Piątek, 7 października
Imieniny: Marii, Marka
Czytających: 3039
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Studenci KPSW zdobywają wiedzę w praktyce

Wtorek, 2 lutego 2016, 7:41
Aktualizacja: 17:03
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Studenci KPSW zdobywają wiedzę w praktyce
Fot. Użyczone
Grupa studentów Karkonoskiej Państwowej Szkoły Wyższej poszerza swoje zainteresowania i wiedzę zdobywaną na uczelni o działalność w Stowarzyszeniu Psychopedagog.eu, które powstało pod koniec ubiegłego roku. Jak doszło do realizacji projektu i czym będą się zajmować? O tym rozmawialiśmy z Kornelem Musiałem, przewodniczącym Samorządu Studenckiego KPSW, a zarazem wiceszefem stowarzyszenia.

Pomysł zrodził się jeszcze na pierwszym roku studiów. Chcieliśmy założyć Fundację Psychopedagog.eu, jednak doszliśmy do wniosku, że stowarzyszenie da nam więcej możliwości rozwoju. Powstało ze względu na fakt, iż takiego nie było oraz jest doskonałą organizacją pozarządową, w której studenci (i nie tylko) zdobywają wiedzę praktyczną - wyjaśnia Kornel Musiał.

Zatem jak w praktyce działalność w stowarzyszeniu może procentować? - zapytaliśmy. - Przede wszystkim skupiamy się na akcjach społecznych. Prowadziliśmy już pierwsze warsztaty w szkołach podstawowych i gimnazjalnych, a nasi specjaliści umożliwiają studentom uczestniczenie w terapiach psychopedagogicznych jako asystenci. Wówczas młodzi ludzie mają możliwość zobaczenia i wczucia się w rolę terapeuty – odpowiada wiceprzewodniczący Stowarzyszenia Psychopedagog.eu.

Dodatkowym aspektem są szkolenia dla naszych członków - oczywiście certyfikowane – podkreśla K. Musiał. - Studenci po ukończeniu uczelni są bardziej wartościowymi ludźmi na rynku pracy. Chcemy wspierać studentów i rozszerzać rynek pracy dla pedagogów, psychologów, socjologów i innych absolwentów kierunków humanistycznych i społecznych. Wskazujemy im drogę, która nie będzie zmuszała do wyjazdu z kraju – dodaje student KPSW, którego zdaniem karkonoska uczelnia może konkurować z największymi, jak chociażby SWPS. - Karkonoska Państwowa Szkoła Wyższa sama w sobie prowadzi studia stricte praktyczne, natomiast stowarzyszenie może dopomóc w tych działaniach - w znalezieniu pracy, rozwijaniu umiejętności praktycznych, doszkalaniu, rozwoju na polu zawodowym, gdzie prowadzimy terapię psychospołeczną, pedagogiczną – argumentuje Kornel Musiał.

Jakie plany na najbliższe miesiące i lata ma zatem stowarzyszenie? - Chcemy otworzyć placówki terapeutyczne i oddziały Polskiego Towarzystwa Psychopedagogicznego, podjąć współpracę ze szkołami i uczelniami, gdyż PTPP prowadzi profilaktykę społeczną z uwzględnieniem działań młodzieży. Chcemy również, aby młodzież rozwijała się, wychowywała w kierunku pożądanym. Wprowadzimy również placówki poza terenem Polski, dla Polonii. Chcemy wprowadzenia ustawy o zawodzie pedagoga i jego kompetencjach. W planach mamy również zorganizowanie konferencji i rozszerzenia bazy certyfikowanych kursów i szkoleń – zapowiada młody działacz społeczny.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group