Poniedziałek, 5 grudnia
Imieniny: Krystyny, Sabiny
Czytających: 8463
Zalogowanych: 16
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Stroikami oraz aniołkami rówieśnikom w potrzebie

Wtorek, 15 grudnia 2009, 14:13
Aktualizacja: 14:13
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Stroikami oraz aniołkami rówieśnikom w potrzebie
Fot. Angela
O tym jak pomagać najuboższym i potrzebującym wiedzą uczniowie jeleniogórskiego „Żeroma”, którzy co roku przed świętami wykonują i przynoszą świąteczne drobiazgi. Tworzą w ten sposób jarmark świąteczny wystawiany na szkolnym korytarzu.

Jak mówiły Patrycja Mitelsztet, Justyna Syganiec, Daria Nielubińska i Marcelina Chomiak, uczennice szkoły, spośród całego mnóstwa przedmiotów jakie od 3 do 8 złotych za sztukę wczoraj i dziś można było kupić na świątecznym kiermaszu w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Jeleniej Górze, najlepiej sprzedawały się malowane aniołki z masy solnej, ramki na zdjęcia, kartki, stroiki, pluszaki i pudełka na prezenty.

Obok nich leżały m.in. słodkości, bibeloty, książki czy zabawki. Wszystko to zostało wykonane lub przyniesione przez miejscowych uczniów i nauczycieli.
-– Jest to juz tradycja w naszej szkole, od wielu lat z inicjatywy nauczycieli i uczniów odbywa się kiermasz świąteczny – mówi Paweł Domagała, dyrektor ZSO nr 1 w Jeleniej Górze. – Dochód z kiermaszu przeznaczony jest dla dzieci, które takiej pomocy potrzebują. W różnych latach, w zależności od okoliczności środki przyznawane są dzieciom niepełnosprawnym, z ubogich rodzin czy dzieciom chorym.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group