościowy, poza tym uwielbiam matematykę. Po studiach chciałabym wyjechać za granicę i tam znaleźć dobrą pracę – mówiła Anna Gwiaździńska, studentka pierwszego roku ekonomii.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (19) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group