Niedziela, 9 sierpnia
Imieniny: Edyty, Romana
Czytających: 5990
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Studenci KPSW wybrali przewodniczącego

Wiadomości: Jelenia Góra
Piątek, 30 października 2015, 8:05
Aktualizacja: Sobota, 31 października 2015, 7:53
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Krzysztof Wojtas
Po wyborach parlamentarnych w Polsce, również studenci Karkonoskiej Państwowej Szkoły Wyższej dokonywali wyboru. Na dwuletnią kadencję przewodniczącego Samorządu Studenckiego wybrano Kornela Musiała – studenta II roku pedagogiki.

W czasach niżu demograficznego, gdy każda uczelnia, podobnie jak szkoły średnie – „walczy o życie” do promocji placówki potrzeba nie tylko wykwalifikowanej kadry nauczycielskiej, ale również uczniów/ studentów, którzy ze swoimi pomysłami i zdolnościami wyjdą na zewnątrz promując źródło (miejsce) nabytej wiedzy. Z taką inicjatywą chce wyjść nowy przewodniczący Samorządu Studenckiego, Kornel Musiał, który w trakcie dwudniowych wyborów (27-28.10) uzyskał 347 głosów, a jego kontrkandydaci: Łukasz Przybyła – 128 i Dominika Howzan – 82.

Zwycięzca wyborów podkreśla, że od samego początku studiów był zaangażowany w życie uczelni, do kampanii podszedł profesjonalnie, stworzył program wyborczy wykorzystując do promocji swoją stronę internetową. - Chcę działać dla Karkonoskiej (KPSW – red.) - deklaruje szef Samorządu Studenckiego. - Musimy aktywnie walczyć o przyszłych studentów. Razem z Działem Promocji KPSW i Kołem Komunikacji Wizerunkowej zorganizujemy akcję wspierającą maturzystów, chcemy docierać do coraz większej liczby osób oraz reprezentować uczelnię nie tylko na terenie Dolnego Śląska, ale również w skali kraju – zapowiada Kornel Musiał. Póki co, nawiązano współpracę z Państwowymi Wyższymi Szkołami Zawodowymi z Legnicy i Wałbrzycha, a to dopiero początek działań, które dzięki połączeniu sił mają mieć większą siłę przebicia w kraju.

Moim głównym punktem programu wyborczego była reforma naszego Samorządu – podkreśla Kornel Musiał. Jak na razie nie działamy źle, ale uważam, że możemy poprawić jakość i działać bardziej efektywnie – dodał nowy przewodniczący. Reforma miałaby polegać m.in. na wprowadzeniu działów w Samorządzie Studenckim, gdzie odpowiednie osoby odpowiadałyby stricte za logistykę, promocję, czy współpracę z Akademickim Związkiem Sportowym. Jak argumentuje K. Musiał jest to przejrzysty, sprawdzony system, dzięki któremu każdy odpowiada za swoją „działkę”, która go interesuje – to pozwoli poprawić komunikację i usprawnić działania.

Chcemy też organizować jak najwięcej wyjazdów integracyjnych, pokazać, że my – Samorząd Studencki – jesteśmy dla nich (studentów). W planach jest również zrzeszenie absolwentów KPSW, aby dzięki ich doświadczeniu zebranym na studiach II stopnia usprawnić działania na uczelni. Na początku listopada br. odbędą się Otrzęsiny Jeleniogórskie, a w połowie miesiąca Otrzęsiny Karkonoskiej Państwowej Szkoły Wyższej. Ponadto, po dwóch latach przerwy, ma wystartować rozgłośnia studenckiego Radia Na Głos, a w akademiku będą organizowane cykliczne imprezy, gdzie będą zapraszane znane osoby wybierane przez samych studentów za pomocą ankiet.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7) Dodaj komentarz

~Aneta7 30-10-2015 10:07
Gratulacje dla nowego Przewodniczącego
~Student 30-10-2015 14:02
Nie ma lepszego od nowego Przewodniczącego, nie ma lepszego... :)
~Absolwent 30-10-2015 16:48
Dobrze, że ta uczelnia się zmienia. Powoli, ale jednak. Coś się dzieje. Powodzenia.
~ 31-10-2015 10:05
...właśnie kolega Kornel wszedł na pierwszy stopień w drodze - kto wie? Do Sejmu? Byle pozostał wierny ideałom...Powodzenia!
~... 1-11-2015 13:11
a jak wygląda sprawa wyboru przewodniczącego oraz samorządów studenckich na innych uczelniach? Na UE i PWR studenci zapewne w równie ciekawy sposób promują swoje uczelnie - może o tym też warto napisać? z artykułu wynika, że Samorząd Studencki KPSW zadba o bogate "życie studenckie", ale w jaki sposób to podniesie rangę i prestiż Uczelni? może warto napisać o ofercie edukacyjnej, ewentualnych kołach naukowych, wyjazdach nieintegracyjnych a wzbogacających bazę naukową, współpracy z innymi placówkami, z której studenci mogą skorzystać...
~Domin 1-11-2015 17:00
Wystarczy dobrze przeczytać artykuł. Współpraca m.in. z najbliższymi uczelniami Karkonoskiej ma wzbogacać bazę naukową. Utrzymujemy koła oraz staramy się o powstawanie nowych. Dużo by opowiadać...
~michuu 1-11-2015 20:34
Rozumiem, że przewodniczący będzie miał w przyszłości ten przywilej, że w maku będzie pracować w mcdrivie?

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group