Poniedziałek, 18 stycznia
Imieniny: Małgorzaty, Piotra
Czytających: 4531
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Studenci KPSW: „Karkonoska górą”

Piątek, 20 listopada 2015, 7:19
Aktualizacja: Sobota, 21 listopada 2015, 8:08
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Studenci KPSW: „Karkonoska górą”
Fot. Przemek Kaczałko
Otrzęsiny Karkonoskiej Państwowej Szkoły Wyższej były kolejną okazją dla studentów pierwszego roku, by zintegrować się z kolegami i koleżankami ze starszych roczników. W środę (18.11) młodzi ludzie wzięli udział w części oficjalnej, występach artystycznych, grach i konkursach, a na koniec bawili się w klubie Piwnica.

Na początek dnia pełnego wrażeń studenci zgromadzili się w auli rektoratu, gdzie Otrzęsiny Karkonoskiej 2015 oficjalnie otworzył prorektor dr inż. Tadeusz Lewandowski. Był też czas na szkolenie motywacyjne w wykonaniu Dawida Kołodzieja, prezesa Polskiego Towarzystwa Psychopedagogicznego oraz rozrywkę – przed zgromadzonymi wystąpił Kabaret Bartnicy z Legnicy.

- Takie otrzęsiny są bardzo potrzebne, bo integrują społeczność studentów – powiedział prorektor KPSW. - Kiedyś było więcej żartu, a mniej występów artystycznych, których dzisiaj byliśmy świadkami – wspominał swoje lata studenckie prorektor jeleniogórskiej uczelni. - To jest najwspanialszy okres w życiu człowieka, a takie otrzęsiny to się pamięta do końca życia – dodał Tadeusz Lewandowski.

W imprezie wzięli też udział przedstawiciele Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej z Legnicy i Wałbrzycha, z którymi KPSW rozpoczęła współpracę. Po części oficjalnej, w hali sportowej im. Jerzego Szmajdzińskiego odbył się turniej siatkówki oraz halowej piłki nożnej, a w akademiku trwały w tym czasie gry i zabawy z nagrodami, ze szczególnym uwzględnieniem studentów pierwszego roku.

- Nasi studenci zadbali o to, żeby dać dużo wrażeń naszym pierwszoroczniakom. Są wspaniałe nagrody i mnóstwo fajnych atrakcji – podkreślił przewodniczący Samorządu Studenckiego KPSW Kornel Musiał. - Dbamy o swoich studentów i pokazujemy, że „Karkonoska górą” - dodał przedstawiciel jeleniogórskiej uczelni.

Czytaj również

Komentarze (7) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group