Sobota, 9 grudnia
Imieniny: Joanny, Wiesława
Czytających: 9301
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Stróże prawa oddali krew dzieciom

Piątek, 12 grudnia 2008, 8:16
Aktualizacja: Sobota, 13 grudnia 2008, 9:30
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Stróże prawa oddali krew dzieciom
Fot. Angela
Mundurowi z Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze udowodnili, że chcą ratować i chronić życie nie tylko ścigając bandytów. W ramach corocznej akcji „Jeleniogórscy policjanci dzieciom – każda kropla krwi ratuje życie!” kolejny raz oddali swój życiodajny płyn. Pozostali chętni zgłoszą się do stacji krwiodawstwa dziś.

Akcja policji dotycząca grupowego oddawania krwi trwa od wielu lat. Jak mówią policjanci, krwiodawstwo to spontaniczna chęć niesienia pomocy chorym i poszkodowanym w wypadkach komunikacyjnych, na stokach narciarskich bądź dla tych, którzy ulegają nieszczęśliwym wypadkom w domu.

Co roku grupa mundurowych między innymi w grudniu odwiedza stację krwiodawstwa w Jeleniej Górze by „oddając cząstkę siebie” ratować życie innych, ze szczególnym uwzględnieniem dzieci.
– Wszystko zaczęło się od momentu, kiedy krwi potrzebowali nasi koledzy, którzy stali się ofiarami różnych zdarzeń – mówi zastępca komendanta miejskiego policji podinsp. Zbigniew Markowski. – Wówczas pojawiła się grupowa zbiórka krwi, chociaż wcześniej policjanci indywidualnie oddawali krew już od wiele lat. Dla nas jako dla policjantów jest to bardzo ważne przedsięwzięcie, mamy świadomość jak bardzo i dla kogo ta krew jest potrzebna.

Kilkunastu jeleniogórskich policjantów uzyskało już status honorowego dawcy krwi w związku z jej cyklicznym oddawaniem. Chęć przejęcia i kontynuowania akcji przejawiają też nowo przyjęci, zdrowi i młodzi funkcjonariusze, którzy bardzo chętnie włączyli się do grupowego działania.

Jak wynika z opinii kierownika stacji krwiodawstwa, niewiele zakładów pracy organizuje podobne przedsięwzięcia. – Częściej przychodzą do nas młodzież ze szkół i uczelni – mówi Adam Pawlikowski, kierownik oddziału jeleniogórskiego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. – Byli tu na przykład uczniowie liceum ogólnokształcącego z Kowar za co serdecznie dziękuję i uczniom i gronu pedagogicznemu. Systematycznie odwiedzają nas też studenci Kolegium Karkonoskiego, uczniowie „Żeroma”, Zespołu Szkół Technicznych „Mechanik”, Liceum Ogólnokształcącego im. Norwida i inni. Natomiast w przypadku pracowników zakładów pracy często mają oni problem ze strony pracodawców zwłaszcza prywatnych.

Podkomisarz Mirosława Sarnacka-Prośniak, zastępca komendanta Komisariatu Policji w Karpaczu po oddaniu krwi zapewniała, że czuje się świetnie i wszystkich zachęca do włączania się do akcji. Pracownicy krwiodawstwa natomiast podkreślają, że każda grupa krwi potrzebna jest przez cały rok, i trzeba o tym pamiętać.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (19)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy jeździsz pociągami?

Oddanych
głosów
287
Nigdy
19%
Rzadko
43%
Czasami
24%
Często
14%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Czy warto obejrzeć film o Napoleonie?
 
Rozmowy Jelonki
Przepiękne freski w Małej Kamienicy
 
Koszykówka
Wichoś walczy z Liderem
 
112
Popalali, a policjanci ich złapali
 
Aktualności
Dzieje się w Polsce: próbował wepchnąć ich pod pociąg
 
Polityka
Radni debatują
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group