Piątek, 10 lipca
Imieniny: Amelii, Antoniego, Filipa
Czytających: 6314
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Studenci KPSW zdobywają wiedzę w praktyce

Wiadomości: Jelenia Góra
Wtorek, 2 lutego 2016, 7:41
Aktualizacja: 17:03
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Użyczone
Grupa studentów Karkonoskiej Państwowej Szkoły Wyższej poszerza swoje zainteresowania i wiedzę zdobywaną na uczelni o działalność w Stowarzyszeniu Psychopedagog.eu, które powstało pod koniec ubiegłego roku. Jak doszło do realizacji projektu i czym będą się zajmować? O tym rozmawialiśmy z Kornelem Musiałem, przewodniczącym Samorządu Studenckiego KPSW, a zarazem wiceszefem stowarzyszenia.

Pomysł zrodził się jeszcze na pierwszym roku studiów. Chcieliśmy założyć Fundację Psychopedagog.eu, jednak doszliśmy do wniosku, że stowarzyszenie da nam więcej możliwości rozwoju. Powstało ze względu na fakt, iż takiego nie było oraz jest doskonałą organizacją pozarządową, w której studenci (i nie tylko) zdobywają wiedzę praktyczną - wyjaśnia Kornel Musiał.

Zatem jak w praktyce działalność w stowarzyszeniu może procentować? - zapytaliśmy. - Przede wszystkim skupiamy się na akcjach społecznych. Prowadziliśmy już pierwsze warsztaty w szkołach podstawowych i gimnazjalnych, a nasi specjaliści umożliwiają studentom uczestniczenie w terapiach psychopedagogicznych jako asystenci. Wówczas młodzi ludzie mają możliwość zobaczenia i wczucia się w rolę terapeuty – odpowiada wiceprzewodniczący Stowarzyszenia Psychopedagog.eu.

Dodatkowym aspektem są szkolenia dla naszych członków - oczywiście certyfikowane – podkreśla K. Musiał. - Studenci po ukończeniu uczelni są bardziej wartościowymi ludźmi na rynku pracy. Chcemy wspierać studentów i rozszerzać rynek pracy dla pedagogów, psychologów, socjologów i innych absolwentów kierunków humanistycznych i społecznych. Wskazujemy im drogę, która nie będzie zmuszała do wyjazdu z kraju – dodaje student KPSW, którego zdaniem karkonoska uczelnia może konkurować z największymi, jak chociażby SWPS. - Karkonoska Państwowa Szkoła Wyższa sama w sobie prowadzi studia stricte praktyczne, natomiast stowarzyszenie może dopomóc w tych działaniach - w znalezieniu pracy, rozwijaniu umiejętności praktycznych, doszkalaniu, rozwoju na polu zawodowym, gdzie prowadzimy terapię psychospołeczną, pedagogiczną – argumentuje Kornel Musiał.

Jakie plany na najbliższe miesiące i lata ma zatem stowarzyszenie? - Chcemy otworzyć placówki terapeutyczne i oddziały Polskiego Towarzystwa Psychopedagogicznego, podjąć współpracę ze szkołami i uczelniami, gdyż PTPP prowadzi profilaktykę społeczną z uwzględnieniem działań młodzieży. Chcemy również, aby młodzież rozwijała się, wychowywała w kierunku pożądanym. Wprowadzimy również placówki poza terenem Polski, dla Polonii. Chcemy wprowadzenia ustawy o zawodzie pedagoga i jego kompetencjach. W planach mamy również zorganizowanie konferencji i rozszerzenia bazy certyfikowanych kursów i szkoleń – zapowiada młody działacz społeczny.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6) Dodaj komentarz

~xarra 2-02-2016 10:49
Piękna inicjatywa!! Świetnie, że w końcu ktoś w Polsce bierze się za wprowadzenie ustawy dla pedagogów. Dziś ten zawód jest bardzo zaniedbany i odrzucony w kąt. Patrząc z perspektywy czasu - jak byli pedagodzy renomowa grupą zawodową to i porządek w szkołach czy w życiu codziennym. Kibicuję i wspieram was z całego serca :) W miarę możliwości wesprę również finansowo.
~ 2-02-2016 11:17
tak na marginesie: fajnie by było gdyby w naszym kraju zaczęto walczyć z plagą studentów którzy tylko chcą sobie przedłużyć dzieciństwo kosztem podatników oraz opóźnienia wieku8 emerytalnego zamiast zdobyć wiedzę i umiejętności. Najlepiej zacząć od egzaminów i testów psychologicznych które by wykazały czy przyszły student na prawdę jest pasjonatem dziedziny którą chce studiować. w dalszej kolejności postawić na jakość a nie ilość czyli : jeśli nawet bardzo niewielka liczba takich godnych studiowania się znajdzie należy "otwierać rok"
THX1138 2-02-2016 11:51
@11:17 To byłby bardzo dobry pomysł. Z pewnością wyeliminowałoby to w przyszłości lekarzy o wątpliwej etyce braku współczucia dla pacjenta oraz religii przesłaniającej dobro pacjentek ; położne i pielęgniarki bez współczucia dla pacjentów oraz wyładowujące na nich swoje stresy ; niekompetentnych nauczycieli którzy krzywdzą dzieci swoim nieprofesjonalnym podejściem do pracy przerzucają swoją pracę na rodziców (za którą dostają pieniądze z naszych podatków) na dodatek perfidnie przykrywają swą niekompetencję obrażając dzieci że są "mało zdolne"
~buuu 2-02-2016 13:18
Może najpierw edukować głupkowatych rodziców, którzy nie chcą zajmować się swoimi dziećmi, rozpuszczają jak jak dziadowskie bicze a potem przerzucają problem na szkoły i nauczycieli.
~do buuu 2-02-2016 22:05
nie, nie najpierw tylko równocześnie tym bardziej że z pewnością duża część rodziców gdyby we dwójkę nie musieli tyrać by mieć co włożyć do gara to woleliby nawet nauczać swoje dziecko zamiast zostawiać pod opieką nauczycieli którzy pozwalają by q dzieci od drugich zarażały się patologią ,dobrze że nie mam dzieci, po za tym płacimy olbrzymie podatki na struktury państwa więc od ich przedstawicieli mamy prawo wymagać
~do 13:18 2-02-2016 23:41
uderz w stół a nożyce się odezwą , bierz się za robotę zamiast skomleć belfrze a jak nie pasi to hipermarketu na kasę , możesz poapelować o 15 osobowe klasy to tobie będzie łatwiej i dzieci lepiej wykształcone , a rozpuszczanie dzieci przez rodziców to i owszem ale komentarz był nt "funkcjonariuszy państwowych" nie wywiązujących się ze swoich obowiązków a nie o rodzicach

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group