Sobota, 26 listopada
Imieniny: Konrada, Sylwestra
Czytających: 7559
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Stróże prawa podsumowali rok

Czwartek, 31 stycznia 2008, 15:04
Aktualizacja: 17:54
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Stróże prawa podsumowali rok
Fot. TEJO
Mniej przestępstw, wyższa ich wykrywalność, ale i ciągle powody do niepokoju – choćby coraz więcej niebezpiecznych zdarzeń na drogach i przestępczość wśród nieletnich. To skrótowy obraz minionych 12 miesięcy przedstawiony w czwartek podczas odprawy rocznej w Komendzie Miejskiej Policji w Jeleniej Górze. Policjanci szybko musieli sprawdzić swoją skuteczność po napadzie na bank, o czym informujemy wyżej.

Na zebranie przybył, między innymi, komendant wojewódzki policji insp. Jarosław Soliński, prezydent Jeleniej Góry Marek Obrębalski, starosta Jacek Włodyga oraz samorządowcy gmin powiatu jeleniogórskiego.

Wysłuchali raportu o stanie bezpieczeństwa przedstawionego przez podinsp. Zbigniewa Markowskiego, zastępcę komendanta miejskiego. – Wykonaliśmy wszystkie założenia – mówił Z. Markowski przedstawiając statystyki. W 2007 roku policjanci wykryli 4326 przestępstw, a wykrywalność była wyższa niż w roku ubiegłym.

Było też mniej dochodzeń, co wiąże się ze spadkiem liczby czynów karalnych. W tym przeciwko życiu i zdrowiu: było ich 153, a 25 mniej niż w 2006 roku. – To zasługa służb patrolowych i skutecznych działań grup poszukiwawczych – sumował podinspektor Markowski.

Niepokojem napawa policjantów rosnąca liczba czynów przestępczych wśród nieletnich. – Są wśród nich także ciężkie przestępstwa, wyjątkowo nośne społecznie – usłyszeliśmy. Więcej było też śmiertelnych ofiar na drogach. W 2007 roku w wypadkach zginęło 11 osób. Rok wcześniej – sześć.

Policjanci jako największy sukces w roku ubiegłym wymieniają osaczenie i zatrzymania mordercy dwóch kobiet w Kowar w lipcu ubiegłego roku w Kowarach praktycznie w 24 godziny po ujawnieniu zdarzenia. Pochwały należą się też policjantom z Piechowic. W styczniu szybko ujęli bandytę, który napadł na kobietę, ogłuszył ją i obrabował.

Wyróżniającym się policjantom dyplomy i nagrody pieniężne przekazał komendant wojewódzki inspektor Soliński, a gratulował też wszystkim gospodarz odprawy mł. inspektor Zbigniew Ciosmak.
Przekazano też dary samorządowców dla policji. Terenowego nissana od starostwa jeleniogórskiego oraz nowoczesną kamerę video od prezydenta Jeleniej Góry.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (22)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group